Jump to content
Sign in to follow this  
matib

domeny *co - czy warto rejestrować?

Recommended Posts

Jak myślicie, opłaca się rejestrować domeny o końcówce .co za 90 zł, licząc że ludzie przez pomyłkę będą robić literówki i zamiast wpisywać .com będą pisać .co? Można by tak robić z popularnymi stronami zagranicznymi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak myślicie, opłaca się rejestrować domeny o końcówce .co za 90 zł, licząc że ludzie przez pomyłkę będą robić literówki i zamiast wpisywać .com będą pisać .co? Można by tak robić z popularnymi stronami zagranicznymi?

 

Ładnie to sumuje jak postrzegane są końcówki .co :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Overstock.com wycofuje się z promowania adresu o.co ;) Pamiętam jak "ktoś" dosyć skutecznie prostymi pozytywistycznymi metodami tłumaczył tutaj jak to .co zmieni świat ;)

 

Ja myślę, że za wcześnie na Taką opinię [jeszcze..]. Wystarczy zobaczyć jaką furorę robi ostatnio t.co, które przyćmiewa g.co. ".CO" musi się jeszcze po prostu oklepać.., a wszystkiemu dopomaga rejestr .CO, który nie szczędzi kasy na promocję..

 

.CO moim zdaniem tworzy taki dobry klimat naprzeciw ostatnim informacjom, wg których giganci mogli by sobie rejestrować adresy w aliasie "nazwa po kropce"

.CO to taki pstryczek w nos i nowa moda na adresowanie..

 

Myślę, że można by pomyśleć o założeniu tematu, w którym prowadzona byłaby stale-aktualizowana baza funkcjonalnych skrótów .CO "od dużych korporacji".

Baza służyłaby oczywiście promocji sprzedaży własnych .CO

 

np.

starbucks.com sbux.co

motorola.com moto.co

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądam czasem listę spadów .CO i widzę, że polscy domainerzy są bardzo aktywni. Polskie keywordy są 3 w kolejności pod względem ilości zarejestrowanych ( a w każdym razie spadających ) domen po angielskich (1) i hiszpańskich (2). O tyle o ile jeszcze rozumiem sens rejestrowania 1 i 2, to już całkowicie nie kumam sensu rejestracji polskich słów w kolumbijskiej domenie, mimo, że targetowana jest na globalne TLD.

Co ciekawe jednak, ktoś niektóre z tych polsko-kolumbijskich domen kupuje. Na stronie http://www.Many.co/recent.php można znaleźć takie sprzedaże jak: Pies.co ( 255 USD) czy Kot.co ( 100 USD).

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, jestem trochę do tytuły z tym wszystkim:/ Bo wydaje się że co było fajnego do zarejestrowania, już zostało zarejestrowane. Jedynie można liczyć na szczęście, czy tylko tak mi sie wydaje?

 

Mam np. nazwę popularnej firmy amerykańskiej, nazwa jej strony internetowej jest dokładnie taka sama, jak ta którą chcę zarejestrować na .co.

Przykładowo jest sony.com a chce zarejestrować sony.co? Myślicie że warto zapłacić za to 90 zł?

Edited by matib

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej trzymać się keywordów. Z tymi nazwami firm może skończyć się różnie, szczególnie jeżeli to duża firma i mają taką politykę, że zaraz pozywają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeglądam czasem listę spadów .CO i widzę, że polscy domainerzy są bardzo aktywni. Polskie keywordy są 3 w kolejności pod względem ilości zarejestrowanych ( a w każdym razie spadających )

 

Dokladnie, spadajacych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×