Jump to content
DD

NaTemat.pl miał się nazywać PoProstu.pl

Recommended Posts

Serwis Tomasza Lisa miał się nazywać PoProstu.pl, ale po tym jak cena domeny skoczyła z 10 na 250 tys. PLN, postanowiono o wyborze nazwy NaTemat.pl:

 

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Maciejem się zgadzam że portal na razie ma formułę srajtasmy - wrzucenie całej treści na główną stronę jest takie innowacyjne... generalnie fatalny pomysł. Domena PoProstu.Polska bardzo dobra, myślę że poziom wyżej od NaTemat a w cenie 10 tys. zł okazyjna, uważam że powinna zostać pozyskana niezależnie od kontroferty sprzedającego - mógł powiedziec i pół miliona, a skończyło by się (o ile w ogóle, ale wtedy już nie chodziło by o cenę - za Lisem niektórzy nie przepadają :)) na niskim XX XXX.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis Tomasza Lisa miał się nazywać PoProstu.pl, ale po tym jak cena domeny skoczyła z 10 na 250 tys. PLN, postanowiono o wyborze nazwy NaTemat.pl:

Czasami tak właśnie jest gdy pojawia się zwarcie w obwodzie, styki szwankują i zamiast czerwonej, wyhamowującej lampki w głowie, zapalają się ludziom zachłanne światełka w kącikach oczu.

Ale zawsze można wtedy liczyć na ciekawe wspomnienia i na pochwalenie się nimi w jednym z wątków :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, to byłby tytuł ("Po prostu") moim zdaniem jak strzał w "10", biorąc pod uwagę historyczne uwarunkowania związane z tym tytułem

[dla mało zorientowanych wikipedia ]

dla mojego pokolenia 40-latków interesujących się historią najnowszą "Po prostu" było swego rodzaju legendą, to był (podobno) ożywczy powiew informacyjnej wolności po latach stalinizmu. Pewnie dlatego tak szybko je zlikwidowano.

Lis budując swój portal na pewno szukał odniesień do tytułu z połowy lat 50-tych. Pomysł był dobry, ale schrzaniony przez nieznajomość rynku domen :)

Swoją drogą skok z 10 na 250k i to pod jednego klienta był łagodnie mówiąc ... mało przemyślany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... tytuł ("Po prostu") moim zdaniem jak strzał w "10", biorąc pod uwagę historyczne uwarunkowania związane z tym tytułem (...) Lis budując swój portal na pewno szukał odniesień do tytułu z połowy lat 50-tych.

Nie byłbym tego taki pewien - ja miałem nieco inne skojarzenia: Po prostu - (Już) po Wprost'u ...

dla mojego pokolenia 40-latków interesujących się historią najnowszą "Po prostu" było swego rodzaju legendą, to był (podobno) ożywczy powiew informacyjnej wolności po latach stalinizmu.

Żadne pokolenie nie jest jednorodne - ja w tym czasie częściej trafiałem na Res Publicę choć nie wszystko przyswajałem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadne pokolenie nie jest jednorodne - ja w tym czasie częściej trafiałem na Res Publicę choć nie wszystko przyswajałem ...

 

Ja pamiętam jeszcze z samego początku moich studiów jak "Res Publica" była sprzedawana "prawie" :) oficjalnie przy bramie głównej warszawskiego Uniwerku.

 

Czasami tak właśnie jest gdy pojawia się zwarcie w obwodzie, styki szwankują i zamiast czerwonej, wyhamowującej lampki w głowie, zapalają się ludziom zachłanne światełka w kącikach oczu.

 

Po pokazaniu tego fragmentu mojej żonie stwierdziliśmy zgodnie, że Twój wpis jest prozą poetycką w czystej postaci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pokazaniu tego fragmentu mojej żonie stwierdziliśmy zgodnie, że Twój wpis jest prozą poetycką w czystej postaci ;)

 

Trochę w tym racji. Ale opinia Kangura jest krzywdząca dla chinczykow bo oni nawet środek oka mają w kąciku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×