Jump to content
ArturZ

wilki.pl

Recommended Posts

Ja celowałem w cenę Twojego zakupu ok. 600 zł ale zaskoczyłeś mnie wydaną kwotą... Nie mniej życzę zwrotu z inwestycji! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaskakująco wysoka kwota zakupu (jak na inwestora); gratuluję odwagi i życzę szybkiego zwrotu z inwestycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że jak zawsze wszystko zależy od KK. Jeśli zdecyduje się ją ktoś kupić, to pewnie zapłaci więcej. Powstaje obecnie tak wiele różnych firm, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby pod taką nazwą zaistniała jakaś firma lub sklep internetowy może dla fanów Wiedźmiaka? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, biznesmen napisał:

netto?brutto?odliczyłeś przedłużenia i koszty marketingowe? w zasadzie mógłbyś napisać każdą kwotę od 500 do 10000 i większość tu łyknie jak pelikany pytanie na ile to prawdziwa kwota sprzedaży ;)

 

Jeszcze zużycie prądu odlicz i amortyzację klawiatury ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, biznesmen napisał:

netto?brutto?odliczyłeś przedłużenia i koszty marketingowe? w zasadzie mógłbyś napisać każdą kwotę od 500 do 10000 i większość tu łyknie jak pelikany pytanie na ile to prawdziwa kwota sprzedaży ;)

 

Z tego co wiem, ArturZ już wysłał Domeniaczowi PIT do weryfikacji, więc niedługo powinniśmy mieć potwierdzenie.

  • Like 1
  • Haha 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale nie dziwię się tej sprzedaży. Jeżeli kupiło go dawne Wolves Summit pod swoją sprzedaż szkoleń i webinarów. Dopiero teraz ogarnąłem temat, bo śledzę newslettera Pani Basi Piasek, więc ostatni mail między innymi nawiązywał do starania się i udanego zakupu domeny wilki.pl :)

 

Tutaj pomogła sprzedaż do KK, który faktycznie nawiązał do nazwy swojej marki - wolves :)

Pytanie, ilu klientów jeszcze zgłosiłoby się i zaproponowało taką sprzedaż. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minut temu, MOSCHINO napisał:

Pytanie, ilu klientów jeszcze zgłosiłoby się i zaproponowało taką sprzedaż. 

 

Drugie pytanie, które można sobie w drugą stronę zadać - jak wiele nabywca miał szczęścia, że trafił na Artura, a nie na kogoś innego, kto by przynajmniej jedno zero na końcu więcej oczekiwał ? Tylko po co zadawać sobie tyle pytań? Jest jak jest i jeśli obie strony są zadowolone, to dobrze.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, biznesmen napisał:

netto?brutto?odliczyłeś przedłużenia i koszty marketingowe? w zasadzie mógłbyś napisać każdą kwotę od 500 do 10000 i większość tu łyknie jak pelikany pytanie na ile to prawdziwa kwota sprzedaży ;)

 

Po chu.. a rejestrujesz się na forum jeśli jesteś najmądrzejszy ? bili Cie w szkole ? bo na to wygląda.

ArturZ jest na pewno bardziej wiarygodny niż Ty to wiem na pewno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minut temu, biznesmen napisał:

netto?brutto?odliczyłeś przedłużenia i koszty marketingowe? w zasadzie mógłbyś napisać każdą kwotę od 500 do 10000 i większość tu łyknie jak pelikany pytanie na ile to prawdziwa kwota sprzedaży ;)

 

Ja bym jeszcze doliczył finansowanie okularów antyrefleksyjnych i zużycie kawy i mleka. No i oczywiście obliczyłbym godzinówkę :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, biznesmen napisał:

netto?brutto?odliczyłeś przedłużenia i koszty marketingowe? w zasadzie mógłbyś napisać każdą kwotę od 500 do 10000 i większość tu łyknie jak pelikany pytanie na ile to prawdziwa kwota sprzedaży ;)

 

Pozwól że wyjaśnię Ci kilka ciekawostek i zależności z tego wątku odgrzebanego "przypadkowo" po 8 latach ... ;)

 

Chłopaki tutaj nie liczą kosztów, bo nie stać ich na zus. Wyjątkiem tutaj jest @pb i @kangur ale hobbystyczna spółka kangura przynosi rok po roku coraz większe straty a poprzednią całkowicie uj strzelił. Kangur to tej samej klasy domainer co jego przyjaciel i fantasta @keyword, który z kolei raczy czytelników opowiastami o rzekomych transakcjach byle gniotów za średnie xx.xxx - a mówimy tutaj o domenach typu wycenadomen.pl

 

Keyworda sprzedaże autoryzuje z kolei @pb albowiem te rzekome sprzedaże również rzekomo miały miejsce na premium, którego @pb jest udziałowcem. Premium zaś sprzedaje domeny typu jabłka.com.pl po 50K za sztukę. Natomiast właścicielem jabłka.com.pl jest @vul który wygłupił się kilka dni wstecz wpisem o rzekomej sprzedaży gniota moonshine.pl za rzekome 1000 EUR na Sedo, niestety Sedo nic nie wie o tej transakcji. Rzecz jasna owego gniota @vul zarejestrował z palca chwile wcześniej jak i większość pozostałych jego "sprzedaży". Owy sukces w sprzedaży polajkował też @pb, albowiem @vul to również klient premium.  Dla porównania - Moonshine.co zostało sprzedane parę lat wcześniej na Godaddy za zawrotną sume 12 USD a nie ma co ukrywać iż końcówka "co" jest o wiele bardziej atrakcyjna niż pe-el

 

Abyś zrozumiał @biznesmen co dzieje się na tym forum i tzw rynku domen "PEEL", przypomnę wyjątkowo trafną wypowiedź użytkownika @Dick na temat działalności użytkownika @vul

 

Dnia 10.01.2014 o 23:36, Dick napisał:

W całej tej akcji wqurw..a mnie tylko to że taki czesiek z dupy wzięty robi w balona X osób z forum - i robi to świadomie i z premedytacją - a tutaj pojawiają się opinie typu, "że nie no przecież gościu ma łeb do biznesu (czytaj robienia ludzi w chuja) i o co w ogóle chodzi". Napisałem już wcześniej, że smród po tej akcji będzie się za typkiem ciągnął latami i wierzę w to, że część z Was podziela to zdanie i nie będzie podejmować z tym (edycja) jakichkolwiek transakcji.

 

Dodatkowo wkurw..a mnie to, że poświęciłem swój czas i odpowiedziałem grzecznie palantowi, że to nie moja domena i jeszcze doradziłem mu jak negocjować zakup ... a ten fiut siedział sobie jak to pisze "ze szwagrem najeb...y przy grzańcu" i wymyślał koncepcję na zrobienie w ch..a kilkudziesięciu osób.

 

A dopiero co pisałem   że wiele "ciekawych" rzeczy zaobserwujesz ;)

 

 

 

 

2 godziny temu, Kangur napisał:

... przynajmniej jedno zero na końcu więcej oczekiwał ...

 

Dlatego właśnie Twoja spółka przynosi coraz większe straty a poprzednią uj strzelił. Ponadto oczekiwaniami sobie nie pojesz, niezależnie od tego jak wielkie będą.

 

2 godziny temu, pb napisał:

Z tego co wiem, ArturZ już wysłał Domeniaczowi PIT do weryfikacji, więc niedługo powinniśmy mieć potwierdzenie.

 

Rozumiem iż to asekuracja kolegi @keyword odnośnie rzekomo zapłaconego podatku za rzekomy dochód ponad 4 miliony złotych za rzekomo sprzedane domeny.

Nie obraź się Przemek, ale po tym co napisałeś odnoszę wrażenie że i Tobie baniak zaczyna szwankować :rolleyes:

 

 

Edited by Domeniacz
  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprzekręcałeś trochę, bo za sprzedaże na sedo nie mogę poświadczyć, nie mam tam wglądu, natomiast sprzedaż wilki.pl widzę w systemie i cena się zgadza. Ogólnie to jestem trochę rozdarty, bo jako inwestorowi pasuje mi wasz sceptycyzm, dzięki takim wieszczom można takiej kupić fajne domeny na aukcjach, ale z drugiej strony wkurza mnie jak przechwycona dobra domena idzie za grosze. :rolleyes: Rozumiem, że bardziej cenisz pozycjonowanie niż domeny, ale zrozum, że są też ludzie o innych gustach i poglądach. Fajne domeny też można dobrze wypozycjonować, więc jeśli kogoś stać, to czemu nie mieć obu tych rzeczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak kiedyś sprzedała się moonshine.co za $12 to moja sprzedaż kiepskiej peelki tylko bardziej cieszy :D Domeniacz to taki mały wredny skrzat, który siedzi za krzesłem i co chwilę dolewa czegoś trującego do herbatki :D uważajcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, pb napisał:

Rozumiem, że bardziej cenisz pozycjonowanie niż domeny, ale zrozum, że są też ludzie o innych gustach i poglądach. Fajne domeny też można dobrze wypozycjonować, więc jeśli kogoś stać, to czemu nie mieć obu tych rzeczy?


Pozycjonowanie to narzędzie do osiągnięcia celu o wiele tańsze i bardziej efektowne niż PPC i do tego jest coraz słabsza konkurencja w tej dziedzinie. A biznes prowadzi się po to by osiągać zyski, dlatego kluczową sprawą jest mądre dysponowanie środkami zamiast topienia ich w bezsensowne inwestycje. Ponieważ wiele na rynku się pozmieniało przez ostatnie lata - domeny generyczne sporo na tym straciły. Mamy tu typowe przesunięcie docelowych inwestycji z domen w marketing czy też social media. Takie są fakty Przemek, nie możesz temu zaprzeczyć bo okłamał byś sam siebie.

 

Jest oczywiste iż rynek wtórny domen nie upadnie w jeden dzień a tym bardziej rynek domen wogóle. Ale nie zmienia to faktu iż zainteresowanie domenami z rynku wtórnego znacznie zmalało, zmieniły się trendy a ceny osiągane z ich sprzedaży są coraz niższe. I ta sytuacja będzie się pogłębiać zwłaszcza w obecnej sytuacji. I do tego mamy jeszcze nieadekwetne oczekiwania cenowe które znacznie przyspieszają i pogarszają sytuację. 

 

Kiedyś wszyscy polowali na generyki bo dawało to błyskawiczną przewagę w Google i taki był trend, dzisiaj robi się brand przynajmniej z kilku powodów. I jeśli sprawdzisz kilka popularnych fraz w Google - natychmiast zobaczysz iż domen brandowych jest coraz więcej. Ta tendencja już nigdy się nie odwróci i dlatego właśnie generyki tracą cenę niezależnie od tego czy to Ci się podoba czy też  nie.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×