Jump to content
Ores

Dropped.pl-początek końca?

Recommended Posts

Pytanie z innej beczki. Po ilu dniach po zakończeniu aukcji ( domena sprzedana ) księguje Wam kaske na koncie? Bo wychodzi na to że Dropped korzysta z kasy wpłacanych przez klientów, i księguje je na kontach jak mija termin opłacenia aukcji. A to już jest poziom dna. Klient wpłacił kase zaraz po wygraniu aukcji. Minął 4 dzień, kasy nie ma. To kolejny już taki przypadek jaki mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli klient rzeczywiście wpłacił kasę i nie została ona zaksięgowana automatycznie, a środki będą dodane do konta po 5 dniach (klient ma 5 dni na opłacenie wygranej aukcji) to, to już jest paskudne działanie (biorącą pod uwagę fakt, że na wypłatę środków i tak trzeba czekać co najmniej 10 dni roboczych).

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie z innej beczki. Po ilu dniach po zakończeniu aukcji ( domena sprzedana ) księguje Wam kaske na koncie? Bo wychodzi na to że Dropped korzysta z kasy wpłacanych przez klientów, i księguje je na kontach jak mija termin opłacenia aukcji. A to już jest poziom dna. Klient wpłacił kase zaraz po wygraniu aukcji. Minął 4 dzień, kasy nie ma. To kolejny już taki przypadek jaki mam.

 

 

Jeżeli klient rzeczywiście wpłacił kasę i nie została ona zaksięgowana automatycznie, a środki będą dodane do konta po 5 dniach (klient ma 5 dni na opłacenie wygranej aukcji) to, to już jest paskudne działanie (biorącą pod uwagę fakt, że na wypłatę środków i tak trzeba czekać co najmniej 10 dni roboczych).

Pozdrawiam,

Ores

 

To wszystko ma swoją prawną definicję...

 

http://prawoity.pl/wiadomosci/przywlaszcze...kodeksu-karnego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cytat z regulaminu AM:

"Sprawy nieuregulowane niniejszym regulaminem będą rozpatrywane zgodnie z obowiązującym prawem Republiki Cypryjskiej"

 

W ewentualnych sporach z AM można bazować tylko na prawie cypryjskim.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat z regulaminu AM:

"Sprawy nieuregulowane niniejszym regulaminem będą rozpatrywane zgodnie z obowiązującym prawem Republiki Cypryjskiej"

 

W ewentualnych sporach z AM można bazować tylko na prawie cypryjskim.

Pozdrawiam,

Ores

 

 

A jak się ma do tego pisemne, prywatne zobowiązanie:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=83836

Jednoczęśnie informuję, że w obecnej sytuacji nie chowam głowy w piasek, a wręcz przeciwnie - cały dostępny obecnie czas poświęcam na naprawieine sytuacji. Na potrzeby zrealizowania zaległych wypłat wziąłem osobiście maksymalny kredyt, na jaki pozwalała mi zdolność kredytowa, a jeśli będzie potrzeba, to także sprzedam mieszkanie i wszystkie prototypy Commodore, aby każdy kient odzyskał zlecone do wypłaty pieniądze. Ci którzy mnie znają osobiście, wiedzą że tego typu sprawy traktuję poważnie. Nigdy nie okradłem nikogo z pieniędzy, a jeśli w jakikolwiek sposób ktoś był poszkodowany z mojej winy, zawsze pokrywałem wszystko z mojej kieszeni. Nie inaczej będzie i tym razem.

 

Nie może być ono egzekwowane na terenie Polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest to dżentelmeńskie zobowiązanie i nie jest wiążące prawnie. Wiążący prawnie jest regulamin AM który podlega pod prawo Republiki Cypryjskiej.

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to dżentelmeńskie zobowiązanie i nie jest wiążące prawnie.

 

Ores, jak się wypowiadasz w kwestiach prawnych to podawj od razu jakieś źródło czy odniesienie, bo nie wiem na jakiej podstawie tak piszesz. Tak będzie czytelniej i bardziej wiarygodnie.

 

Z mojej strony chcę tylko napisać, że zaległa wpłata wpłynęła na moje konto zgodnie z ustaleniami (piszę, ponieważ gdzieś na forum podniosłem głos w tej sprawie).

 

G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to dżentelmeńskie zobowiązanie i nie jest wiążące prawnie. Wiążący prawnie jest regulamin AM który podlega pod prawo Republiki Cypryjskiej.

Pozdrawiam,

Ores

Panie Ores, odsyłam Pana do zapisów prawa wspólnotowego - dla usług świadczonych drogą elektroniczną zastosowanie mają przepisy także miejscowe, czyli kraju klienta. A to co w regulaminie AM jest napisane to nie w każdym przypadku musi być wiążące.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zwracam tylko uwagę, że jeśli umowy i transakcje dokonywane są w związku z działalnością gospodarczą, to przepisy dotyczące ochrony konsumenta (również te unijne) nie mają zastosowania, a dla podmiotów gospodarczych obowiązuje swoboda zawierania umów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest to dżentelmeńskie zobowiązanie i nie jest wiążące prawnie. Wiążący prawnie jest regulamin AM który podlega pod prawo Republiki Cypryjskiej.

A świstak siedzi i rejestruje testy w aftermarket :blush:

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja wyplacilem spora kwote 17 kwietnia i do dzis nie mam pieniedzy a na moje maile nikt nie odpowiada!! Wyslalem kilkanascie mail raz ktos odpisal ze sie skontaktuje drugi raz ze to sprawdzi...i tak mija 3 tygodnie...

Wkur..to mało. Najgorzy jest brak info, brak przeprosin i dyletanctwo.

 

Takiej olewki nie przeżyłem chyba nigdy.

Mam w planie jak najszybciej zmiane AM...podajecie Premium tak?

 

Kuba

 

 

Dokładnie, o tym też u góry wspomniałem :)

 

Tyle że popatrzcie, w regulaminie wszystko napisane jest - czas wypłaty, tak? Skoro widzisz ze jest sytuacja iz trwa to do 2 tyg, to zlec wyplate w polowie miesiaca a nie na jego koniec. :wacko:

 

W utrzymanie ze sprzedazy domen bardzo wątpie - chyba ze to jeszcze wyprzedaz zimowych zapasow, lub tez mam jakies wygórowane koszty zycia :blush:

 

 

Rozumiem podejście krytyczne bo też przecież piszę z perspektywy klienta AM, jednak ile można powtarzać że jest ciężko? ;) Ok - napiszemy publicznie, cos z tym zrobia = okaza szacunek dla klienta. Napisalismy 100 tys razy i nic... skoro mamy wiec mozliwosc uciec do konkurencji czemu tego nie robimy lub czemu uciekajac do konkurencji krzyczymy na caly glos ze tego dokonujemy? Az taki sentyment? Przeciez tu chodzi o pieniadze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przebywając na terytorium Irlandii po otrzymanej ofercie kupna jednej z moich domen (przez AM) rozpocząłem transakcję Escrow (dosyć wysoka kwota). Domena nie została opłacona.

 

Sprzedający: Polak przebywający na terytorium Irlandii

Kupujący (jak się później okazało): Turek przebywający na terytorium Węgier

Firma pośrednicząca: AM zarejestrowana na Cyprze

Fizyczna geolokalizacja serwerów w/w firmy: Polska

 

Pani Marusa, a do jakiego/czyjego prawa by mnie Pani odesłała w takiej sytuacji?:blush:

 

Pozdrawiam,

Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja wyplacilem spora kwote 17 kwietnia i do dzis nie mam pieniedzy a na moje maile nikt nie odpowiada!! Wyslalem kilkanascie mail raz ktos odpisal ze sie skontaktuje drugi raz ze to sprawdzi...i tak mija 3 tygodnie...

 

może o kilkanaście maili za dużo ? :wacko: ja nie napisałem żadnego i dziś otrzymałem zlecony przelew również 17.04 :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
do jakiego/czyjego prawa by mnie Pani odesłała w takiej sytuacji?;)

 

Ty wypowiadałeś się w kwestiach prawnych więc liczę, że dasz rozwiązanie.

 

Ja w takiej sytuacji poszedłbym do prawnika z prośbą o poradę :) Ale to może zbyt proste ;)

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grzesiek napisał:

"Ores, jak się wypowiadasz w kwestiach prawnych to podawj od razu jakieś źródło czy odniesienie, bo nie wiem na jakiej podstawie tak piszesz. Tak będzie czytelniej i bardziej wiarygodnie".

 

Grzesiek, jest to dla mnie tak oczywiste, że nie wymaga żadnych dodatkowych wyjaśnień. Pamiętaj, że moderatorzy forum maja możliwość edycji postów każdego użytkownika bez jego wiedzy i zgody.

W przypadku sporów z AM (lub ich użytkownikami) wskazane są konsultacje z cypryjskim prawnikiem ponieważ w praktyce ewentualny pozew składany będzie na Cyprze.

 

Pozdrawiam,

Ores

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites

w polsce procedura upadku firmy działa bardzo sprawnie. Pozwy idą z regóły jak z rękawa. Wierzyciele występują po tytuł egzekucyjny z sądową klauzulą wykonalności -> komornik -> ewentualnie upadłość firmy etc. - syndyk -> podział majatku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie z innej beczki. Po ilu dniach po zakończeniu aukcji ( domena sprzedana ) księguje Wam kaske na koncie? Bo wychodzi na to że Dropped korzysta z kasy wpłacanych przez klientów, i księguje je na kontach jak mija termin opłacenia aukcji. A to już jest poziom dna. Klient wpłacił kase zaraz po wygraniu aukcji. Minął 4 dzień, kasy nie ma. To kolejny już taki przypadek jaki mam.

 

Oczywiście sprostujemy iż nie jest to prawda, i nigdy coś takiego się nie miało miejsca. Większość wpłat uzyskiwanych przez szybkie płatności pojawiają się w 95% po kilku sekundach na koncie klienta, wyjątkami są wpłaty przez nietypowe metody czy też rzadkie ale jednak awarie systemu platnosci niezalezne od nas - to może potwierdzić większość naszych klientów :-)

 

Pisałem już o tym w innych tematach - płatności zaczynają wychodzić coraz regularniej - chcemy dojść w najbliższym czasie do starych metod wysyłki tj. 1/2 w tygodniu - firma nie upada, nie bankrutujemy, nie jesteśmy firmą "trupem" itd etc - jak to niektórzy o nas potrafią napisać :-) Firma miała problem z płatnościami przez pewien moment przez blokade potęznej ilosci srodkow, i to spowodowało tak zwane - błędne koło w ktore wpadliśmy - na szczęscie wszystko wraca już do swojej formy i wiekszosc rzeczy jest juz wyprostowanych :-)

 

Pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Firma miała problem z płatnościami przez pewien moment przez blokade potęznej ilosci srodkow

Pozdrawiam !

Tak z czystej ciekawości, odblokowali Wam wkońcu te środki ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z czystej ciekawości, odblokowali Wam wkońcu te środki ?

pytanie czy one rzeczywiscie były zablokowane?

 

prosiłem o jakiś dowód, ale się nie doczekałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli chcemy by firma utrzymywała kontakt z klientami tu na forum, co jest z korzyścią dla wszystkich, to komentarze powinny być na poziomie,

Share this post


Link to post
Share on other sites
pytanie czy one rzeczywiscie były zablokowane?

 

prosiłem o jakiś dowód, ale się nie doczekałem

:)

 

To nie jest wojna między PO, a PIS, ale między optymizmem, radością a biernością, marazmem który prezentujecie i do którego próbujecie przekonać ludzi.

Zły jest żyd, zły jest gej, zły jest Niemiec i Rosjanin, nie ufać nikomu, ten z lepszym autem to złodziej, ten który wlepił nam mandat to ubek.

Tego dziadek był żydem, więc nawet mu cześć nie mówie, tamtem ma niemieckie nazwisko, więc z Azorem codziennie mu błotnik obsikujemy, itp, itd, niekończąca się litania nienawiści.

 

Dajnie spokój, wyjdzie do ludzi, zaufajcie im. Pani w sklepie wydała Ci 10gr mniej, nie dlatego że jest z PO, ale się po prostu pomyliła.

Sąsiad z góry od trzech dni nie przestaje wiercić, nie dlatego że chce Ci robić na złość, ale żone ma w ciąży i się śpieszy z remontem.

 

Łapiesz? Wiara w drugiego człowieka. Ale nie w tego który razem z Tobą śpiewał Rotę 10 kwietnia, ale w każdego Kowalskiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z czystej ciekawości, odblokowali Wam wkońcu te środki ?

 

Teoretycznie mają na to 180dni - i z tego co udało nam się zorientować - właśnie po takim czasie środki są uwalniane.

 

Tak czy inaczej w naszych rozliczeniach nie bierzemy całkowicie tego pod uwagę - działamy tak jakby tych środków nie było :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×