Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

Siadł mi komputer - gdzie na dysku odnaleźć dane?

Recommended Posts

Mam problem. Dzisiaj siadł mi komputer, w którym większość plików i dokumentów zapisywałem na pulpicie. Zamierzam wyciągnąć dysk i podpiąć do innego kompa. Teraz pytanie gdzie na dysku (jaki katalog) znajdę pliki zapisane na pulpicie? Czy w ogóle jest taka możliwość abym je znalazł i odczytał?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie pliki -zalezy od systemu, ja mam win7 i sciezka jest taka: c -> users -> nazwa -> desktop

 

zapisywanie na pulpicie to błąd

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
zapisywanie na pulpicie to błąd

 

Teraz już wiem. To nie mój komp ;) chociaż sam też tak robię ostatnio. System - Windows XP

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz już wiem. To nie mój komp ;) chociaż sam też tak robię ostatnio. System - Windows XP

jesli dysk nie siadl to odzyskasz, mozliwe ze potrzebna bedzie defragmentacja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez względu na wersję systemu windows, pulpit możesz zawsze znaleźć wybierając z menu start "wyszukaj -> pliki lub foldery..." i wpisując "pulpit" lub "desktop" ;)

 

@megalgal po co defragmentacja?

Edited by uzytkownik

Share this post


Link to post
Share on other sites
uszkadzac pliki, najczesciej systemowe, albo te co byly otwarte w czasie awarii - chyba nie miales xp ;)

Muszę Cię zaskoczyć, bo używam go niemal od czasu jego powstania :P. XP to jedna z najbardziej udanych wersji, nie zauważyłem by płatał figle. Co prawda robię co pół roku reinstalację, bo przy intensywnym użytkowaniu "zamula" się, ale mam znajomych, którzy używają go po kilka lat bez odświeżania i wszystko gra.

Przed błędami w systemie plików podczas awarii (np. braku zasilania) nie jest w stanie uchronić chyba, żaden system.

 

racja, mialem na mysli SCANDISK / CHKDSK

No, to już ma większy sens :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

to prawda, jeden z bardziej udanych razem z 98 i 7, tez uzywalem go kilka lat i ceniłem za mozliwosc ingerencji i poczucie jako takiej kontroli nad nim, moze tylko mialem pecha ze sprzetem bo czasami instalowalem go 5 razy pod rząd i potrafil sie zawiesic w trakcie

Share this post


Link to post
Share on other sites
to prawda, jeden z bardziej udanych razem z 98 i 7, tez uzywalem go kilka lat i ceniłem za mozliwosc ingerencji i poczucie jako takiej kontroli nad nim, moze tylko mialem pecha ze sprzetem bo czasami instalowalem go 5 razy pod rząd i potrafil sie zawiesic w trakcie

Wymien zasilacz (ale nie na jakis shit za 100zl), wymien wiekowa plyte ze spuchnietymi kondensatorami, a system bedzie stabilny i zadnych bledow na dysku nie bedzie...

 

A odnosnie odzyskiwnia danych, to warto najpierw zrobic backup calego dysku, zanim zacznie sie narawiac pliki czymkolwiek. dd, albo ghost i dopiero pozniej zabawa, bo czesto mozna takimi "naprawiaczami" sobie jedynie zaszkodzic. Szczegolnie, jak sie komus doradza "defragmentacje" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wymien zasilacz (ale nie na jakis shit za 100zl), wymien wiekowa plyte ze spuchnietymi kondensatorami, a system bedzie stabilny i zadnych bledow na dysku nie bedzie...

juz tego kompa nie uzywam, to byl taki pc składak...

 

i nie bądz zlośliwy, bo poprawilem swoj błąd ;):P

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym, że Pulpit wcale nie musi się znajdować na dysku "C". Raczej "domyslnie".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×