Jump to content
ToMiKS

Zmiana w AfterMarket

Recommended Posts

Myślę, że w ogólnym rozrachunku wprowadzenie opłaty za wystawienie domen zewnętrznych wyjdzie AM na +. Zapewne wiele z tych domen, których oferty sprzedaży ostatnio zniknęły z giełdy zostaną przetransferowane do AM i pojawią się ponownie.

 

Wątpię, jeżeli AM nie ustabilizuje działania swojej platformy (w tym działania płatności) to trend będzie wrecz odwrotny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych - jak kształtowała się liczba domen wystawionych na sprzedaż na poszczególnych giełdach:

AM

Start serwisu ~ 11 lipiec 2008

30 lipiec 2008r. - 9586

28 październik 2008r. - 23839

30 grudzień 2008r. - 30917

30 kwiecień 2009r. - 42923

19 październik 2009r. - 38018

17 grudzień 2009r. - 44988

4 kwiecień 2010r. - 56976

22 sierpień 2010r. - 72620

20 grudzień 2010r. - 86343

11 luty 2011r. - 88681

27 kwiecień 2011r. - 118424 (!)

24 lipiec 2011r. - 128989

...

30 kwiecień 2012r. - 183 tys.

1 maj 2012r. - 169177

5 maj 2012r. - 163355

8 maj 2012r. - 148757 (godzina 16), 136872 (godzina 22).

 

 

W marcu 2011r. nastąpiła jakaś nienaturalna dynamika i przybyło 30 tys. domen, ktoś wie dlaczego?

AM utrzymuje jako rejestrator 202 tys. domen, ciężko powiedzieć ile z nich jest wystawionych na giełdzie (znalibyśmy liczbę ofert zewnętrznych) ale myślę że taki adresów jest około 20 tys.

 

I jeszcze premium:

Start serwisu - 24 styczeń 2011r.

30 kwiecień 2011r. - 28592

8 maj 2012r. - 42680 adresów.

 

Nie wiem jak się mają do tego liczby z ppd.pl ale chyba nigdy jednocześnie nie było wystawionych więcej jak 3 tys. adresów. Myślę że platforma pb potrzebuje jeszcze około roku by zrównać się z obecnym liderem.

 

Giełda Nazwa.pl

1 luty 2010r. - 38200 (ciężko uwierzyć ale kiedyś była to największa giełda domen)

27 listopad 2010r. - 21454

22 grudzień 2010r. - 21358

11 maj 2011r. - 18319

8 maj 2012r. - 11832

 

AZ.pl

11 lipiec 2010r. - 941

10 listopad 2010r. - 33134

8 maj 2012r. - 26791

 

allegro.pl (przyjmijmy że są to oferty a nie aukcje...)

27 sierpień 2010r. - 1919

1 wrzesień 2010r. - 1716

12 październik 2010r. - 1823

8 maj 2012r. - 5197 (Z czego 4263 wystawione przez automat Aftermarket)

Edited by Adelard
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W marcu 2011r. nastąpiła jakaś nienaturalna dynamika i przybyło 30 tys. domen, ktoś wie dlaczego?

uruchomienie debetów ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Premium na dziś dzień - 42680 adresów. Myślę że platforma pb potrzebuje jeszcze około roku by zrównać się z obecnym liderem.

A ja myślę że domeny tak czy tak będą odnawiane w AM...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja myślę że domeny tak czy tak będą odnawiane w AM...

Dlaczego tak myślisz?

Czy to, że odnowione i opłacone domeny mimo tego spadają ma na to taki pozytywny wpływ?

Osobiście wolę zapłacić kilka zł więcej i spać spokojnie.

...

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla zainteresowanych - jak kształtowała się liczba domen wystawionych na sprzedaż na poszczególnych giełdach:

[...]

 

Chyba piszesz najbardziej wartościowe merytorycznie posty na forum. Dzięki za statystyki.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla zainteresowanych - jak kształtowała się liczba domen wystawionych na sprzedaż na poszczególnych giełdach:

 

Dzięki za te informacje!

 

Jeśli można wiedzieć sam sobie je na bieżąco gromadzisz czy bazowałeś na jakichś zewnętrznych zestawieniach?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba piszesz najbardziej wartościowe merytorycznie posty na forum. Dzięki za statystyki.
Może faktycznie dzisiaj nie było ciekawszej "wiadomości", ale są tu użytkownicy z taką wiedzą i dostępem do ciekawych newsów że gdyby tylko chcieli się udzielać to wszystkim opadły by szczęki... nie ma co patrzeć na innych tylko trzeba próbować wzbogacać di o własne przemyślenia, więc jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia to zdecydowanie warto się podzielić. Ja prywatnie jestem bardzo zainteresowany postrzeganiem spółek "z rajów" na terenie Polski i AM robi naprawdę sporo kreciej roboty w tym temacie więc dużo uwagi poświęcam wizerunkowi który starają się kreować. Utrzymywałem domeny swoich klientów w AM ale po wyjaśnieniu sytuacji (związanej z nierzetelnością i brakiem przedłużania) kazano mi natychmiast zmienić rejestratora i na przyszłość unikać podmiotów LLC - tak właśnie tworzą się uprzedzenia.
Dzięki za te informacje!

 

Jeśli można wiedzieć sam sobie je na bieżąco gromadzisz czy bazowałeś na jakichś zewnętrznych zestawieniach?

ogólnodostępne Archive.org plus kilka notatek.

 

W ciągu tygodnia z AM usunięto 47 tys. domen (to tak jakby zniknęło premium) co cofnęło giełdę Michała o rok do tyłu, duże gratulacje bo konkurencja tylko na tym zyskała, stracili klienci bo część domen pewnie nie będzie już "na sprzedaż", stracili sprzedający bo nie użyją już tego kanału do przeprowadzenia transakcji, szczególnie trzeba brać tu pod uwagę domeny gTLD które na pewno nie zostaną przeniesione do KEY-SYSTEMS GMBH i już nigdy nie pojawią się na żadnej polskiej giełdzie... Z tego co liczę dzisiaj na zewnętrznych domenach których nie usunięto zarobicie 600zł, w ciągu roku ~220 tys. zł. Wprowadzenie tej opłaty będzie hamować rozrost giełdy (Zewnętrzne adresy będą już wyłącznie usuwane, a z raportu wynika że tylko co druga rejestrowana na AM domena trafia na giełdę) IMHO długoterminowo działa to na niekorzyść firmy, kto mógł na trzeźwo podjąć taką decyzję?

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może faktycznie dzisiaj nie było ciekawszej "wiadomości", ale są tu użytkownicy z taką wiedzą i dostępem do ciekawych newsów że gdyby tylko chcieli się udzielać to wszystkim opadły by szczęki... nie ma co patrzeć na innych tylko trzeba próbować wzbogacać di o własne przemyślenia,

dokladnie... a my tu małe żuczki możemy się tylko domyślać i obserwować wszystko po fakcie, a z drugiej strony wiadomo ze nie o wszystkim można mówić publicznie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może faktycznie dzisiaj nie było ciekawszej "wiadomości", ale są tu użytkownicy z taką wiedzą i dostępem do ciekawych newsów że gdyby tylko chcieli się udzielać to wszystkim opadły by szczęki... nie ma co patrzeć na innych tylko trzeba próbować wzbogacać di o własne przemyślenia, więc jak ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia to zdecydowanie warto się podzielić.

 

Ja mogę się podzielić tym, że między:

 

12 październik 2010r. - 1823

...

8 maj 2012r. - 5197

 

był czas (rok 2011), że na Allegro.pl było kilkadziesiąt tys. domen wystawionych "z automatu" przez Aftermarket.pl :unsure:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=66630

 

Nie uwzględniłeś tego w statystykach. Poza tym fajne statystyki, chylę czoła. A sam bym dodał jeszcze, że lepsza giełda to nie ta, która ma więcej domen tylko ta, na której są lepsze domeny (bo tak naprawdę kilka % prowizji od domen sprzedawanych za "przysłowiowych" kilka złotych to zaokrągla się przecież prawie do zera w dół, od tych wyższych sprzedaży jest to już znaczącym zarobkiem dla giełdy). Te 47 tys. domen usuniętych z giełdy w jeden tydzień to jest naprawdę ogromna ilość (przerażająca aż), na pewno na to przypadło sporo *dobrych* domen patrząc przynajmniej po tym, kto wycofał z Aftermarket.pl swoje domeny zewnętrzne.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
A sam bym dodał jeszcze, że lepsza giełda to nie ta, która ma więcej domen tylko ta, na której są lepsze domeny

 

dla mnie także ważny bylby stosunek: wystawione/sprzedane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, właśnie wpadłem na to że na allegro realnych ofert (nie takich z automatu AM) jest tylko 934 - to chyba pokazuje dlaczego ten kanał sprzedaży nie jest konkurencyjny w tej konkretnie branży. Dla mnie dzięki tym przykładom jasne jest że na płatnych funkcjonalnościach na giełdzie domen nie da się zarobić i regres jest naturalnym zachowaniem, ale trzeba się przed tym chronić a nie prowokować sytuacje takie jak ta dzisiejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ciągu tygodnia z AM usunięto 47 tys. domen (to tak jakby zniknęło premium) co cofnęło giełdę Michała o rok do tyłu, duże gratulacje bo konkurencja tylko na tym zyskała, stracili klienci bo część domen pewnie nie będzie już "na sprzedaż", stracili sprzedający bo nie użyją już tego kanału do przeprowadzenia transakcji, szczególnie trzeba brać tu pod uwagę domeny gTLD które na pewno nie zostaną przeniesione do KEY-SYSTEMS GMBH i już nigdy nie pojawią się na żadnej polskiej giełdzie... Z tego co liczę dzisiaj na zewnętrznych domenach których nie usunięto zarobicie 600zł, w ciągu roku ~220 tys. zł. Wprowadzenie tej opłaty będzie hamować rozrost giełdy (Zewnętrzne adresy będą już wyłącznie usuwane, a z raportu wynika że tylko co druga rejestrowana na AM domena trafia na giełdę) IMHO długoterminowo działa to na niekorzyść firmy, kto mógł na trzeźwo podjąć taką decyzję?

 

... nie wiem kto podjął taką decyzję po stronie aftermarket, ale chyba nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co robi. Jest to tak ewidentny strzał w kolano, że naprawdę przecieram oczy ze zdziwienia.

Tak czy inaczej 150 moich domen zarejestrowanych poza AM ląduje póki co w próżni, a docelowo zapewne skończy się to własną stroną z informacją o możliwości zakupu. Chyba, że ktoś z konkurencji wykorzysta głupotę AM i przejmie kilkadziesiąt tysięcy domen, których właściciele (tacy jak ja) chętnie skierują ruch ze swoich domen na bardziej rozsądną giełdę.

Edited by koper

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

Właśnie sobie drukowałem Fakturę i szczegóły do niej z Dropped, gdy zobaczyłem, że Dropped codziennie od 8maja pobiera sobie po cichu 0,03gr za domenę, której nie mam w panelu jako zewnętrzna (wszystkie usunąłem wcześniej) :) szukam domeny i nie mogę znaleźć, wygasła ok. Kwietnia i jest kogoś innego, zarejestrowana w AM tak więc nawet nie można nazwać ją całkiem zewnętrzną.

 

Proponuje skontrolować swoje Finanse w aftermarket czy czasem, "przypadkiem" nie reperujecie dziury budżetowej mimowolnie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj, jeżeli dzisiaj naiwne ludki nie dofinansuja bankruta to jakoś nie widze specjalnie dalszego bytu dla tej firmy. Jezeli wpłynie troche kasy to spowoduje to tylko przesunięcie w czasie tego co i tak nieuchronnie nadejdzie. Mnie od 22 dni nie przelewaja pieniedzy, na maile nikt nie odpowiada, pewnie wszystkie szczury pouciekały z tonacego prze(o)krętu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnoszę wrażenie, że Aftermarket działa jak Bank. Zbiera kasę jaka tylko wejdzie i BLOKUJE JĄ W CELACH WŁASNYCH INWESTYCJI.

 

Bo jak to kurvva nazwać.

Nic nie napiszą w nagłówku, typu "Przepraszamy. Rejestracja domen jest czasowo wstrzymana do czasu uzupełnienia przez nas "konta u rejestratorów""

Klient przelewa kasę, myśląc, że za chwilę coś zarejestruje, a kasy nie otrzyma z powrotem przez ponad tydzień ?

 

Przecież to oczywiste, że ten Burak obraca tą kasą..

 

Innego wyjaśnienia nie ma..

 

Zleciłem wypłatę 12 czerwca (wtorek), która widnieje jako "Zakończona". Kasy do dziś nie ma. A skoro dziś nie ma (środa - dzień wypłat), tzn., że trzeba czekać przynajmniej do następnej środy, zgadza się ; ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Zleciłem wypłatę 12 czerwca (wtorek), która widnieje jako "Zakończona". Kasy do dziś nie ma. A skoro dziś nie ma (środa - dzień wypłat), tzn., że trzeba czekać przynajmniej do następnej środy, zgadza się ; ) ?

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wypłaty są dokonywane do 10 dni roboczych. W praktyce oznacza to, że AM ma czas do 26 czerwca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wypłaty są dokonywane do 10 dni roboczych. W praktyce oznacza to, że AM ma czas do 26 czerwca.

 

Co nie zmienia faktu, że oni z tą kasą coś ewidentnie robią, wsadzają grubsze sumy w krótko-terminowe lokaty itp. Stąd się prawdopodobnie robią zatory...

Share this post


Link to post
Share on other sites

]

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wypłaty są dokonywane do 10 dni roboczych. W praktyce oznacza to, że AM ma czas do 26 czerwca.

Gibu a jak wytłumaczysz to: 29 maja zlecilem wypłate pieniedzy, dziś jest 21 czerwiec pieniedzy nie mam, zero kontaktu, brak odpowiedzi na tickety. Czy to ja nie potrafie czytać ze zrozumieniem regulaminu czy może droped zapier....ł moje pieniądze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gibu a jak wytłumaczysz to: 29 maja zlecilem wypłate pieniedzy, dziś jest 21 czerwiec pieniedzy nie mam, zero kontaktu, brak odpowiedzi na tickety. Czy to ja nie potrafie czytać ze zrozumieniem regulaminu czy może droped zapier....ł moje pieniądze?

Clever moja wypowiedź byla skierowana tylko i wyłącznie do przypadku kolegi Naminga. Z tego co napisałeś, to u Ciebie pretensje są uzasadnione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Wypłaty są dokonywane do 10 dni roboczych. W praktyce oznacza to, że AM ma czas do 26 czerwca.

 

Tyle tylko, że AM to oszuści a ich regulamin sluzy tylko do kiwania naiwnych klientów.

Dzis mija 24 dzień od zlecenia wypłaty pieniedzy. Pieniedzy nie ma, domeny nie mam, zero odpowiedzi na tickety wysyłane każdego dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że AM to oszuści a ich regulamin sluzy tylko do kiwania naiwnych klientów.

Dzis mija 24 dzień od zlecenia wypłaty pieniedzy. Pieniedzy nie ma, domeny nie mam, zero odpowiedzi na tickety wysyłane każdego dnia.

 

JESZCZE FARBĄ NA MURZE TO NAPISZ I W KOŚCIELE NA AMBONIE OGŁOŚ !

 

Czy moderatorzy zaczną w końcu reagować ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

JESZCZE FARBĄ NA MURZE TO NAPISZ I W KOŚCIELE NA AMBONIE OGŁOŚ !

 

Czy moderatorzy zaczną w końcu reagować ?!

Nie zbyt interesuje mnie Twoje podejście do firmy Dropped.pl zatem podaruj sobie wypowiedzi które negują słuszność pretensji innych klientów serwisu. Bo m.in.własnie jakby przez wchodzenie im w d...pe bez wazeliny mamy taką nie inną sytuację.

Jeśli Tobie taka sytuacja odpowiada to ok. masz prawo dokonywać własnych wyborów ale nalezy sie liczyć że jesteś w mniejszości bo wiekszości jakoś nie pasuje to co Dropped robi z ich pieniędzmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×