Jump to content
Bazyli

CenyDomen.pl

Recommended Posts

Powracając do tematu, zauważyłem, że w tym serwisie ostatnio są publikowane sprzedaże tylko tych domen, które były sprzedane na Aftermarket/Dropped- czy wiecie dlaczego tylko z tych portali są podawane sprzedaże ?

 

 

Pewnie dlatego, że tak działa automat, że sczyta sobie raz dziennie (albo kilka razy pod wieczór jak jest więcej aukcji) taką listę z AM - http://www.aftermarket.pl/oldauctions.php i bardzo łatwo można to opublikować w CenyDomen.pl. Inne giełdy np. premium.pl nie publikują podobnej listy zakończonych aukcji, więc się tak nie da zrobić.

 

 

Konieczność zalogowania się do http://CenyDomen.pl w celu uzyskania dostępu do kwot sprzedaży domen została usunięta.

 

Duża zmiana na PLUS.

 

W kontekście tego, że cenydomen.pl nie publikuje wszystkich w taki czy inny sposób ogłoszonych w internecie (nawet tych najbardziej spektakularnych) sprzedaży domen.pl - dostęp bez logowania do kwot sprzedaży raczej należy zacząć traktować na MINUS z jednego oczywistego powodu: informacje publikowane na cenydomen.pl nie odzwierciedlają stanu faktycznego rynku sprzedaży domen.pl. Zajrzałem tam dzisiaj i nie da się nie zauważyć pominięcia w zestawieniu "10 najdrożej sprzedanych domen w 2013 roku" praktycznie wszystkich najwyższych upublicznionych sprzedaży domen.pl, jak chociażby sms.pl, blonnik/błonnik.pl, choinki.pl czy przede wszystkim grydladzieci.pl.

Ja rozumiem, że twórca cenydomen.pl ma prawo do subiektywnej selekcji informacji ogłaszanych w swoim serwisie, ale wiem też, że odwiedzający serwis mają prawo do rzetelnej informacji, jak najbardziej odzwierciedlającej stan rzeczywisty. O ile epizod z rublonem można uznać za wypadek przy pracy, o tyle fakt skrajnej wręcz nierzetelności - za powód do wstydu. Jak dla mnie serwis robi się coraz bardziej niewiarygodny i podejrzewam, że nie tylko dla mnie. Najgorsze jest jednak to, że wielu odwiedzających cenydomen.pl nie ma pojęcia o tej niewiarygodności i traktują serwis jako cenne źródło informacji o największych transakcjach domen.pl, co najzwyczajniej w świecie szkodzi wtórnemu rynkowi domen.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Jak dla mnie serwis robi się coraz bardziej niewiarygodny i podejrzewam, że nie tylko dla mnie. Najgorsze jest jednak to, że wielu odwiedzających cenydomen.pl nie ma pojęcia o tej niewiarygodności i traktują serwis jako cenne źródło informacji o największych transakcjach domen.pl, co najzwyczajniej w świecie szkodzi wtórnemu rynkowi domen.pl.

 

Zależy który rynek masz na myśli... nie zapominaj, że jest on specyficzny - mało-płynny. Daje sobie wszystkie paznokcie obciąć, że wiele tu osób oficjalnie nie podzieli Twojego zdania. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

TLD, CenyDomen po prostu automatycznie agregują sprzedaże z AM... i w sumie tyle, w poszukiwaniu "pełniejszego" obrazu rynku polecałbym Notowanie.pl ale jeszcze długa droga przed uzupełnieniem bazy o wszystkie znane transakcje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy który rynek masz na myśli... nie zapominaj, że jest on specyficzny - mało-płynny. Daje sobie wszystkie paznokcie obciąć, że wiele tu osób oficjalnie nie podzieli Twojego zdania. :-)

 

Mam na myśli rynek odzwierciedlony w oficjalnie ogłoszonych w Internecie sprzedażach domen.pl <_<

Nie jest dla mnie ważne, czy ktoś "z branży domenowej" podziela moje zdanie czy nie; obchodzi mnie tylko to, że cenydomen.pl kształtuje zafałszowany obraz rynku sprzedaży domen.pl (com.pl itd) w oczach osoby spoza kręgu w/w, która trafi do serwisu w celu poszukania rzetelnej informacji na temat najwyższych sprzedaży domen.pl (com.pl itd).

 

TLD, CenyDomen po prostu automatycznie agregują sprzedaże z AM... i w sumie tyle, w poszukiwaniu "pełniejszego" obrazu rynku polecałbym Notowanie.pl ale jeszcze długa droga przed uzupełnieniem bazy o wszystkie znane transakcje ;)

 

Wiem że cenydomen automatycznie agregują sprzedaże z AM (przytoczyłem w poprzednim wpisie cytat na ten temat), osoby uczestniczące w niniejszym forum też to wiedzą. Sęk w tym, że nie każdy odwiedzajacy cenydomen.pl to wie, tylko wydaje mu się, że źródłem informacji są (domyślnie: wszystkie) sprzedaże opublikowane w Internecie (a nie jedynie na AM). Może "Informacja na temat opublikowanych sprzedaży domen na CenyDomen.pl" powinna po prostu zostać doprecyzowana?

A na notowanie.pl oczywiście zaglądam. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, May 6, 2013 - zly dzial
Hidden by apze, May 6, 2013 - zly dzial

Czy ktoś mógłby wycenić moją domenę?

hotelzagrosze.pl

Natalio dział wycen jest gdzie indziej ;)

a wycena już jest w domenie ;)

Share this post


Link to post

Tak a'propos "CD" i "R"... Swego czasu podejrzałem, co i jak ten "R" zapisuje na karcie... Okazało się, że hasło do serwisu nie było nijak zaszyfrowane w bazie sqlite, w której "R" trzymał informacje. Uważajcie na ten wynalazek, bo gdy zgubicie telefon i wpadnie on w niepowołane ręce, możecie zostać bez domen, albo zostać spamiarką, albo... strach pomyśleć co jeszcze z tymi danymi pan M. lub "szczęśliwy znalazca telefonu" mogą uczynić...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie że serwis zszedł na psy...szkoda, bo zapowiadało się pięknie...

:)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu zajmować się już tym serwisem, przecież widać że jest porzucony. Jest notowanie.pl, gdzie widać iż starają się sumiennie rejestrować wszystkie sprzedaże, mam nadzieję że starczy entuzjazmu na dalszą pracę w rozwijaniu serwisu.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy Michał tu jeszcze zagląda, ale a nuż się uda i to jakoś do niego dotrze ;)

 

Byłaby możliwość dodania w okresach sprzedaży bieżącego roku? Mamy już jego połowę i fajnie byłoby wiedzieć jak wyglądają sprzedaże od początku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy Michał tu jeszcze zagląda, ale a nuż się uda i to jakoś do niego dotrze ;)

 

Byłaby możliwość dodania w okresach sprzedaży bieżącego roku? Mamy już jego połowę i fajnie byłoby wiedzieć jak wyglądają sprzedaże od początku.

 

Michal teraz w inna dzialke poszedl i promuje swoje dziecko pt. R...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×