Jump to content
Lord Voldemort

sprawdzanie domen

Recommended Posts

Zawsze jak interesował mnie konkretny keyword to sprawdzałem go w az, gdyż miałem tam możliwość sprawdzenia chyba wszystkich istniejących rozszerzeń. Teraz zmienili panel i już tej możliwości znaleźć nie mogę.

 

Szukam czegoś aktualnie, i nic nie mogę takiego znaleźć. Szczególnie fajnie byłoby możliwe wyszukiwanie hurtowe wszystkich interesujących końcówek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam taki prosty skrypt w shellu do sprawdzania "po hoście" dostępności interesującej mnie domeny we wszystkich końcówkach:

 

for i in `cat tld`; do dig $1.$i @8.8.8.8 | grep NX >/dev/null && echo "$1.$i" || echo "- $1.$i" ; done

 

w pliku tld mam wypisane w osobnych linijkach interesujące mnie końcówki, czyli pl, com itd (bez kropek), skrypt bierze jako argument nazwę domeny i dokleja po kolei wszystkie końcówki z pliku, pokazując nazwę domeny jeśli jest wolna lub nazwę z minusem jeśli zajęta. oczywiście nie wszystkie "wolne" będą dostępne, bo np. może być zarezerwowana/wygasająca, może mieć nieaktywną delegację, może też być niemożliwa do rejestracji (np. dwuliterowe w wielu cctld), ale generalnie jest to fajne narzędzie do szybkiego sprawdzania dostępności. Mam kilka wersji, jedną odwołującą się do pliku z najpopularniejszymi końcówkami, drugą z różnymi narodowymi, które dość łatwo zarejestrować, a trzecią ze wszystkimi możliwymi. ;-) Pod windowsem można używać tego skryptu przez cygwina, pewnie można też łatwo przepisać go do jakiegoś visual basica czy coś, ale to może niech się już wypowie ktoś kto się zna, ja nie miałem nigdy windowsa. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×