Jump to content
fakson

pozycjonowanie - gdzie najlepiej?

Recommended Posts

Na allegro nie ma sensu zlecać pozycjonowania bo tam zazwyczaj to można szybko zostać naciągniętym - chwała Bogu, że na male kwoty. Jak ktoś jest zainteresowany jeszcze pozycjonowaniem to mój kolega może stosunkowo w niskich kosztach wypozycjonować strony. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zlecają to komuś co najwyżej będziemy biedniejsi o kilka stówek...

 

O czym mówisz ? O zwrocie np. z konwersji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wychodzę z założenia że jak pozycjonować to najelpiej samemu. Nie jest to czarna magia. Zlecają to komuś co najwyżej będziemy biedniejsi o kilka stówek...

 

 

- "Najlepiej samemu".

 

Niekoniecznie. Jeśli nie przeczytamy kilku e-booków o sprawie, to popełnimy fatalne błędy. A jeśli chcemy te e-booki przeczytać, to będzie nas kosztowało mnóstwo czasu.

 

Jeśli jednak przestudiujesz e-booki o pozycjonowaniu, to sam możesz sprawę wykonać lepiej, niż ktoś, komu zleciłeś (oni to robią szybko i na odp**rdol).

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wiecie co, jak ktoś chce e-booki i ksiązki o pozycjonowaniu - to pomijając mnóstwo czasu na lekturę, może zapłacić tyle samo, za te materiały edukacyjne, ile ktoś woła za wykonanie tej pracy. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- "Najlepiej samemu".

 

Niekoniecznie. Jeśli nie przeczytamy kilku e-booków o sprawie, to popełnimy fatalne błędy. A jeśli chcemy te e-booki przeczytać, to będzie nas kosztowało mnóstwo czasu.

 

Jeśli jednak przestudiujesz e-booki o pozycjonowaniu, to sam możesz sprawę wykonać lepiej, niż ktoś, komu zleciłeś (oni to robią szybko i na odp**rdol).

Tak .. tak przeczytasz kilka e-booków o pozycjonowaniu i będziesz mógł to lepiej wykonać . Zabijasz mnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak .. tak przeczytasz kilka e-booków o pozycjonowaniu i będziesz mógł to lepiej wykonać . Zabijasz mnie :)

 

 

Nie wierzycie? Oni nie czytali. Ci, co ci pozycjonują nie czytali. Sam, ekspert, wykonasz to z efektem 100 %. A po pozycjonowaniu tych nieuków, którzy ci wypozycjonują za 15 złotych, stronę szlag może trafić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do pozycjonowania to myślę, że czytanie nie wystarczy. Sam czytam od kilku lat i wiem, że jeżeli nie dołożymy do tego własnych spostrzeżeń, testów to może się okazać, że nasze teoretyczne działania z czasem okażą się negatywne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czytanie nie wystarczy. Sam czytam od kilku lat i wiem, że jeżeli nie dołożymy do tego własnych spostrzeżeń, testów to może się okazać, że nasze teoretyczne działania z czasem okażą się negatywne.

 

Nauka na własnej skórze :) Trochę praktyki trzeba, ale jak nie przeczytasz, czym to grozi? Z braku wiedzy pozycjonować będziesz fatalnie, z niską efektywnością - a w nagrodę mogą ci dać nawet bana w wyszukiwarce. I optymalizacja strony, poczytaj, a stronę poprawisz pod kątem SEO.

 

A zrób wszystko prawidłowo: to da wyniki.

Zleć komuś: on tylko wklei do automatu i naliczy kilkaset złotych marży.

 

Ceny pozycjonowania:

- 15 złotych na Allegro,

- tymczasem 100 tysięcy rocznie w firmie VD - ale oni gwarantują wynik - gwarantują TOP 10, i zapewniają, że nie zapisują linków do katalogów.

VD to geniusze: powiedzieli - podpiszemy umowę na minimum pół roku, abonament miesięczny 7 tysięcy i zapewniamy, że my strony nie zapisujemy do katalogów. klient pyta - no więc jak wy to robicie? Odp.: - My tego zdradzić nie możemy. Ha ha, zapłać im 100 tys. rocznie, a tajemnica, jakie prace za tą kwotę wykonają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno NIE POLECAM tej oferty pozycjonowania:

 

http://www.mydeal.pl/caly_kraj-pozycjonowanie_lub_stworzenie_serwisu-13210.html?pos=72

 

AZWA DOMENY:

tntmarket.pl

typ abonenta:

osoba fizyczna

serwery nazw:

ns2.star-kom.eu.

ns1.star-kom.eu.

utworzona:

2013.02.12 23:58:07

ostatnia modyfikacja:

2013.02.13 21:43:09

 

Wygląda na to, że ktoś się natnie na darmowe szabloniki. Sama strona wykonana po łebkach, zdjęcia tego niby portfolio specjalnie małe, bo z darmowych szablonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mcynkier

nie korzystać z grupo-podobnych, serio.

 

To prawda, oferowanie 5 fraz w TOP 10 pozycjonowania przez rok za 200 zł to niemożliwość, lepiej te pieniądze zachować w portfelu, gdyż z efektem sie nie spotkamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, oferowanie 5 fraz w TOP 10 pozycjonowania przez rok za 200 zł to niemożliwość, lepiej te pieniądze zachować w portfelu, gdyż z efektem sie nie spotkamy.

Możliwość, możliwość...

Założenie jest takie, że w kolejnym roku płacisz 3-4k, bo zobowiązałeś się do tego w trakcie zawierania umowy "promocyjnej". Zwróćcie uwagę na to, że większość pozycjonerów na gruponach pisze "oszczędzasz 90-95%". Klasyczne sku***syństwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pozycjonowaniem jest tak jak z każdą inną usługą, np. poszerzenie spodni u krawca - można to zrobić samemu, przy odrobinie umiejętności i zaczerpnięcia wiedzy - jak się przyłożymy to efekty mogą być nie najgorsze. Tylko kwestia - czy chcesz przyszyć guzik, poszerzyć spodnie, czy uszyć garnitur - warto tak do tego podchodzić.

 

Aktualnie pozycjonowanie to nie to samo co chociażby rok temu, to już nie swle i dodawarki do katalogów, teraz trzeba myśleć i dobrze kombinować no i posiadać wiedzę o tym co się robi i po co.

 

A z umową i kosztami to zawsze kwestia do dogadania się - nie trzeba brać odrazu 10 fraz i płacić x tys. zł, można wziąć 2-3 najbardziej odpowiadające frazy i płacić poniżej 200zł/m, bez konieczności ślęczenia przy seo i bez problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

warto wybrać freelancer, który zaproponouje te same usługi co agencja, ale za niższe stawki

Niejednokrotnie ktoś taki zaoferuje lepszą jakość usług, za niższe stawki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

warto wybrać freelancer, który zaproponouje te same usługi co agencja, ale za niższe stawki

 

Stawki może i będą niższe, jednak efekty także mogą być dużo gorsze. Generalnie pozycjonuję sama, ale jeśli miałabym wybrać ofertę jakiejś firmy, to na pewno omijałabym szerokim łukiem takie, które chcą opłat bez efektów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym płaceniem na początek to też tak nie do końca. Firma generuje pewne koszty, które trzeba płacić. Płacenie za efekty jest dobre dla klientów, ale utrudnia życie firmie, bo blokuje środki. Nie wszystkie firmy chcą mrozić pieniądze. Po to są umowy, kary umowne itd., żeby egzekwować wykonanie usług. Jak za telefon płacisz z góry, to nie płaczesz, że niewykorzystałaś minut jeszcze. Najlepiej gdyby za darmo wypozycjonować, a później jeszcze odroczony termin płatności dać, bo przez 3 czy 4 miesiące nie zdążył zebrać środków, chociaż wiadomo z góry ile do zapłacenia. Albo jeszcze lepiej nie zapłacić wcale lub po roku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie. Jak wybrać pozycjonera?

 

Z Panem z góry posta rozmawiałem w sprawie oferty na serwis gdzie mam 200 artykułów które chcę pozycjonować na długi ogon. Jaką dostałem ofertę? Mam płacić miesięcznie ilość uq * 0,20 PLN za usługi pozycjonowania wg statów Google Analitycs...

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Mam płacić miesięcznie ilość uq * 0,20 PLN za usługi pozycjonowania wg statów Google Analitycs...

Dziwny i wątpliwy sposób rozliczenia... ale ja jestem bardziej teoretykiem w SEO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GA można wyciągnąć ile było wejść z wyszukiwarek a ile z innych źródeł. Widać też zakresy czasowe, także łatwo ustalić od jakiego momentu jest to efekt pracy pozycjonera.

Rozliczenie za ruch jest moim zdaniem lepsze niż za pozycję. Agencje SEO często próbują naciągnąć firmy oferując pozycjonowanie łatwych ale totalnie niedających ruchu fraz.

Grunt to wyliczyć sobie ile jest warte 1 wejście i takie rozliczanie może być najkorzystniejsze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

W GA można wyciągnąć ile było wejść z wyszukiwarek a ile z innych źródeł. Widać też zakresy czasowe, także łatwo ustalić od jakiego momentu jest to efekt pracy pozycjonera.

Zgadza się, pod warunkiem, że mieliśmy wcześniej podłączone analityki. Dla nowej strony to nie przejdzie, jeśli chcemy atychmiast po utworzeniu strony korzystać z usług pozycjonera.

Agencje SEO często próbują naciągnąć firmy oferując pozycjonowanie łatwych ale totalnie niedających ruchu fraz.

Dokładnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×