Jump to content
Sign in to follow this  
rafium

8940 zł na miesiąc z prowadzenia bloga na WordPressie - czy to realne?

Recommended Posts

Witam, ostatnimi czasy znalazłem na allegro ofertę sprzedaży serwisu postawionego na WordPressie, w dodatku opartego na darmowym szablonie blogowym. Jak myślicie? Czy jest to realne, aby właściciel tego niby ubogiego serwisu był w stanie zarobić taką sumę, jaką podaje w ogłoszeniu? Nie jestem łatwowierny, więc jeśli chodzi o mnie, to na pewno nie zdecyduję się na zakup, mimo to chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego ogłoszenia. Co o tym myślicie? Takie zyski są realne, czy to kolejny przykład zarabiania na naiwnych?

Ogłoszenie dostępne jest TUTAJ.

Pozdrawiam.

Edited by rafium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pytanie, czy jakbyś zarabiał 9k zł na miesiąc to chciałbyś sprzedać źródło zarobku za równowartość miesięcznych przychodów? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pytanie, czy jakbyś zarabiał 9k zł na miesiąc to chciałbyś sprzedać źródło zarobku za równowartość miesięcznych przychodów? :)

Heh, faktycznie, gdzieś w tym wszystkim zagubiłem na chwilę zdolność logicznego myślenia. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiedz sobie na pytanie, czy jakbyś zarabiał 9k zł na miesiąc to chciałbyś sprzedać źródło zarobku za równowartość miesięcznych przychodów? :)

 

Ale skąd taki wniosek? Przecież cena na tej aukcji może być wielokrotnie wyższa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale skąd taki wniosek? Przecież cena na tej aukcji może być wielokrotnie wyższa?

Faktycznie, nie zauważyłem, że to nie Kup Teraz. Ale z drugiej strony.. ktoś wystawiając aukcję bez ceny minimalnej teoretycznie przynajmniej powinien się liczyć z tym, że cena zostanie na obecnym poziomie (wspomniane 9k). Niemniej jednak większość takich aukcji z ofertami (nie przesądzam, że tak się stanie i tym razem) kończy się 5 min przed czasem z wycofaniem ofert z powodu "bo pies mi zjadł kartke z hasłem do panelu" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie zbyt duże ryzyko. Biznes, który ma dwa miesiące kupić za ~ 10 k ?

Wiadomo, że gdyby to był pewny comiesięczny zysk nikt by go nie sprzedał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie zauważyłem, że to nie Kup Teraz. Ale z drugiej strony.. ktoś wystawiając aukcję bez ceny minimalnej teoretycznie przynajmniej powinien się liczyć z tym, że cena zostanie na obecnym poziomie (wspomniane 9k). Niemniej jednak większość takich aukcji z ofertami (nie przesądzam, że tak się stanie i tym razem) kończy się 5 min przed czasem z wycofaniem ofert z powodu "bo pies mi zjadł kartke z hasłem do panelu" :P

 

ostatnio widziałem ciekawszy powód: jadę na wakacje i nie mam czasu sfinalizować aukcji :)

I warto zauważyć: w temacie aukcji jest "DOCHÓD MIESIĘCZNY 8940" - dochód to jeszcze nie zysk...

Aczkolwiek myślę że cena jest na atrakcyjnym poziomie, i gdyby nie brak wolnych większych środków (bo myślę że na tej cenie się nie skończy) zastanawiał bym się nad kupnem. W tej chwili jednak myślę nad postawieniem jednak czegoś podobnego dużo taniej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ostatnio widziałem ciekawszy powód: jadę na wakacje i nie mam czasu sfinalizować aukcji :)

I warto zauważyć: w temacie aukcji jest "DOCHÓD MIESIĘCZNY 8940" - dochód to jeszcze nie zysk...

Aczkolwiek myślę że cena jest na atrakcyjnym poziomie, i gdyby nie brak wolnych większych środków (bo myślę że na tej cenie się nie skończy) zastanawiał bym się nad kupnem. W tej chwili jednak myślę nad postawieniem jednak czegoś podobnego dużo taniej :D

Skoro masz zamiar postawić tego typu stronę, to jeśli będziesz czerpał z tego takie zyski, jak podał sprzedający, to zgłaszam się do współpracy. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×