Jump to content
maryuse

Di.pl schodzi na psss...y

Recommended Posts

Forum zawsze opierało się na aktywności kilku, kilkunastu osób dla których pasja stała się teraz rutyną, albo znaleźli sobie inne zajęcie( domaining jest fajny jako start w biznesie albo dodatkowe zajęcie, ale na główne źródło utrzymania to trochę mało.) Nowych osób nie przybywa bo jak zauważył deha boom na tę formę inwestycji się skończył, zainteresowanie mediów domenami spadło, brak ciekawych wydarzeń i tyle, ogólnie kryzys na rynku więc mniej pieniędzy na inwestycje i tyle.

 

Też zauważyłem i też wcześniej o tym pisałem. Myślę, że w większości tych kwestii trafiłeś w sedno - a jeśli jest to w jakiś sposób naturalna kolej rzeczy, że poziom domen na forum, poziom rozmów, liczba newsów maleje (a kilka razy Adam Wagner pisał nawet, że duża część rynku się stoczyła w dół) to zmiana tego byłaby niestety jak próba zawrócenia kijem rzeki.

 

edycja: W sumie zauważyłem, że edytowałeś post to ja też edytuję. Bardzo możliwe, że jeśli te zmiany są naturalne i wynikają pośrednio z kryzysu to kiedy on definitywnie będzie zażegnany (co pewnie jeszcze zejdzie kupa czasu) wtedy może coś się odwróci. Bo tutaj jest prosta analogia - firmy mniej kupują, jest mniej ofert i czasu poświęconego na odpisywanie na nie, mniej się samemu kupuje, więc ogólnie dodatkowe zajęcie (albo wiodące) jest na ten czas bardzo wskazane - co na pewno się odbija na czasie spędzonym na forum albo i całkowitym "zniknięciu" czyli wycofaniu całkiem się z domen.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu czat zamykac? Widze ze takie propozycje maja ludzie ktorzy malo na nim bywaja.

 

Najlepiej to nic nie zmieniac na forum, sadze ze wszystkie zmiany wyjda tylko na gorzej.

 

To jest normalne ze na wszystkich forach spada aktywnosc. Zobaczccie to na innych forach tematycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja powiem tak, brak aktywności starych uzytkownikow nie bede wymienial mial/ma na to duzy wpływ i powiem szczerze ze takze jakies 2 lata temu był całkowicie inny klimat :) ale uzaleznienie pozostało

popieram, było co i o czym czytać, teraz "gratki" poganiają "sprzedam portfolio"

Share this post


Link to post
Share on other sites

... teraz "gratki" poganiają "sprzedam portfolio"

Gratki, gratkami ale tematy związane z wyprzedażami wcale mi nie przeszkadzają :)

Fakt, że coraz rzadziej kupuje się na nich coś ciekawego za tanie pieniądze ale nadal zdarzają się czasami fajne okazy zarówno na porządne serwisy jak i na zapleczówki.

Tak więc proszę nie zniechęcać się wypowiedziami mojego szanownego przedmówcy i wystawiać na sprzedaż swoje fajne portfolia :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz "gratki" poganiają "sprzedam portfolio"

 

 

 

To trzeba kochani się wziąć za metody zarabiania, które działają, a nie tkwić w starych systemach pracy, które nie dają korzyści finansowych ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę jeszcze coś dodać od siebie. Uważam, że większość stałych tematów na forum została już wyczerpana, nowości na rynku jest natomiast zbyt mało, żeby wytworzyć dostarczającą ilość treści w celu zapewnić stabilnego rozwoju. W takiej sytuacji pozostają dwa rozwiązania, pierwsze to liczyć na cud, a co najmniej odwrócenie tendencji, na co się nie zanosi. Drugie rozwiązanie to ewoluowanie w naturalnym kierunku, czyli poszerzenie tematyki forum o szerokie wykorzystanie domen, tak żeby di.pl mogło przyciągać specjalistów z pokrewnych branż jak seo, marketing, programy partnerskie, tworzenie stron, itd., a nie tylko nowych użytkowników, którzy przeczytają jakiś artykuł i będą chcieli zbić fortunę, tak jak większość z nas ;)

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że większość stałych tematów na forum została już wyczerpana, nowości na rynku jest natomiast zbyt mało...

Nie zapominajmy też, że coraz więcej osób z forum poznało się osobiście i spotyka mniej lub bardziej regularnie poza forum, w tzw. realu gdzie wypowiedzi nie są indeksowane przez wyszukiwarki...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przemyślenia który zostały przekazane w realu powinny także zostać wypisane na forum. Może jakaś metoda nagradzania za artykuły porady ? Zmieniła by to wszystko?

Edited by Koli502

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przemyślenia który zostały przekazane w realu powinny także zostać wypisane na forum. Może jakaś metoda nagradzania za artykuły porady ? Zmieniła by to wszystko?

No to mi poprawiłeś teraz humor przed snem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego tematu dowiedzieliśmy się jak bardzo jest zły dział Na każdy temat, więc warto zastanowić się czy to w ogóle jest prawda. Moim zdaniem jest wiele zalet, jak i wad tego działu. Warto zwiększyć zalety, a spróbować usunąć wady, poprzez usuniecie w ogóle z forum lub przeniesienie do oddzielnego działu tematów światopoglądowych.

 

Czy można inwestować w domeny nic nie wiedząc co dzieje się w bieżącej ekonomii i polityce. Na pewno to nie jest dobry pomysł, te informacje są niezbędne do podejmowania trafnych decyzji w dłuższym terminie. Jakiś czas temu, na forum było sporo wpisów w rodzaju "gdzie ten kryzys, ja nie widzę żadnego kryzysu", gdzie są one teraz. Dzisiaj można stwierdzić raczej, to nie kryzys, to skutek.

 

Czy ważniejszy jest dobry nastrój na forum, czy trafne decyzje biznesowe i inwestycyjne. W tym drugim przypadku są potrzebne informacje , tak samo jak przy każdym innym inwestowaniu. Jeżeli ktoś twierdzi, że rozmowy o wolnym rynku, to polityka, to bardzo się myli. To właśnie na forum o inwestowaniu najważniejsze tematy powinny dotyczyć wiedzy ekonomicznej. Bez wolnego rynku inwestycje w domeny będą bardzo ryzykowne, to widać doskonale już teraz. Oczywiście można dostosować się do sytuacji i zawsze umieć znaleźć jakieś korzyści, ale na pewno nie będą one takie same jak w przypadku działania wolnego rynku..

 

Dlatego w dziale Na każdy temat powinno być więcej tematów związanych z ekonomią, inwestowaniem, działaniem firmy lub zusem, nawet jeżeli dotyczą polityki, tak jak w przypadku działania UE. Jeżeli na forum o inwestowani zabraknie wiedzy na temat działania wolnego rynku, to domeny można darować sobie już dzisiaj i zacząć szukać dotacji. Zasadniczy podział powinien być gdzie indziej, z tego działu warto usunąć tematy światopoglądowe, jak religia, czy bieżące wydarzenia polityczne, które opierają się na emocjach, a nie na racjonalnych argumentach i logice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×