Jump to content

Rachunek za sprzedaż domeny poprzez SEDO, osoba fizyczna.


Recommended Posts

Posted

Witam,

Jeśli macie doświadczenie jak wystawić rachunek za sprzedaż domeny poprzez SEDO będąc osobą fizyczną bardzo będę wdzięczna za opisanie sprawy.

Miłego dnia,

Patrycja

Posted

Nie chodzi mi o to co powiem przy kontroli. Jak wystawię i rozliczę rachunek to powiem prawdę i niczego się nie będę obawiała. Chodzi mi tylko o to jak to zrobić. Sedo nie zabrania regulaminem sprzedaży domen osobom fizycznym więc z pewnością jest jakaś procedura w tym przypadku.

Posted

Dzięki Daniel czyli wysyłana była przez system zeskanowana i podpisana przez stronę sprzedającą umowa?? Poza tym czy wysyłać wówczas oryginał pocztą do kupującego??

Posted

Wystawić oczywiście możesz, ale co powiesz przy ewentualnej kontroli z urzędu?

A co jest takiego dziwnego w zawarciu z kimś umowy i wystawieniu do niej rachunku przez osobę fizyczną ?

Co innego gdyby chciała wystawić fakturę VAT nie będąc płatnikiem tego podatku.

 

Podobne tematy już były:

http://di.pl/topic/15094-kupujacy-prosi-o-fakture-lub-rachunek/

http://di.pl/topic/36423-faktura-wystawiona-przez-osobe-prywatna/

http://di.pl/topic/77648-jak-nie-fakturka-to-co/

http://di.pl/topic/44738-umowa-sprzedaz-pcc/

http://di.pl/topic/86385-jak-wystawic-rachunek-fakture-klientowi-bedac-osoba-fizyczna/

Posted

Ja nigdy do księgowania nie potrzebowałem rachunku, wystarczyła umowa. W tym wypadku rachunek był zbędny. Ale może i tak można.

 

Zakupy były od Polaków i bezpośrednio, więc umowę miałem swoją. Prosta umowa o przekazaniu praw do domeny.

 

DD

Posted

Osobiście myślałem, że sprzedając poprzez sedo wygląda to tak jak escrow w am i premium - na fakturze/rachunku/umowie musiałyby widniec dane pośrednika i wtedy raczej nic poza fakturą urzędu by nie interesowało, ale nie korzystałem z sedo więc wynika z tego, że jest inaczej.

Posted

Zainstaluj sobie Open office (to taki darmowy odpowiednik Microsoft Office), otwórz edytor tekstu OpenWriter, w lewym górnym rogu napisz swoje dane (Imię, Nazwisko, adres, NIP), w prawym dane kupującego, po środku numer rachunku np. nr/miesiąc/rok, pod spodem co sprzedałaś, ilość sztuk i cenę, Na dole Wystawił: Imie Nazwisko , obok Odebrał: .......

Zapisz to jako plik .pdf i załaduj w sedo w panelu od dodawania dokumentów.

  • 5 months later...
Posted (edited)

Nie chcę tworzyć nowego tematu,

a przyszło mi być [pomiędzy zakończeniem działalności jednej firmy a planowanym rozpoczęciem drugiej] w tym momencie w sytuacji osoby fizycznej ...

 

Pytanie mam następujące, czy to wszystko o czym tutaj rozmawiamy odnosi się także do aukcji na Sedo [a nie tylko do giełdy/"targowiska"] a konkretnie do GreatDomains Auction?

Będę tam miał jedną domenę na sprzedaż, więc "dmucham na zimne" jakby co ... :D, bo musiałbym mieć ewentualne potwierdzenie sprzedaży domeny przed polską skarbówką ...

Edited by yarowa
Posted

 

Nie chcę tworzyć nowego tematu,

[...]

 

Ok, już wiem, zasięgnąłem języka na czacie forumowym. Dzięki Panowie :)

Posted (edited)

Więc podziel się rozwiązaniem, zawsze to może pomóc następnemu. ;)

 

Jasne :)

 

Nie jest ważne czy giełda, czy aukcja.

Wystawiam rachunek [dokumentuje on rzecz jasna uzyskanie środków za sprzedaż]. Dobrze - a biorąc pod uwagę polską rzeczywistość, w zasadzie niezbędnie - byłoby mieć też "podkładkę" w formie Umowy [czyli dokument świadczący o stos. cywilno prawnym].

 

Tak więc wszystko to, co ujęto we wcześniejszych tutaj postach.

Edited by yarowa
  • Like 2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.