Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Świetna domena, szkoda tylko że większość Polaków nie rozumie czym jest wolontariat i kojarzy go z pracą za darmo i kompletną stratą swojego bezcennego czasu.

Na zachodzie wolontariat jest jedyną metodą nabycia doświadczenia w wielu zawodach, praktycznie każda osoba ucząca się w wieku 16-24 ma przymus uczestniczenia w tak zorganizowanych praktykach.

Dla właściciela domeny wolontariat to możliwość dostania się do środków publicznych i chociażby dlatego adres jest wart 20 000+, jak ktoś nie widzi tego potencjału to musi robić research zanim zaopiniuje jakąkolwiek domenę ;)

 

EDIT: Chciałbym dostać taki prezent na mikołaja ;)

Edited by Adelard
  • Like 3
Posted

Dla właściciela domeny wolontariat to możliwość dostania się do środków publicznych i chociażby dlatego adres jest wart 20 000+, jak ktoś nie widzi tego potencjału to musi robić research zanim zaopiniuje jakąkolwiek domenę ;)

 

Podzielam opinię: domena ze sporym potencjałem na sensowną kwotę.

Gratuluję realizacji opcji.

Posted

ładniutka domena. Potencjał widzę w niej duży. Szczególnie dla fundacji, myśle, że troszkę im zostaje z tych 7% zatrzymywanych na działalnośc fundacji po opłaceniu ubezpieczenia dla wolonatariuszy;) A nie myślałeś, żeby coś postawic pod tym adresem na temat wolontariatu zanim domene sprzedasz?;)

Posted

Fajna domena, ale ten target klientów woli wydać kasę na pomaganie niż na promocję tego że pomagają - moje bardzo subiektywne zdanie. Dlatego pewnie potencjalne propozycje będą niższe niż podobnego typu domeny.

Pewnie jest warta sporo więcej, ale szybka sprzedaż wg mnie to ok. 5k.

Posted

Poszaleliście z tymi wycenami :) Adelard mógłbyś swą opinię poprzeć jakimiś faktami? Zdaje się, że tobie się pomylił wolontariat z internship.

 

Chciałbym zobaczyć organizację pożytku publicznego, fundację lub organizację pozarządową wydającą 20-30k na domenę. Zresztą to nawet nie jest fizycznie wykonalne bo środki publiczne to środki celowe, starając się o nie należy dokładnie określić na co są potrzebne a następnie muszą być co do grosza rozliczone. Żaden urzędnik nie podpisze zakupu domeny za takie pieniądze.

 

Przez kilka lat współpracowałem z Centrum Wolontariatu organizując z nimi parę akcji i pamiętam jak o każdą pierdołę trzeba było po sponsorach łazić bo na nic nie było kasy.

 

Na zachodzie, są trzy popularne formy wolontariatu:

- wyjazdy do krajów rozwijających się np w Afryce- budowa szkół, szpitali etc,

- wolontariat korporacyjny ( w godzinach pracy idziesz pomagać innym, np. malować szkołę )

- wolontariat społeczny ( wykonuje się prace na rzecz lokalnej społeczności począwszy od sadzenia drzewek, na opiece nad starszymi osobami skonczywszy )

 

Choćbym nie wiem z jakiej strony patrzył na tę domenę to nie widzę nikogo kto mógłby wydać takie pieniądze.

Posted (edited)

Generyk który powoduje wielkie oczekiwania bo jest generykiem.

Jego szansa na te przesadzone wyceny jest moim zdaniem tylko w wypadku zakupu przez sponsora i podarowanie konkretnej organizacji.

 

Tak więc w dużej części zgadzam się z przemowildem.

 

Edit literki dwie ;)

Edited by lufthansa
Posted

bez względu do trzymania dla KK za xxxxx

 

z pytań retorycznych - po co niby trzyma swoją równie niekomercyjną administrator tego forum jak: fundacja.pl

Posted

Poszaleliście z tymi wycenami :) Adelard mógłbyś swą opinię poprzeć jakimiś faktami? Zdaje się, że tobie się pomylił wolontariat z internship.

 

Chciałbym zobaczyć organizację pożytku publicznego, fundację lub organizację pozarządową wydającą 20-30k na domenę. Zresztą to nawet nie jest fizycznie wykonalne bo środki publiczne to środki celowe, starając się o nie należy dokładnie określić na co są potrzebne a następnie muszą być co do grosza rozliczone. Żaden urzędnik nie podpisze zakupu domeny za takie pieniądze.

 

Przez kilka lat współpracowałem z Centrum Wolontariatu organizując z nimi parę akcji i pamiętam jak o każdą pierdołę trzeba było po sponsorach łazić bo na nic nie było kasy.

 

Choćbym nie wiem z jakiej strony patrzył na tę domenę to nie widzę nikogo kto mógłby wydać takie pieniądze.

 

Jaki urzędnik ma podpisywac zakup domeny? Fundacje mają prawo wydac 7% z tego co otrzymują od ludzi dobrej woli na funkcjonowanie. Z tego mogą dac na pensje nawet. Krótko mówiąc jeżeli wpłacimy np. 100 zł na na leczenie np. Kubusia z rakiem lub kogoś innego to 7 złoty z tego wcale nie musi trafic do Kubusia i głowa za to nikomu nie spadnie. Upowszechnianie wolontariatu to działalnośc statutowa, więc z rozliczeniem nie ma problemu.

 

Problem to widziałbym w podejściu naszych fundacji do tematu wolontariatu. Nasze fundacje traktują wolontariat jako zło konieczne, ani nie szukają wolontariuszy, ani nie wysyłają tam gdzie niby działają. Co do pozostałych instytucji pożytku publicznego to w ZOL-u nie wiedzieli co to wolontariat i jak to działa:D stąd moje pytanie do właściciela domeny, czy nie zamierza tam czegoś postawic na tej domenie;)

Posted

I jeszcze jedno kiedyś domeny .org oznaczały organizacje pożytku publicznego. Więc idąc tym tokiem myślenia domen org nie należy rejestrowac chyba, że tylko w ceach społecznych;) dla mnie wolontariat.pl to domena kojarzona z org tyle, że z polską więc łatwiejszą do wpisania nazwą;)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.