Jump to content
Sign in to follow this  
rafium

Nie mogę sprawdzić wartości finansowej swojej strony

Recommended Posts

Witam, jak zapewne większość z Was wie, w Internecie funkcjonują serwisy, które oferują możliwość sprawdzenia wartości stron internetowych. Problem polega na tym, że ja nie jestem w stanie sprawdzić wartości swojej strony, tej jedynej, reszta moich blogów jest sprawdzalna. Z czego może to wynikać? Czy to zależy od ustawień dostępności do plików na serwerze FTP? Pisałem do obsługi hostingu, by zastrzeżyli moje dane, aby nie były widoczne po kliknięciu we Whois dla mojej domeny, czy może to spowodowało, że nie mogę sprawdzić wartości swojej strony?

 

Wiem, że te statystyki nie odzwierciedlają faktycznej wartości strony, ale chciałbym mieć chociaż jakąś wstępną orientację odnośnie jego wartości, by w razie późniejszej sprzedaży serwisu, wiedzieć o jakiej kwocie mniej więcej mam myśleć.

 

Liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam.

Edited by rafium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam odpowiedzi ale nie zależy to ani od "ustawień dostępności do plików na serwerze FTP" ani od widoczności danych w whois. Poza tym, takie serwisy jedyne co oferują to wstępną dezorientację. ;) Wszystkie te wyceny są bzdurne i nie warto się nimi w ogóle kierować.

 

btw. zastrzeżyli -> zastrzegli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

te wyceniarki są nic nie warte, kazda pokaze co innego, a wartosc i tak zalezy od wielu czynników ktorych automat i tak nie bierze pod uwagę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jak zapewne większość z Was wie, w Internecie funkcjonują serwisy, które oferują możliwość sprawdzenia wartości stron internetowych.

Istnieją też wróżki i przypuszczam, że ich wycena byłaby bardziej trafna...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie znam odpowiedzi ale nie zależy to ani od "ustawień dostępności do plików na serwerze FTP" ani od widoczności danych w whois. Poza tym, takie serwisy jedyne co oferują to wstępną dezorientację. ;) Wszystkie te wyceny są bzdurne i nie warto się nimi w ogóle kierować.

btw. zastrzeżyli -> zastrzegli ;)

Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd w moim poście. Forum bawi, uczy i wychowuje, a im więcej będziemy wytykać sobie błędów, tym więcej będziemy się uczyć.

te wyceniarki są nic nie warte, kazda pokaze co innego, a wartosc i tak zalezy od wielu czynników ktorych automat i tak nie bierze pod uwagę

A jeśli chodzi o te systemy, to na jakiej podstawie analizują wartość serwisu Internetowego?

Istnieją też wróżki i przypuszczam, że ich wycena byłaby bardziej trafna...

Całkiem możliwe, lecz wróżki za swe usługi pobierają opłaty. ;)

Edited by rafium

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie wyceniarki wyceniają serwisy głównie w oparciu o ranking Alexa.com

Najlepiej wejdź na http://alexa.com i wpisz tam domenę tego serwisu - jeśli dostaniesz informację no rank to masz odpowiedź czemu w wyceniarce też tej informacji nie ma. Jeśli serwis jest uruchomiony niedawno np. pół roku temu to Alexa.com jeszcze nie zebrała takich danych - bo to trochę zawsze trwa.

 

Oczywiście nie zmienia to faktu, że taka informacja o wycenie nie jest wiele warta, przeważnie ruch wpływa na wartość sprzedażową serwisu (ale dokładne statystyki z serwera lub Google Analytics, a nie jakiś szacowany ruch z wyceniarek), ale nie jest najważniejszy.

 

Ważniejsze na pewno będą zarobki z serwisu i koszt jego prowadzenia / utrzymania (bardziej realna wycena to np. koszt stworzenia + prowadzenia serwisu + kilkuletnie zarobki na czysto - o ile oczywiście nie jest to żadne zaplecze tylko normalny, komuś przydatny serwis internetowy).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×