Jump to content
Sign in to follow this  
guy

witam

Recommended Posts

Jestem programistą aplikacji desktopowych, ale chcę stopniowo przekwalifikować się do tworzenia serwisów internetowych.

Kupiłem też parę ciekawych domen za symboliczną kwotę od osoby, która nie chciała się już nimi zajmować.

Dlatego tu wpadłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może wyjaśnię, że nie kupiłem kilkuset domen od jakiegoś domeniarza, ale kilkanaście od znajomego :D I to nie są żadne cenne domeny generyczne :) Raczej będę się je starał jakość zagospodarować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ile masz lat? Gdyż ciekawym wydało mi się określenie przekwalifikowania z aplikacji desktopowych na serwisy. Prawdziwy programista raczej brzydzi się tym. Chyba że python, .net dla web czy inne tego typu bardziej zaawansowane.

 

Jednak to nie nadaje się raczej do gospodarowania lichych domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ile masz lat? Gdyż ciekawym wydało mi się określenie przekwalifikowania z aplikacji desktopowych na serwisy. Prawdziwy programista raczej brzydzi się tym. Chyba że python, .net dla web czy inne tego typu bardziej zaawansowane.

 

Jednak to nie nadaje się raczej do gospodarowania lichych domen :)

 

Lat mam za dużo, ale co to ma do rzeczy?

Ciekawe stwierdzenie, że prawdziwy programista brzydzi się programowaniem webowym. Może dopowiem, że nie pracuje na etacie w korporacji zarabiając kokosy i nie mam pełnej swobody wyboru technologii. Bo wtedy rzeczywiście miałbym komfort "brzydzenia się" programowaniem webowym, w sensie takim, że desktopowe aplikacje pisze się łatwiej. Z biznesowego punktu widzenia już tak różowo nie jest, no ale "prawdziwy programista" nie musi się o takie rzeczy martwić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Lat mam za dużo, ale co to ma do rzeczy?

Ciekawe stwierdzenie, że prawdziwy programista brzydzi się programowaniem webowym. Może dopowiem, że nie pracuje na etacie w korporacji zarabiając kokosy i nie mam pełnej swobody wyboru technologii. Bo wtedy rzeczywiście miałbym komfort "brzydzenia się" programowaniem webowym, w sensie takim, że desktopowe aplikacje pisze się łatwiej. Z biznesowego punktu widzenia już tak różowo nie jest, no ale "prawdziwy programista" nie musi się o takie rzeczy martwić.

Studenci programiści z którymi jeszcze nie tak dawno miałem dużo do czynienia również zazwyczaj nie mają kokosów ;) I oczywiście zgadzam się w 100% że wykonując zlecenia na aplikacjach desktopowych nie zarobi się za dużo.

 

Jednak jeśli jest się na tyle w tym dobrym.. że trzeba się przekwalifikowywać na technologie webowe.. wydaje mi się że nie trzeba się martwić o pieniądze czy zlecenia ;)

 

Tak wiem upierdliwy jestem... Ale to takie trochę uczulenie jak to, że jeśli ktoś się dowie że studiowałem informatykę chce żebym pomógł mu naprawić komputer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak jeśli jest się na tyle w tym dobrym.. że trzeba się przekwalifikowywać na technologie webowe.. wydaje mi się że nie trzeba się martwić o pieniądze czy zlecenia ;)

Nie rozumiem przesłania (jeśli jakieś jest). Może dodam, że nie za bardzo chce wykonywać zlecenia, jeśli już to rozważałbym sprzedanie się korporacji, ale korporacje szukają określonego typu ludzi (wzorcowe CV, technologie biznesowe, etc. co mnie dyskwalifikuje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiadomo że to co napiszę nie dotyczy jakiś ustzyków dolnych.

 

Ale prawda jest taka że jak jesteś dobrym programistą znajdziesz pracę :) a jak jesteś bardzo dobry to i za duże pieniądze :)

 

i właściwie już więcej nic nie dodam, bo to nie na to miejsce

 

WItam Cię na tym forum i życzę udanych transakcji związanych z domenami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem programistą aplikacji desktopowych, ale chcę stopniowo przekwalifikować się do tworzenia serwisów internetowych.

Kupiłem też parę ciekawych domen za symboliczną kwotę od osoby, która nie chciała się już nimi zajmować.

Dlatego tu wpadłem.

 

Witaj,

 

Trochę jakbym czytał samego siebie. :)

Klasyczne aplikacje na desktop to obecnie nisza i nie jest łatwo o dobre zlecenie. Sam stoję na rozdrożu.

Też trafiłem tutaj całkiem niedawno, z zasobem domen zarejestrowanych przeważnie pod własne projekty.

Dobór odpowiedniej domeny pod własny projekt to prawdziwa sztuka, a jeszcze większa - dobrze na nich zarabiać. ;)

Dobrze poczytać rad doświadczonych i życzliwych forumowiczów, których tutaj nie brakuje.

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale prawda jest taka że jak jesteś dobrym programistą znajdziesz pracę :) a jak jesteś bardzo dobry to i za duże pieniądze :)

Takie stwierdzenia nie wnoszą nic.

Kto to jest "dobry programista"? Każdy ma na ten temat inne zdanie, każdy inaczej to weryfikuje.

Kto to w ogóle jest "programista"? Przykładowo, pracowałem z wieloma technologiami, a i tak nie spełniam pod tym względem wymagań 99% ofert pracy w Polsce.

Nie wyciągałbym takich wniosków na podstawie wysokości zarobków bo może się okazać, że np. jesteś 10 razy głupszy od Pana Prezesa, skoro zarabia on 10 razy więcej od Ciebie ;)

Przy okazji, jeśli nawet w szeroko pojętej branży jest tak różowo jak piszesz to ciekaw jestem na ile jest to związane ze strumieniem dotacji z UE, które przyznawane są na każdy możliwy badziew. Chciałbym kiedyś zobaczyć jak wolny rynek zweryfikuje "dobroć" tych programistów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę jakbym czytał samego siebie. :)

Klasyczne aplikacje na desktop to obecnie nisza i nie jest łatwo o dobre zlecenie. Sam stoję na rozdrożu.

Też trafiłem tutaj całkiem niedawno, z zasobem domen zarejestrowanych przeważnie pod własne projekty.

Jaką technologię webową wybrałeś?

Ja myślę o ASP.net MVC, aczkolwiek robi mi się niedobrze gdy dłużej muszę używać C#.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj i na początek w kwestii porządkowej :P sugeruję zapoznać się z Regulaminem: http://di.pl/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

 

II. Zasady obowiązujące podczas pisania postów: [...]

11. Nie piszemy postów jeden pod drugim tylko edytujemy jeżeli skrypt forum na to zezwala. Wyjątek stanowi podbicie w dziale Handel i Ogłoszenia.

 

 

a poza tym - powodzenia :)

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką technologię webową wybrałeś?

Ja myślę o ASP.net MVC, aczkolwiek robi mi się niedobrze gdy dłużej muszę używać C#.

 

W .NET język programowania ma drugorzędne znaczenie.

Jeśli nie podchodzi tobie C# to ostatecznie spróbuj VB.NET, w którym sam trochę pisałem (mając wcześniejsze doświadczenie również w VB6, VBA, Delphi).

 

ASP.NET MVC to dobry i wygodny wybór, jednakże musisz mieć świadomość przywiązania do technologii M$, co pociąga za sobą dodatkowe koszty zarówno po stronie klienta jak i programisty. Darmowe licencje MS (wszelkiego rodzaju "express'y") dobre są na początku, ale na dłuższą metę nie wystarczą. Kolejna sprawa to "himeryczne" podejście samego Microsoftu do rozwijanych przez siebie technologii (patrz: Silverlight, WPF...z którymi tak naprawdę nie wiadomo co w przyszłości).

Dlatego skłaniam się raczej ku coraz bardziej dojrzałemu PHP, zdając sobie sprawę z ograniczeń tej technologii, ew. JEE, za to mając dostęp do szerokiego wachlarza narzędzi i bibliotek opensource.

 

Funduszy unijnych bym tak nie krytykował. To prawda, że przyznano dotacje na wiele nietrafionych i delikatnie mówiąc "mało ambitnych" projektów nie wartych złamanego grosza, ale to tylko źle świadczy o kompetencjach urzędników.

Sam planuję złożyć wniosek o dotację (platforma zakupowa w branży przemysłowej) na projekt, którego idea wyrosła z prostej aplikacji desktopowej rozwijanej przez kilka lat.

 

Temat rzeka...ale rozwijać nie będę, bo to forum o domenach i jeszcze nam się oberwie od moderatora ;)

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×