Jump to content
Sign in to follow this  
DeRyL

Globalne domane dwuznakowe :-/

Recommended Posts

Witam,

 

Pytanie odnośnie domen z dwoma literami ( np com)

Jak każdy z nas pewnie widział na przrykład na sedo.com istnieją takie domeny i się całkiem nieźle sprzedają .... uffff.

 

Pytanie, czy są jacyś rejestratorzy, którzy mają możliwość rejestracji takich domen czy jest to jakieś specjalne traktowanie grup finansowych czy jak ??

 

Jak widać u naszych rejestratorów info po wbiciu nazwy : nieprawidłowa nazwa domeny i tu się końcfzy temat.

 

Może ktoś zna powód takiej sytuacji ???

 

pozdrawiam

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domen .com dwuznakowych nie można rejestrować, poprawny format rozpoczyna się dopiero od 2 znaków. Na jakąkolwiek dwuliterówkę globalną nie licz, bo moim zdaniem "trzeba mieć wtyki". Tym bardziej że gra toczy sie w tym przypadku o niezłe pieniądze (zobacz na sedo sg.com).

 

Być może wystarczy tylko udokumentować, że taka domena jest Ci potrzebna do prowadzenia działalności. Dokładnie nie wiem choć nie wydaje mi się to takie proste, bo gdyby tak było wolnych domen dwuliterowych by się już nie znalazło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie coś tu jest na rzeczy jak to mówią.

 

Jak myślisz parkowanie domen typu pp3.biz czyli nic nie znaczące znaki i dodatkowow z .biz ma sens ??? Ewentualnie takie same nazwy w .pl ????

 

Oczywiście z punktu widzenia parkowania domen, chyba ze mozesz cospowiedziec odnosnie sprzedazy takowych ( .biz przykłądowo )

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę sie wypowiedzieć na temat 3 literówek na .com'ie. Wiem tylko tyle że mają one ruch (praktycznie każda). Co do domen .biz to należy zauważyć że one się nie przyjmują.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×