Jump to content
Guest AgoraFirany

Każdą domenę można wypozycjonować.

Recommended Posts

Guest AgoraFirany

Jeżeli chodzi o nazwy domen to dla google istotne jest żeby w nazwie, nie było znaku m.in. _ . Natomiast dobrze widziane są domeny ze znakiem - . Sam administruję od niedawna taką domeną i uważam, że jest lepiej czytana. Ciekawe co o tym sądzicie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy i Ty chcesz tylko promować swoją domenę ale odnosząc się do tytułu, można użyć analogii i napisać:

Z każdą dziewczyną można się przespać ale nie każdą da się pokochać, szanować a tym bardziej z nią wytrzymać dłużej lub pochwalić się nią innym.

Więc jeśli wychodzisz z takiego założenia jak w temacie, to bierz co Ci wpadnie w rękę i ciesz się tym jeśli potrafisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie wiem czy i Ty chcesz tylko promować swoją domenę ale odnosząc się do tytułu, można użyć analogii i napisać:

Z każdą dziewczyną można się przespać ale nie każdą da się pokochać, szanować a tym bardziej z nią wytrzymać dłużej lub pochwalić się nią innym.

Więc jeśli wychodzisz z takiego założenia jak w temacie, to bierz co Ci wpadnie w rękę i ciesz się tym jeśli potrafisz.

 

Ty tu nie farmazoń tylko się zbieraj na jutro bo w kręgle tym razem będziesz drugi :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ty tu nie farmazoń tylko się zbieraj na jutro bo w kręgle tym razem będziesz drugi :D:P

Nie chcę robić OT ale po pierwsze już rok temu byłem drugi a tym razem konkurencja będzie jeszcze większa ( choć to kręgle klasyczne a nie bowling i Twój długi trening, o którym słyszałem ;) może nie przynieść spodziewanych efektów ).

Poza tym rowerem dojeżdżam tam w 1,5-2 godziny więc to Ty się zbieraj a nie poganiaj innych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja poproszę huzia-na-jozia-tere-fere-kukuryku.com.pl na frazę "kredyt", top 3, w tydzień, budżet: 300 PLN. ;):P

 

Witaj na forum

Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o nazwy domen to dla google istotne jest żeby w nazwie, nie było znaku m.in. _ . Natomiast dobrze widziane są domeny ze znakiem - . Sam administruję od niedawna taką domeną i uważam, że jest lepiej czytana. Ciekawe co o tym sądzicie ?

Przykro mi, ale jeszcze dużo przed Tobą - zarówno w zakresie domen (nie ma domen z "_" w nazwie), jak i SEO (anchor "firany w" w sygnaturce). Odpowiadając na Twoje zapytanie: tak, nazwa domeny nie ma już znaczenia w przypadku pozycjonowania, ale musisz pamiętać, że klienci docierają do sklepu internetowego nie tylko dzięki SEO. A co dopiero, jeśli chodzi o klientów powracających - dobra, komercyjna nazwa łatwiej zakorzeni się w umyśle klienta, niż jakaś wymyślona domena.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym znakiem _ to pojechałeś :) Taki antymarketing szeptany.

haha

 

Dzień Dobry Witam poczytaj forum niebawem zmienisz zdanie i będziesz chciał wyciąć te niepotrzebne znaki.

 

Pozdrawiam Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież tej osobie chodziło tylko o link w sygnaturze

Najchętniej kupuję firany w internecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykro mi, ale jeszcze dużo przed Tobą - zarówno w zakresie domen (nie ma domen z "_" w nazwie), jak i SEO (anchor "firany w" w sygnaturce). Odpowiadając na Twoje zapytanie: tak, nazwa domeny nie ma już znaczenia w przypadku pozycjonowania, ale musisz pamiętać, że klienci docierają do sklepu internetowego nie tylko dzięki SEO. A co dopiero, jeśli chodzi o klientów powracających - dobra, komercyjna nazwa łatwiej zakorzeni się w umyśle klienta, niż jakaś wymyślona domena.

Kiedyś domeny zawierające wyłącznie pozycjonowaną frazę dostawały niezłego kopa w rankingach google. Np mając domenę hotel.pl i domenę elhotel.pl i zakładając, że strony są gołe i posiadają taką samą liczbę odnośników dodanych w tym samym czasie z anchorem "hotel", to google premiowało domenę z samą frazą czyli hotel.pl i ta była by o wiele wyżej niż elhotel.pl

Dziś algorytmy google się pozmieniały i w takim samym przypadku jak wyżej, tylko dnia dzisiejszego domena hotel.pl dostała by również większego kopa ale już nie tak "spektakularnego" jak dawniej.

 

Do pozycjonowania warto mieć domenę z keywordem np kolorowefirany.pl bo łatwiej ją pozycjonować i złapać potencjalnych klientów szukających kolorowych firan. Ale najlepiej zrobić pod nią serwis opisujący ofertę twojej firmy na innej domenie o lepszej nazwie.

 

Suma sumarum, opłaca się mieć domenę z keywordem, który pozycjonujemy, najlepiej żeby była to tzw "exact match domain" i te właśnie idealnie nadają się do pozycjonowania twojego serwisu.

Zarazem jeżeli ta domena jest krótka to od razu może stanowić brand np aukcje.pl ale jak chcesz stworzyć swoją markę pod domeną aukcje-internetowe.pl to mało kto cię zapamięta i już o wiele lepszym wyjściem byłoby tworzenie marki pod domeną np. zatoka.pl a z domeny aukcje-internetowe.pl tworzyć tematyczne i wartościowe zaplecze, bądź branżową stronę linkującą do zatoka.pl.

 

Z resztą sprawdź największe marki i ich domeny: allegro.pl twitter.com digg.com wykop.pl zinga.com

 

no i jeszcze wypowiedź Matta Cutts z google:

 

Edited by morderrca
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała poprawka,

 

nazwa domeny nie ma już znaczenia w przypadku pozycjonowania

 

Mała poprawka - nazwa domeny ma znaczenie w pozycjonowaniu, aczkolwiek jest to tylko jeden z bardzo wielu czynników, zatem nie jest decydujący.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trafiłem w innym miejscu na ciekawy wpis i link z pokazaną sieczką reklamową, pasujący trochę do takiego wątku dlatego pozwoliłem sobie je dać tutaj

 

 

http://d2eeipcrcdle6.cloudfront.net/blog-posts/mega-serp-lg.png

 

No to pozycjonowanie w takim razie nie ma sensu... Skoro zamiast mojej "strony" wyskakuje milion reklam a dopiero pod nimi moja domena to ja ich pier.. nicze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie są reklamy :) a ułatwienie dla użytkownika :) i korzystając z googlowych snipetów będzie można trafić właśnie w te miejscówki :)

Jakiś czas temu na moz.com był ten screen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×