Jump to content
tmi

Pomysły na inwestycje

Recommended Posts

Są firmy, które za określony procent (około 20%) zajmują się wszystkim

Necik ma racje - czasami lepiej podzielić się zyskiem z innymi jeżeli nie chce się być na miejscu.

Warto znaleźć odpowiednią lokalizację, np. w pobliżu bazy nurkowej lub narciarskiej, która pośrednicząc, pomoże pozyskać klientów.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce nie opłąca się wchodzić w energię odnawialną z prostej przyczyny: brak jest spójnych przepisy, przepisy są zmieniane jak popadnie, szybciej niż zmiana kierunku wiatru. Dlatego nt. Duńczycy, producenci turbin wiatrowych, chcieli się wycofać z Polski (nie wiem, czy to ostatecznie zrobili). Czyli energetyka wiatrowa jest obecnie robiona "na czuja". POdobnie z biopaliwami, co widać choćby po tym, że Orlen woli sprowadzać gotowe z Brazylii, niż inwestować w ich rozwój. Miał to robić Gudzowaty, ale mu się zmarło.

 

Branże przyszłościowe to jedynie consumer electronics, ale tutaj, choć polski konsument łyknie wszystko jak pelikan bez zadawania zbędnych pytań, to jednak cena urządzeń musi być odpowiednia, czyli najlepiej za złotówkę "made in china".

 

Odnośnie energii odnawialnej to na dzień dzisiejszy się nie opłaca, ale w niedalekiej przyszłości...

Opłacać się będzie tym, co po wprowadzeniu ustawy szybko skorzystają z tej koniunktury, czyli w najbliższych 2-3 latach. Widać to chociażby po wiecznym prezesie prezesów Pawlaku, który postanowił wejść w taki biznes.

 

Trzeba też pamiętać, że ma się odpowiednie miejsce (nie wszędzie postawi się panele fotowoltaiczne czy turbiny) i układy w agencjach, bo bez dopłat to tylko strata.No i najważniejsze - jest to dłuuuugo falowy biznes. Zyski dopiero po kilku latach, o ile ustawa będzie w miarę strawna i nie przekombinowana jak w Czechach. Poza tym, tu też z kwotą kilkadziesiąt tys. zł to można co najwyżej sobie "darmowy prąd" do własnego domu załatwić i jako tako uniezależnić się od dotychczasowego dostawcy. By energię sprzedawać i trochę zarobić, trzeba wyłożyć przynajmniej 10x tyle.

 

Co do consumer electronics, to przy obecnej marży 1-2% nie wiem, czy to taki zyskowny biznes. Tym bardziej, że sprzęt coraz bardziej kiepski, więc i reklamacje potrafią w ciągu tygodnia zrujnować. Ten biznes tylko wydaje się lukratywny, ale w większości jest on nastawiony jedynie na obroty i oparty o kredyty kupieckie. Bardzo łatwo wpaść w błędne koło zjadając swój ogon... Zdecydowanie odradzam. Opłaca się tylko i wyłącznie wtedy gdy mamy stałego odbiorcę w postaci znajomego wójta, tudzież dyrektora IT w dużej firmie. Wtedy zyski z działalności dla biznesu pokrywają straty konsumenckie. Import z Chin też nie bardzo się opłaca, bo to musiałby być import za przynajmniej milion zł, ale trzeba mieć też magazyny i logistykę.

 

J/w - wszystko fajnie na papierze, ale koszta zbiorów i przetrzymywania tego mogą być znacznie większe niż to warte. Do tego jest to biznes sezonowy, jak większość w rolnictwie. Należy wziąć pod uwagę również uwarunkowania pogodowe, a te z roku na rok są coraz gorsze. Nawet jak ubezpieczymy jakąś plantację, to zazwyczaj z odszkodowania dostaje się grosze. No i trzeba mieć ziemię. Niby można wydzierżawić od ARR, ale za darmo tego nie dają. Nie wiem też jak z dopłatami z EU do pola z taką uprawą, bo można jej nie dostać (nie na wszystko EU daje kasę).

 

Podobna sprawa ma się w przypadku antyków. Nie wystarczy posiadać ładny obrazek. Trzeba go trzymać w odpowiednim miejscu, jak i konserwować (jeśli jest już wiekowy). A to kosztuje...

 

Co by nie gadać, Polacy pili, piją i pić będą ;) Najlepiej postawić na knajpy... Nie, nie jakieś ekskluzywne, tylko takie małe mordownie najlepiej w biedniejszych częściach małych miast, gdzie czy kryzys, czy prosperity, klienci zawsze będą przychodzić ;)

 

Kiedyś znajomy napalił się na import aut z EU. Tyle, że nie aut sprawnych, a stłuczek. Podobno na jednej sztuce można spokojnie zarobić kilka tys. jeśli ma się dobre układy ze złomowiskiem, albo licytować na tamtejszych giełdach takiego sprzętu (zazwyczaj stłuczki wystawiają ubezpieczyciele). A jak się jeszcze ma swój warsztat i ogromne pokłady szpachli... ;)

 

Jak ktoś ma b. dużo kasy, to może zainwestować w ubojnię... rytualną ;) Prędzej czy później będzie to dozwolone (bo jeden z osłów Partii Sadystów Lobbystów ma takową, tyle że przepisy w PL nie pozwalają na działalność na taką skalę jakby ten oseł chciał), więc im prędzej się zainwestuje w ten biznes, to załapie się na listę dozwolonych ubojni tego typu. Efekty? Eksport do 1/3 świata... ;)

 

Zawsze też można zainwestować w siebie... a raczej we własną kampanię wyborczą. Wystarczy 50 tys, a może się udać zostać posłem, ew jakimś prezydentem miasta... Kasa na kampanię zwróci się po góra roku ;-)

W sumie to może iść w parze z w/w biznesem alkoholowym, jeśli nie ma się aspiracji krajowych, a jedynie lokalne gminne/miejskie... Bycie posłem to średni biznes. Bycie prezydentem miasta to... oj, trzeba szyć garnitury z szerokimi kieszeniami na koperty ;-)

 

Nie ma łatwego biznesu. Chyba że chce się zarabiać na czyjejś krzywdzie... A nawet wtedy nie ma spokoju, bo oszustów dookoła cała masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co by nie gadać, Polacy pili, piją i pić będą ;) Najlepiej postawić na knajpy... Nie, nie jakieś ekskluzywne, tylko takie małe mordownie najlepiej w biedniejszych częściach małych miast, gdzie czy kryzys, czy prosperity, klienci zawsze będą przychodzić ;)

 

Nie znam dużo takich mordowni ale wydaje mi się, że alkohol musi być w niej bardzo tani co sprzyja pokusie lania lewego - znam jeden taki "zakład" :)

 

Kiedyś znajomy napalił się na import aut z EU. Tyle, że nie aut sprawnych, a stłuczek. Podobno na jednej sztuce można spokojnie zarobić kilka tys. jeśli ma się dobre układy ze złomowiskiem, albo licytować na tamtejszych giełdach takiego sprzętu (zazwyczaj stłuczki wystawiają ubezpieczyciele). A jak się jeszcze ma swój warsztat i ogromne pokłady szpachli... ;)

 

Tutaj standardem jest sprowadzanie bitych, robienie i sprzedawanie jako nigdy nie bitych z cofniętym licznikiem na standardzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ już się najeździłem po świecie, więc rok temu znalazłem sobie fajne miejsce do życia.

Ponieważ najadłem się już miejskiego jedzenia, postanowiłem produkować je sam.

Ponieważ nie mam tyle pieniędzy aby zakupić wszystko co potrzebne do rozwijania farmy, w tym roku wymyśliłem taki oto program dla inwestorów:

 

Kup Pan owcę! Zapraszamy do zainwestowania w hodowlę owiec kameruńskich, które zyskują sobie dużą popularność w Polsce z uwagi na ich smaczne mięso i niską pracochłonność chowu. Owce kameruńskie coraz częściej są poszukiwane przez właścicieli ogródków przydomowych, gdzie pielęgnują trawniki. Owce minimalizują kłopot związany z cotygodniowym koszeniem trawy i jej utylizacją. Pozwalają też uniknąć emisji spalin, wytwarzanych przez kosiarki, a brak hałasu związanego z koszeniem dobrze wpływa na stosunki sąsiedzkie :). Owce urozmaicają krajobraz przydomowy i wprowadzają sielski nastrój, sprzyjający relaksacji.

 

Świadomi potrzeb ludzi zainteresowanych utrzymaniem kilku owiec w przydomowych warunkach, w naszym ekologicznym gospodarstwie zamierzamy uruchomić dużą hodowlę owiec kameruńskich i dostarczać jagnięta drobnym hodowcom na terenie Polski.

 

Ile można zarobić inwestując w naszą hodowlę?

Po roku otrzymasz zwrot 20% zainwestowanej kwoty

Po dwóch latach otrzymasz kolejne odsetki w wysokości 20% zainwestowanej kwoty.

Po trzech latach otrzymasz zwrot wkładu + 20 % zainwestowanej kwoty.

 

Dla przykładu:

Inwestując kwotę 500 zł w 1 owcę po roku otrzymasz od nas zwrot w wysokości 100 zł, po dwóch latach kolejne 100 zł, a po trzech latach – 600 zł. W sumie otrzymasz więc 800 zł. Oczywiście można zainwestować wielokrotność tej kwoty.

 

Inwestując, nie musisz zajmować się zakupionymi owcami. Zapewnimy im schronienie, pastwiska, pokarm na zimę i opiekę weterynaryjną. W każdej chwili będziesz mógł przyjechać do naszego gospodarstwa i zobaczyć swoje owce, zrobić sobie fotkę a nawet je wypasać :).

 

Poniżej kontakt dla osób zainteresowanych inwestowaniem w hodowlę owiec.

 

Zapraszam!

 

Gospodarstwo ekologiczne „Kurze Wzgórze”

39-221 Łęki Górne, Zwiernik 111, woj. podkarpackie

tel.695 313 313


PS.

domenę kurzewzgórze.pl zarejestrowałem, ale nie ma czasu zrobić strony :( - więc na razie przekierowuje na FB


 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainwestuj w zabytkowe komputery - to podobne do inwestowania w sztukę :)

 

Rynkowa cena działającego prototypu Commodore 65 wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat z około 5000$ do 10000$ i więcej. Podobnie niedziałającego, od jakichś $2000 do $5000 i więcej. Podobnie wzrosły ceny innych, rzadkich i niedostępnych egzemplarzy. Są ludzie, którzy to kolekcjonują, brakuje im jakiegoś egzemplarza do kolekcji i sa skłonni płacić naprawde dobre pieniądze.

 

Najlepiej oczywiście można zarobić, kupując przy tej niedziałające egzemplarze i naprawiając je - ale tu już trzeba się znać na elektronice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owce urozmaicają krajobraz przydomowy i wprowadzają sielski nastrój, sprzyjający relaksacji.

 

Nie chciałbym wtrącać się do Twoich owieczek ale czy pisząc o urozmaiceniu przydomowego krajobrazu, masz na myśli zwierzęce odchody ?

Jeżeli tak, to chyba nie każdy się wśród nich zrelaksuje ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym wtrącać się do Twoich owieczek ale czy pisząc o urozmaiceniu przydomowego krajobrazu, masz na myśli zwierzęce odchody ?

Jeżeli tak, to chyba nie każdy się wśród nich zrelaksuje ? ;)

więc tacy nie kupią żywych owiec, bo nie każdy musi mieć owce, jak nie każdy musi mieć psa czy telewizor.

 

Wracając do tematu, uważam, że niezależnie jakie ilości pieniędzy się chce inwestować - trzeba się na tym znać, dlatego podałem mój sprawdzony sposób na inwestowanie wraz z możliwością dla innych. Czy skorzystają to już ich sprawa, najwyżej będę miał 200 matek trochę później :)

 

Mam takie podejście do inwestowania swoich groszy jak Michau z old kompami - od hobby do ekonomii.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

temat tych owiec to dla mnie jest całkowicie nowy - znaczy inwestycja w owce ( zwięrzeta hodowlane) . pomijam kwoty i procenty ale samo hasło " ...lokuję kapitał w owcach " jest rewelacyjne :) za możliwość wypowiedzenia takiego zdania jestem w stanie zainwestować w jakiegoś stwora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ponieważ już się najeździłem po świecie, więc rok temu znalazłem sobie fajne miejsce do życia.

[...]

 

Fajna sprawa Darku!

Do tego, przedbieszczadzkie [noo, może za bardzo "naciągnąłem", że przedbieszczadzkie]

ale w każdym razie, niemiejskie na szczęście klimaty ...

 

Zawsze chciałem być Janosikiem, bacą albo choćby juhasem :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

temat tych owiec to dla mnie jest całkowicie nowy - znaczy inwestycja w owce ( zwięrzeta hodowlane) . pomijam kwoty i procenty ale samo hasło " ...lokuję kapitał w owcach " jest rewelacyjne :) za możliwość wypowiedzenia takiego zdania jestem w stanie zainwestować w jakiegoś stwora :)

Kilka osób może już to zdanie wypowiadać.

Zapraszam do kontaktu :), jeśli nie odbieram to oddzwaniam, a z Rzeszowa już do nas niedaleko, więc mógłbyś czasem dotknąć, w odróżnieniu od domen, swoją inwestycję :) a i o domenach często tu się gada.

 

Fajna sprawa Darku!

Do tego, przedbieszczadzkie [noo, może za bardzo "naciągnąłem", że przedbieszczadzkie]

ale w każdym razie, niemiejskie na szczęście klimaty ...

 

Zawsze chciałem być Janosikiem, bacą albo choćby juhasem :)

Ładnie tu jak w Bieszczadach i możesz się poczuć kiedy zechcesz, 1,5h z Krakowa tylko i już jesteś Janosik, baca i juhas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

no fajnie fajnie, kontakty do mnie macie, kto chce zainwestować może, kto chce mnie odwiedzić i odpocząć też może, ale TMI czeka na kolejne pomysły jak dobrze zainwestować. Ja mam ich jeszcze kilka ale najpierw popraktykuję zanim napiszę.

Nie wiem jakie kwoty Tomek chce zainwestować i w jakim czasie zarobić lub stracić by podróżować po świecie, być może są to miliony, więc owce to nie propozycja dla niego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy owcach kameruńskich nie ma odnowień jak w nasku co roku :)

I stówka do przodu:)

 

 

Obawiam się, że owce też są stworami żywymi - jak domeny ;) - bo jednak regularnie papu wołają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

#inwestujwowce.pl

 

Powinieneś założyć fundusz inwestycyjny jakiś ;)

mam w tym roku miejsce i siana na 200 sztuk, więc ilość ograniczona jak na zakładanie funduszu.

 

 

Obawiam się, że owce też są stworami żywymi - jak domeny ;) - bo jednak regularnie papu wołają.

tak, dlatego inwestując zarobisz tylko 20% rocznie, ja za to że im zapewnię pełen socjal czyli wikt, dach nad głową, wybiegi i służbę zdrowia - stracę lub zarobię więcej niż 20%.

 

Darku, masz szansę stać się Kluską Małopolski Wschodniej [Podkarpacia]:

 

http://srodowisko.ekologia.pl/wywiady/Roman-Kluska-Nie-ide-w-kierunku-niegodziwej-ekologii,14966.html

chodzi mi o to by sobie spokojnie tu żyć i realizować pomysły. Lubię konie więc mam ptaki a teraz jeszcze owce :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię konie więc mam ptaki a teraz jeszcze owce :)

Owieczki i sikoreczki, które lubią konie i ptaki, są wszędzie choć czasami też liczą, że się w nie zainwestuje ;)

 

Sorry za OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam w tym roku miejsce i siana na 200 sztuk, więc ilość ograniczona jak na zakładanie funduszu.

 

tak, dlatego inwestując zarobisz tylko 20% rocznie, ja za to że im zapewnię pełen socjal czyli wikt, dach nad głową, wybiegi i służbę zdrowia - stracę lub zarobię więcej niż 20%.

 

chodzi mi o to by sobie spokojnie tu żyć i realizować pomysły. Lubię konie więc mam ptaki a teraz jeszcze owce :)

 

Mam tylko nadzieje, że nie będziesz zabijał jagniątek ku uciesze [jagnięcina] tłustych nuworyszy ;)

 

---

Pewnie też trzeba uważać na ew. watahy wilcze a i ryś potrafi w ciągu jednego dnia udusić setkę owiec.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, dlatego inwestując zarobisz tylko 20% rocznie, ja za to że im zapewnię pełen socjal czyli wikt, dach nad głową, wybiegi i służbę zdrowia - stracę lub zarobię więcej niż 20%.

Fajny pomysł, ale zamiast 20% z kapitału wolał bym 20% z owcy, t.zn. 20 % z tego co owca urodzi, wyprodukuje, mleka da, wełny, itp. Wówczas ja jako inwestor ponosił bym z Tobą ryzyko niepowodzenia, ale i powodzenie dało by większe profity.

Mam wilki, to owce by do nich pasowały.

 

ps. Opcja na domenę owce.pl jest do wzięcia. Ktoś chce?

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owieczki i sikoreczki, które lubią konie i ptaki, są wszędzie choć czasami też liczą, że się w nie zainwestuje ;)

 

Sorry za OT

tak, dziewczyny lubią sielskie klimaty, więc i na te widoki nie narzekam :)

 

Mam tylko nadzieje, że nie będziesz zabijał jagniątek ku uciesze [jagnięcina] tłustych nuworyszy ;)

 

---

Pewnie też trzeba uważać na ew. watahy wilcze a i ryś potrafi w ciągu jednego dnia udusić setkę owiec.

zamierzam sprzedawać jagnięta innym hodowcom, ale cóż jagnięcina jest w cenie dlatego jakaś ich część trafi do ubojni z których już mam zamówienia. Sam też nie stronię od mięsa, którego w sklepach nie kupuję więc czasem rzeźnik na kółkach do mnie podjeżdża. Co do niedźwiedzi, wilków i rysi, z rzadka są tu widywane, jedynie lisów i jastrzębi tu pod dostatkiem.

 

Fajny pomysł, ale zamiast 20% z kapitału wolał bym 20% z owcy, t.zn. 20 % z tego co owca urodzi, wyprodukuje, mleka da, wełny, itp. Wówczas ja jako inwestor ponosił bym z Tobą ryzyko niepowodzenia, ale i powodzenie dało by większe profity.

Mam wilki, to owce by do nich pasowały.

 

ps. Opcja na domenę owce.pl jest do wzięcia. Ktoś chce?

niestety nie szukam wspólnika, gdyż byłby to związek na dobre i złe na długie lata. Teraz w Polsce to jest nisza a za 3 lata kto to może wiedzieć. Owce kameruńskie to owce szerstne tzn nie pozyskuje się od nich wełny, mleka też dają niewiele tyle co dla jagniąt. Cenione są za mięso podobne do dziczyzny. Rodzą średnio 3 jagnięta rocznie czyli 300% normy + unijne dopłaty, ale jak rozliczyć budynki owczarni i zaplecza, hektary łąk i sianokosy oraz owiec doglądanie. Dlatego daję taką opcję ograniczoną czasowo i ilościowo. Jeżeli ktoś lubi zwierzęta, ma zaplecze i pomysł mu się spodobał można kopiować hodowlę. Chętnie pokażę jak tanio urządzić owczarnię by była prawie bezobsługowa, na co zwrócić uwagę w hodowli, tego nikt mi nie chciał przekazać, uczyłem się na własnych kosztownych błędach a tu praktykować można za darmo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku rolnictwo i energetyka odpada.

 

Zapatruje się na zakup dobrze prosperującego serwisu pod Adsense i jego ewentualny rozwój. Np. coś takiego: https://flippa.com/103100-established-seo-adsense-site-easy-to-maintain-projected-rev-42k-year

 

czy coś takiego:

https://flippa.com/77755-top-site-110-per-day-adsense-revenue-and-climbing-completely-original-content

 

Zauważyłem, że najlepiej spełniają moje warunki biznesy które oscylują w okół: Adsense, PPC, ClickBank, Commission Junction.

 

Na flippa.com można kupić już coś sensownego.

 

Co nie znaczy, że temat jest nieaktualny. Dawajcie pomysły a nóż widelec znajdzie się chętny na wejście w perz, owce czy apartamenty w popularnych miejscowościach.

 

PS. Planuje jeszcze za jakiś luźny kapitał wejść w 2 spółki zajmujące się printing 3d: 3D Systems Corp. i Stratasys

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku rolnictwo i energetyka odpada.

 

Zapatruje się na zakup dobrze prosperującego serwisu pod Adsense i jego ewentualny rozwój. Np. coś takiego: https://flippa.com/103100-established-seo-adsense-site-easy-to-maintain-projected-rev-42k-year

 

czy coś takiego:

https://flippa.com/77755-top-site-110-per-day-adsense-revenue-and-climbing-completely-original-content

 

Zauważyłem, że najlepiej spełniają moje warunki biznesy które oscylują w okół: Adsense, PPC, ClickBank, Commission Junction.

 

Na flippa.com można kupić już coś sensownego.

 

Co nie znaczy, że temat jest nieaktualny. Dawajcie pomysły a nóż widelec znajdzie się chętny na wejście w perz, owce czy apartamenty w popularnych miejscowościach.

 

PS. Planuje jeszcze za jakiś luźny kapitał wejść w 2 spółki zajmujące się printing 3d: 3D Systems Corp. i Stratasys

 

 

Przeważnie nikt nie sprzedaje serwisów znoszących złote jaja (a te serwisy wykonane i sprzedawane to nic innego jak inwestycja, ale na zasadzie przekazania pałeczki przez poprzedniego inwestora)

 

Na przykładzie:

  • yourcnatrainingguide.com - 2 lata temu alexa rank: 645,633, today: 2,545,179
  • cnatraininginclass.com - 3 lata temu alexa rank przedstawiając na wykresie:

    2psjcrr.png(zdjęcie pomocnicze)

    czerwona pionowa linia - moment sprzedaży

    zielona pionowa linia - moment zainteresowania sprzedażą, dużo backlinków z tego okresu pochodzi z for typu blackhatworld.com, gdzie wykonywanie takich stron przedstawianie jest jako sposób zarobku na naiwnych

    pozioma niebieska linia - aktualny stan odwiedzin serwisu, ruch minimalny

Zauważ, że też są to strony z 2-3 lat, sytuacja teraz też inaczej wygląda. Dzisiaj coś może być niszą, jutro już nie, a stawki nie będą takie same przez cały czas. Radzę uważać na takich aukcjach. Takie strony sprzedawane są jedynie w momencie osiągnięcia maksymalnego zarobku przez magiczne rzeczy, ale nigdy się taka tendencja nie utrzyma po przekazaniu strony. Współpracuje również z kilkoma osobami z dnforum.com, którzy na tym zarabiają pieniądze, ale takich stron nie sprzedają, ale są też i tacy którzy takie strony sprzedają i też zarabiają. Nie zarabia przeważnie tylko kupujący ;-)

Edited by szogun
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×