Jump to content
CzarnyElo

Problematyczne wydanie kodu authinfo...

Recommended Posts

Jeszcze będzie tak, że i w premium.pl będą wnioski. Serwis niby dedykowany domainerom, a kto wie, co przyjdzie decydentom z home.pl, przecież to ta sama grupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie jeszcze czy takie wydawanie papierowe nie podpada pod utrudnianie wydania authinfo, co jest sprzeczne z regulaminem nask.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwytywanie skuteczne mogłoby wynieść nawet 1000zł. Przecież za cenę przechwycenia nabywa się dobre domeny, z dużym potencjałem na sprzedaż za kilkukrotnie większe kwoty. Niższe ceny przechwytywania sprawiają jedynie, że do portfolio trafiają mierne domeny. W ten sposób az.pl przypadkiem zadba o to, by porządnie zastanowić się przed przechwyceniem, co wpłynie na jakoś portfolio.

Dlatego ceny rejestracji i przedłużeń dla partnerów NASK też powinny zaczynać się od 1000 zł. Automatycznie podwyższyłaby się jakość portfolio domainerów. :P

Pytanie jeszcze czy takie wydawanie papierowe nie podpada pod utrudnianie wydania authinfo, co jest sprzeczne z regulaminem nask.

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem, kiedy OVH nie chciało mi wydać AuthInfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O co zakład, że nie będzie?

 

Wolę trzymać za słowo, zakładów nie preferuję ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mindryl

 

NASK sam w swojej procedurze ma taki wniosek, więc hipokryzją byłoby zabraniać Parnerom korzystania z takiej opcji.

 

BTW kojarzy ktoś, kiedy pojawił się pkt 7 na http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html ? Rękę dałabym sobie uciąć, że go nie było jeszcze z rok temu...

 

Jak widać z Archive.org

 

15 maja 2013 jeszcze punktu nie było, ale 8 września 2013 r. (kolejny punkt czasowy zachowany przez archive.org) już się pojawił

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy znowu kogoś tam wiosenne słoneczko przygrzało? Już opcja czekania dobę na e-mail czy telefon była chora, ale teraz to już porażka na całego:

 

"W celu uzyskania kodu authinfo dla domen nazwamojejdomeny.pl prosimy o wysłanie wypełnionego wniosku na adres: domena@az.pl

Dla osób fizycznych prosimy o dosłanie skanu dowodu osobistego."
Jak to ma się do włączenia po którejś prośbie z kolei potwierdzania smsowego i informacji na pw (13.11.2013) od usera ksitek - cytuję:
"Witam ponownie
Uprzejmie informuję, iż w id 000000 w dniu dzisiejszym zostało przywrócone pobieranie kodów authinfo na wcześniejszych zasadach, czyli bez kontaktu telefonicznego ze strony AZ.pl.
Pozdrawiam
Kamila Sitek
AZ.pl"
EDIT: Jak to ma się do tego? http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html mam:
"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi. Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków."
Edited by mirekm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposób wprowadzenia zmiany z kodami - z dnia na dzień oparty jest na "polityce wewnętrznej firmy" nawet nie na regulaminie.

Nie znalazłem w regulaminach nic co by uprawniało taką zmianę.

 

W trakcie rozmowy dostałem argument że inni też przechodzą na taką formę udostępniania kodów :) - "wyborny" dowcip.

Właśnie jestem po rozmowie z konsultantką z az i dostałem identyczne informacje, po usłyszeniu tej drugiej po prostu parsknąłem śmiechem (wiem, nieładnie zrobiłem, ona nie jest winna, ale nie mogłem już wytrzymać) - sama rozmowa to jak walenie głową w ścianę, "wewnętrzna polityka firmy" itp itd Oferta i działania firmy az ("milion" dziwnych i niejasnych promocji), próba sprzed około roku zdobycia dodatkowej kasy za usługi, które były zamówione wg starych tańszych regulaminów, "niedziałanie" hostingu (każdego klienta na starcie jeśli jest w az przenoszę do innych hostów), śmieszne akcje z authinfo zupełnie dyskwalifikują ją dla mnie do jakiejkolwiek współpracy. Ostatnie podwyżki przechwytywania oraz aktualne problemy z authinfo dokończyły dzieła.

 

Wniosek wyślę, wezmę co moje (przechwyciłem lightowo "śmiecia" pod seo) i bye bye! Wiem, że ja jeden to kropla w morzu, ale mogę mieć nadzieję, że nie jestem jedyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy bez skanu dowodu wydadzą authinfo dla domen? Chciałem tylko dla dwóch, ale bez wniosku mi nie dali. Wysłałem teraz sam wniosek.

Z żalem, ale niestety trzeba się rozstać z az.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Mam w az.pl kilkadziesiąt domen. Odnoszę wrażenie, że zamiast lepiej, jest coraz gorzej. Sztuczne utrudnienia z wydawaniem kodu to zwykłe zawracanie gitary. Otóż moją odpowiedzią na taki stan rzeczy będzie pożegnanie się z tą kiedyś zacną firmą. Szkoda.

 

Być może rozwiązaniem byłaby możliwość wyboru w profilu klienta formy wydawania kodów authinfo. SMS lub wniosek (dla bardziej bojaźliwych). I po sprawie.

Edited by narplercetoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ.pl bezczelnie narusza prawa abonenta. Niech każdy z nas wyśle skargi do NASK to może coś z tym zrobią. Adres pod linkiem:

 

http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

Może im też jakoś utrudnimy życie. Może moglibyśmy żądać papierowych faktur? Przynajmniej możemy zostać ich hejterami. ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ.pl bezczelnie narusza prawa abonenta. Niech każdy z nas wyśle skargi do NASK to może coś z tym zrobią. Adres pod linkiem:

 

http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

Może im też jakoś utrudnimy życie. Może moglibyśmy żądać papierowych faktur? Przynajmniej możemy zostać ich hejterami. ;)

 

 

Ale w którym punkcie jest łamanie praw abonenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale w którym punkcie jest łamanie praw abonenta?

AZ łamie punkt 3. ze strony http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ łamie punkt 3. ze strony http://www.dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

Pisałem o tym już wcześniej, ale po co czytać:

 

NASK się na tę możliwość zabezpieczył:

 

 

7. Partner jest zobowiązany do udostępnienia kodu authinfo Abonentowi, na podstawie wniosku złożonego zgodnie z jego wymaganiami. W przypadku bezskutecznego rozpatrzenia reklamacji dotyczącej wydania kodu authinfo przez Partnera, NASK podejmie działania umożliwiające udostępnienie kodu authinfo. Proszę dowiedzieć się jak złożyć skargę, dotyczącą wniosku o wydanie kodu authinfo, klikając na poniższy link:

 

Tego punktu wcześniej nie było.

 

tez miałem nadzieję powoływać się na "niezwłoczne wydanie kodu auth_info", ale AZ nie czyni tak, że nie wydaje kodu w ogóle, tylko że ma swoją procedurę wewnętrzną, którą, jak rozumiem, dopuszcza NASK. W tym tkwi problem,. W braku dobrej woli, ale nie w niezgodnosci z prawem niestety. Dopóki nie będzie definicji co to znaczy "niezwłoczne wydanie" to bedzie to martwy przepis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Niezwłocznie" oznacza "bez zbędnej zwłoki", czyli tak szybko, jak to możliwe. Skoro AZ.pl ma techniczną możliwość wydawania kodu natychmiast, a w celu utrudnienia odpływu klientów wprowadziła przeszkody, to łamie prawa abonenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest na forum jakiś przedstawiciel AZ ? Bo jeżeli jest i czyta jak po kolei wszyscy hurtowi klienci odchodzą/planują odejść od nich to dziwie się, że nie zabiera głosu w tej sprawie. Wychodzi na to, że nie bywają tutaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Niezwłocznie" oznacza "bez zbędnej zwłoki", czyli tak szybko, jak to możliwe. Skoro AZ.pl ma techniczną możliwość wydawania kodu natychmiast, a w celu utrudnienia odpływu klientów wprowadziła przeszkody, to łamie prawa abonenta.

To jest jedynie twoja definicja, która wynika z pospolitego rozumowania, podobnie uznałaby większość z nas. To co tobie się jednak wydaje ma się nijak do tego, jak dane słowo definiuje sędzia, jak zapewne wiesz. Język prawniczy a język codzienny to 2 różne kwestie. I tego się trzymajmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezwłoczne wydanie kodów authinfo (na szczęście bez skanu dowodu, bo jakby o to zawołali dzisiaj, to całość trwałaby jeszcze dłuzej) trwało u mnie od 4 kwietnia godziny 12:51 (piątek), kiedy to ostatecznie został wysłany skan wniosku do dziś, czyli 7 kwietnia godziny 9:25.

Ostatecznie na wniosku znalazły się też inne domeny tam utrzymywane, ale w sumie było tylko około 30.

 

Czas reakcji rejestratora pozostawiam każdemu do oceny indywidualnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest na forum jakiś przedstawiciel AZ ? Bo jeżeli jest i czyta jak po kolei wszyscy hurtowi klienci odchodzą/planują odejść od nich to dziwie się, że nie zabiera głosu w tej sprawie. Wychodzi na to, że nie bywają tutaj...

 

Na forum jest przedstawiciel AZ (oficjalny) i czyta to co tutaj piszemy a wiem to od jednego z pracowników AZ. Pracownicy też czytają i w prywatnych rozmowach niezbyt pochlebnie wyrażają się o obecnej atmosferze panującej w AZ.

 

AZ nie może zabrać głosu bo jeśli napiszą prawdę odbędzie jeden wielki lincz ;) Prawdą jest, że mają zbyt duży odpływ klientów i brzydko to wygląda w statystykach. Muszą na siłę i za wszelką cenę zatrzymać część klientów. Można się spodziewać kolejnych kroków mających na celu utrudnienie odejścia. Zawsze jeszcze mogą zablokować możliwość zrobienia backupu danych na hostingu albo wymagać przesłania wniosku o kod authinfo pocztą tradycyjną z podpisem, pieczątką, kserem dowodu z dopiskiem "poświadczam zgodność z oryginałem" ;)

 

Druga opcja to marketingowy bełkot. Naprawdę chcecie, żeby przyszedł tutaj jakiś pracownik AZ i napisał "zrobiliśmy to dla Waszego dobra" albo "wprowadziliśmy takie zmiany na prośbę i wyraźne żądanie użytkowników" ? ;)

 

Liczą po ciuchu na to, że sprawa przycichnie. Klientów mają w głębokim poważaniu. Jak to mówią hajs się musi zgadzać ;) Zmienił się właściciel AZ, więc trzeba się wykazać przed nowym zarządem. Zmniejszy się liczba wychodzących transferów domen to ktoś dostanie premie ;)

Edited by Gamsiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież teraz nie ma już obowiązku posiadania pieczątki.

 

 

Wtedy musisz przesłać dokumenty rejestracyjne firmy

A dlaczego musisz?

Dziś o tym dyskutowałem.

Wniosek z AZ nic o tym nie mówi. Jest miejsce na pieczątkę. Masz to stawiasz. Nie masz to nie stawiasz.

Na moje - nie mam i nie będą miał pieczątki i nie polecę wyrobić bo takie macie "widzimisięprocedury" (nikomu nieznane) usłyszałem, że wiadomo że jak nie ma pieczątki to trzeba dokumenty rejestrowe firmy.

A co ja wróżka jestem ? Mam się domyślać co ma być jeszcze dodatkowo prócz wniosku?

 

Jednym z problemów było też to że wniosek nieczytelny bo nieładnie piszę.

A gów...o ich to obchodzi jak ja piszę. Trzeba było nie wprowadzać takiej zmiany z dnia na dzień. A jak chcą pięknie wypisany wniosek to niech zrobią edytowalny.

 

Dziecinadą jest zniknięcie przedstawicieli AZ z forum. Biznesmeni ...ich mać.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba było nie wprowadzać takiej zmiany z dnia na dzień. A jak chcą pięknie wypisany wniosek to niech zrobią edytowalny.

 

Zmiana została wprowadzona bez ostrzeżenia celowo. Gdyby było wiadomo wcześniej o zmianach to każdy by sobie domeny wytransferował ;)

 

Prosiłem AZ o przesłanie wniosku możliwego do edycji np. w formacie doc. Oczywiście odpowiedź odmowna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainstalujcie sobie program NitroPDF i każdy dokument stanie się edytowalny ;)

 

Lepiej szybko uciekajcie z domenami, bo już wprowadzili dodatkowo oprócz wniosku wysłanie skanu dowodu osobistego. Za kolejne dwa tygodnie trzeba będzie już papierowo pocztą wysyłać, natomiast za miesiąc pozostanie tylko osobiste stawiennictwo w Szczecinie...

Edited by CzarnyElo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×