Jump to content
Guest Anubis

Czy tematy typu "Polityka" etc. powinny zostać usunięte?

Niebranżowe tematy na DI związane z polityką, religią i przekonaniami.  

48 members have voted

  1. 1. Czy uważasz że tematy typu "Polityka", "Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku", "Matka boska na drzewie" powinny zostać usunięte?

    • Tak
      20
    • Nie
      14
    • Nie przeszkadzają mi/ignoruję je.
      14


Recommended Posts

Guest Anubis

Krótko, zwięźle i na temat.

 

Administracja oczywiście zdecyduje i przyjmę taką decyzje niezależnie od wyniku ankiety.

 

Pozdrawiam

Anubis

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. To Forum specjalistyczne. Jest mnóstwo for służących do dyskusji o pupie Maryni - tam można sobie ulżyć.

 

Proponuję podbijanie tematu przez Forumowiczów, by chociaż kilka dni był na TOPIE.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiszą mi te tematy (tutaj!) wchodzę na DI.pl żeby poczytać wyłącznie o domenach. Nie zaglądam tam i nie przeszkadza mi że inni tam się udzielają, toteż zagłosowałem na "c".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze nie powinny - po to byly stworzone, zeby wzglednie uporzadkowac ten temat, ich likwidacja przyniesie efekt w postaci rozlania sie tego typu watkow po calym forum, a wiec stan bedzie rowny stanowi sprzed stworzenia tych tematow. Po drugie sa to tematy ciekawe (wg mnie). Po trzecie - polityka dotyka nas na codzien, nie da sie tego niezauwazyc, wiec IMHO to troche dziwny pomysl, zeby wywalac takie watki. Po czwarte jak ktos nie chce to nie czyta; taki pomysl przypomina mi troche postulat, aby zlikwidowac sprzedaz bulek w piekarni, no bo ja kupuje tylko chleb, ale jak stoje po niego w kolejce, to musze stac dluzej, choc inni przede mna nie kupuja chleba, tylko bulki, ale ja ich nie kupuje, wiec dlaczego, kurcze, mam stac dluzej?

 

Uwazam tez, ze wszystkich uczestnikow forum powinno sie traktowac wg takich samych kryteriow, co obecnie niestety nie ma miejsca, i na to powinno polozyc sie wiekszy nacisk.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby nie patrzeć:

 

Na Każdy Temat

Piaskownica, hydepark - po prostu rozmowy o wszystkim niekoniecznie związane z tematyką domen.

 

Jeżeli ktoś nie dorósł do dyskusji na tematy powszechnie uważane za kontrowersyjne, to zwyczajnie niech w takiej dyskusji nie bierze udziału. Jeżeli razi go sama obecność wątku, ma od tego przycisk ignorowania. Należy mieć na uwadze, że Internet to nie tylko umysłowe pomyłki, ale również otwarci i inteligentni ludzie zdający sobie sprawę z idei istnienia narzędzi wspierających dyskusję, wymianę myśli i poglądów. Jeżeli decydujemy się na zmianę ogólnych zasad obowiązujących na stronie pod presją awanturników należy domniemać, że na w/w stronie tacy stanowią większość i jest to absolutnie jedyne rozwiązanie pozwalające utrzymać względny porządek. W przeciwnym wypadku - od czegoś są moderatorzy czy administracja serwisu - jeżeli w ich mniemaniu nie są oni w stanie na bieżąco spełniać swojego zadania, być może winni powołać dodatkowe osoby funkcyjne (sorry tmi, że tak najechałem :D). Inna sprawa, że w przypadku di.pl nie wydaje mi się, aby istniała konieczność 24-godzinnego ślęczenia moderatora i odświeżania witryny co 30 sekund, gdyż niepożądane treści to, jakby to ująć, rodzynki w cieście i nie ma ich tak dużo, jak swego czasu chociażby na PCF - może też dlatego, że forum kierowane jest do niszy tematycznej.

 

Osobiście uważam, że prowadzone tutaj rozmowy, nawet w wypadku potyczki, są i tak na dość wysokim poziomie - nie tylko w porównaniu do innych forów, na których funkcjonuje offtopic, ale także w stosunku do tego, co czasami usłyszeć można w telewizji: Może pańscy przodkowie pochodzą od małpy, moi nie. Ewentualnych trolli i skrajnych fundamentalistów sprowadzić do pionu można procentami i okresowym bananem na wypowiadanie się, czy też dożywotnią koniecznością akceptowania postów przez moderatora, zanim te trafią na widok publiczny - nie ma konieczności podejmowania tak drastycznych działań, jakie zostały tu zaproponowane.

 

To jest moje zdanie. Jestem na nie. Ponadto podpisuję się pod wypowiedzią kol. gtone.

Edited by Geekboy68k
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie ze nie powinny - po to byly stworzone, zeby wzglednie uporzadkowac ten temat, ich likwidacja przyniesie efekt w postaci rozlania sie tego typu watkow po calym forum, a wiec stan bedzie rowny stanowi sprzed stworzenia tych tematow. Po drugie sa to tematy ciekawe (wg mnie). Po trzecie - polityka dotyka nas na codzien, nie da sie tego niezauwazyc, wiec IMHO to troche dziwny pomysl, zeby wywalac takie watki. Po czwarte jak ktos nie chce to nie czyta; taki pomysl przypomina mi troche postulat, aby zlikwidowac sprzedaz bulek w piekarni, no bo ja kupuje tylko chleb, ale jak stoje po niego w kolejce, to musze stac dluzej, choc inni przede mna nie kupuja chleba, tylko bulki, ale ja ich nie kupuje, wiec dlaczego, kurcze, mam stac dluzej?

 

Uwazam tez, ze wszystkich uczestnikow forum powinno sie traktowac wg takich samych kryteriow, co obecnie niestety nie ma miejsca, i na to powinno polozyc sie wiekszy nacisk.

Tu nie chodzi o SEO i reklamę. Po mimo, że są takie wątki to i tak ludzie wpychają się z polityką na inne tematy jak widać przy każdej możliwej okazji. Bez tego jak wyżej wspomina kolega to dopiero byłby chaos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taki pomysl przypomina mi troche postulat, aby zlikwidowac sprzedaz bulek w piekarni, no bo ja kupuje tylko chleb

raczej postulat zeby w piekarni nie sprzedawać proszku do prania - ale to szczegół. na wielu forach czy grupach ( np kulinarnych ) nie ma miejsca na politykę, bo powoduje konflikty i animozje w pozostałych tematach

 

aaa mam lepszy przykład: parówki, kanapki etc na stacjach, gdzie nie ma wydzielonej kasy ;)

Edited by networker
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś nie dorósł do dyskusji na tematy powszechnie uważane za kontrowersyjne, to zwyczajnie niech w takiej dyskusji nie bierze udziału. ...

Sęk w tym, że osoby biorące udział w tych dyskusjach nie zdają sobie z tego sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego mądrzy ludzie wymyślili instytucję przymusu bezpośredniego, jako jedną z najskuteczniejszych metod edukacyjnych - no bo co może dawać lepsze rezultaty od słynnego ojciec, ściągaj pasa! :D Trudno to podważyć - stąd napisałem wcześniej:

 

Ewentualnych trolli i skrajnych fundamentalistów sprowadzić do pionu można procentami i okresowym bananem na wypowiadanie się, czy też dożywotnią koniecznością akceptowania postów przez moderatora, zanim te trafią na widok publiczny

Edited by Geekboy68k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przeszkadzają mi. Czasami dziwią, trochę zasmucają, nawet zniesmaczają... ale cóż - hołduję wolności słowa - dopóki nie narusza godności innych osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

raczej postulat zeby w piekarni nie sprzedawać proszku do prania - ale to szczegół. na wielu forach czy grupach ( np kulinarnych ) nie ma miejsca na politykę, bo powoduje konflikty i animozje w pozostałych tematach

No ale to swiadczy li tylko o tym, ze ludzie nie umieja rozmawiac czy kulturalnie sie spierac. Osobiscie, nie mam nic przeciwko zdaniom: nie lubie Polski; Nie wierze w Boga itp., czy osobom, ktore je wypowiadaja. Natomiast osobiscie dotykaja mnie stosowane na kazdym kroku takie okreslenia jak "Wolska", "panbuk" itd. Nie wspomne juz o takich kwiatkach:

 

http://di.pl/topic/48300-rozbil-sie-prezydencki-samolot-w-smolensku/page-78?do=findComment&comment=525472

 

http://di.pl/topic/48300-rozbil-sie-prezydencki-samolot-w-smolensku/page-96?do=findComment&comment=548527

aaa mam lepszy przykład: parówki, kanapki etc na stacjach, gdzie nie ma wydzielonej kasy ;)

Fakt, jaskrawszy ;-).
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem byłaby to lekka przesada. Forum to nie żadna "świątynia domenowa", gdzie ma być prezentowany przez guru jeden słuszny kierunek, którego trzeba się trzymać. Na każdym specjalistycznym forum są luźniejsze tematy, osobiście nie znam żadnego w którym nie byłoby tematu gdzie luźniej można byłoby porozmawiać.

 

Raczej wychodzę z założenia, że jak coś mnie nie interesuje to po prostu tego nie czytam. Zresztą jest to otwarte forum dyskusyjne, a nawyki użytkowników z innych for pozostają - chyba, że chcecie administracji zrobić takiego psikusa ;-)

 

/Edit

 

Chyba, że chodziło jedynie o te trzy konkretne tematy, a ja się rozpisałem z rozmachu :) Mimo wszystko, jest mi to obojętne. Sam chyba jeszcze nigdy do tych tematów nie zawitałem.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddałem głos na opcję nr. 1

 

Wchodzę na di.pl by czytać o domenach a nie o pierdołach.

 

Odkąd gdy pojawiło się narzędzie "Ignoruj temat" stało się moim ulubionym zaraz po "Lubię to!" B)

Edited by banialuka1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli już, to zlikwidujmy cały dział, a nie tylko kilka tematów ;-) Bo albo rozmawiamy TYLKO o domenach, albo jednak nie zaglądamy i nie czytamy tego, co nas nie interesi. Poza tym, jeśli zlikwidować by tylko te tematy, a pozwolić na istnienie działu "Na każdy temat", to jak grzyby po deszczu będą powstawać klony likwidowanych tematów, z tym, że zamiast jednego ogólnego, rozdrobni sie na pierdyliard wątków i zamieni się w tvn24 online/gazeta Polska/etc ;-)

 

I odnośnie samego forum, to b. dobrze, że jest przycisk "Lubię to", aczkolwiek przydałby się obok niego "Nie lubię". Gdyby jakaś wypowiedź dostała określoną ilość negatywów, mogłaby być "przykrywana", a i moderacja miałaby ułatwione zadanie, bo można by się umówić, że przykładowo wypowiedź z -10pkt daje z automatu %. Jeśli nie % to nawet sam taki fakt, że dana wypowiedź nie spodobała się wielu osobom, dałaby do myślenia autorowi danego wpisu...

 

A w ogóle, to takie dyskusje już były.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat przeradza się na wzór "polityka" czy też "matka baska..."

Ale jak już mam oddać swój "głos" to wolę żeby ww tematy zostały jak dotychczas, bo nie chciałbym żeby ktoś pisał choćby w dziale WiO o polityce itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze, że master17 wkrótce otwiera swoje forum, Forum O Domenach Internetowych :) czyli FODI.pl

 

więc pewnie się tam przeniosę...

 

żródło: czat na di.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jedziecie nad jezioro albo w góry w gronie, w którym się tutaj umawiacie to też rozmawiacie wyłącznie o domenach bo umówiliście się na tym forum jako domeniarze? Nie bądźcie takimi sztywniakami. Jak ktoś w ramach domeniarzy chce sobie poplotkować o polityce czy na inne tematy niezwiązane z domenami to niech sobie plotkuje. Jak komuś to przeszkadza to niech do tej jednej dziupli nie zagląda ;) Pomimo, że lubię porządek to aż takim snobem nie jestem. Mi nie przeszkadza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro są tacy którzy tam piszą i tacy którzy to czytają to jestem na NIE. Osobiście nie zaglądam do tych tematów może dlatego że jestem po politologii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaznaczyłem trzecią odpowiedz ale zastanawiałem się nad odpowiedzią "nie". Myślę że te tematy są potrzebne dla osób które muszą sobie ulżyć, wiadomo że część z nich i tak będzie trollować w innych ale będą też mogły to robić w odpowiednim do tego miejscu. Poza tym te tematy są na samym dole, troche ukryte no i kto nie chce nie musi ich czytać, może zignorować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×