Jump to content
Guest Anubis

Czy tematy typu "Polityka" etc. powinny zostać usunięte?

Niebranżowe tematy na DI związane z polityką, religią i przekonaniami.  

48 members have voted

  1. 1. Czy uważasz że tematy typu "Polityka", "Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku", "Matka boska na drzewie" powinny zostać usunięte?

    • Tak
      20
    • Nie
      14
    • Nie przeszkadzają mi/ignoruję je.
      14


Recommended Posts

nie za często zaglądam do ww tematów ale prawda jest taka że animozje stamtąd wylewają sie na inne działy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że powinny pozostać.

I nie piszę tego dlatego, że chyba jestem jednym z bardziej aktywnych uczestników omawianych tematów.

 

[Przecież z mojego punktu widzenia patrząc, temat o "Matce Boskiej na drzewie" nie był prowadzony zgodnie z zasadą poszanowania poglądów i wiary innych osób. Mimo wszystko sądzę, że ten konkretny temat od wydźwięku skrajnie zdumionoprześmiewczego ewoluował w kierunku umożiwiającym prowadzenie w miarę kulturalnej dyskusji. Wystarczy porównać pierwsze posty i ostatnie].

 

Argumenty za pozostawieniem, Koledzy przedstawili powyżej.

 

Edit: pomijając, że pytanie zamieszczone w sondzie jest sugerujące :), to chyba już była podnoszona podobna kwestia na Forum ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze nikt nie wskazał w czym te tematy są gorsze od innych w tym dziale, poza tym że są bogatsze treściowo i znacznie częściej odwiedzane. Gdybym chciał być złośliwy to podlinkowałbym tu kilka innych tematów, których wartość merytoryczna = 0.

 

Swobodna wymiana myśli w tematach do tego przeznaczonych i w odpowiednio wydzielonym dziale, czyli "Na każdy temat" powinna zostać.

 

Z forum natomiast powinien zniknąć wszelki spam, t.j.:

- agitowanie do głosowania na jakąś partię, czy kandydata

- reklamowanie swoich usług nie związanych nawet w minimalny sposób z domenami i ich zagospodarowaniem

- nagabywanie na wysyłanie SMS-ów lub do udziału w ankietach

itd.

 

Oczywiście do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i jeżeli polecenie czegoś jest wynikiem dyskusji lub odpowiedzą na pytanie to taka sytuacja jest w porządku, jeżeli natomiast tworzy się odpowiednią sposobność wyłącznie w celu spamowania to tematy powinny być kasowane, a ich twórcy nagradzani procentami.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z forum natomiast powinien zniknąć wszelki spam, t.j.:

(...)

- nagabywanie na wysyłanie SMS-ów lub do udziału w ankietach

itd.

Z drugiej strony nie pozwolić np. tak zasłużonej dla forum osobie jak Bartek na udostępnienie ankiety i głosowanie na jego blog, służący m.in. prezentacji domen kulinarnych, po tym co robi dla tej społeczności, to trudno nazwać spamem...

 

Trudne to sprawy i znając życie wiele zostanie po staremu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony nie pozwolić np. tak zasłużonej dla forum osobie jak Bartek na udostępnienie ankiety i głosowanie na jego blog, służący m.in. prezentacji domen kulinarnych, po tym co robi dla tej społeczności, to trudno nazwać spamem...

Chciałeś wykorzystać sytuację, żeby się podlizać Bartkowi? ;)

 

 

Wolałbym tu nie odnosić się do konkretnych postów, czy osób tylko proponowanych rozwiązań. Do tej pory nie było regulaminowego podziału na bardziej zasłużonych i mniej zasłużonych i mam nadzieję, że tak pozostanie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałeś wykorzystać sytuację, żeby się podlizać Bartkowi? ;)

Ale wymyśliłeś. Nie mam psa żebym mógł mu go podrzucić gratis podczas wyjazdu na urlop ;)

 

Do tej pory nie było regulaminowego podziału na bardziej zasłużonych i mniej zasłużonych i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Równość to utopia.

Gdybyś sam prowadził forum lub chociażby knajpkę, to nie pozwoliłbyś niektórym na nieco więcej ?

Jest kilka osób na tym forum, których wypowiedzi lub informacje o transakcjach, pobudzają do życia domenowy krwiobieg. Gdybym ja był adminem, to możliwe, że na drobne, niestandardowe zachowania takich osób częściej przymykałbym oko.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... pytanie powinno być postawiane przed założeniem w/w tematów, np. "czy na forum DI jest miejsce na politykę?" itp.... ale teraz to już po ptokach. One mają już po kilka lat i jak widać mają się dobrze. Jedynym lekiem na to jest nie czytanie/nie wchodzenie tam lub też funkcja "ignorowania" i tyle.

Raczej ten temat powinien zostać usunięty.

(właśnie wróciłem z wakacji a tu chcą mi DI ocenzurować... :P )

Edited by epson
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zaledwie 18 wypowiedzi (w tym powtarzający się userzy). Na palcach jednej ręki (a właściwie na połowie ręki) można policzyć osoby, które poczuły się obrażone tą wypowiedzią umberto.

334 aktywnych użytkowników ... Moim zdaniem liczby mówią same za siebie,

Z uwagi na liczby sądzę, że uznanie posta umberto za obraźliwego jest mocno, ale to mocno naciągane.

Wyciągnąłbym z tych liczb odwrotne wnioski. Ludzie zwyczajnie nie chcą brać udziału w takiej przepychance, a także w samym forum, bo podobne liczby odnoszą się do udziału w forum.Także tolerowanie zachowań umberto dało takie rezultaty. W trakcie tamtej dyskusji wyszło, że niektórym takie zachowanie w ogóle nie przeszkadza. Takie bierne przyzwolenie, czy nawet sympatia, oznacza, że biorą oni pośrednio udział w forumowych wojnach na temat religii czy ostatnio rodziny, a na forum nie przestrzega się zasad.

 

Wniosek z tego zamieszania jest taki, że jeżeli chce się forum uratować, to rzeczywiście powinno się usunąć tematy o religii, rodzinie oraz polityczne. Podobnie ograniczyć tematy typu co kto pije czy słucha, gry i auta, gdyż tak samo odciągają od meritum, np. przypinając w tym dziale u góry z 10 tematów o inwestowaniu, a inne zostawić na dole tylko dla samego ruchu.

 

"Na każdy temat" wykorzystać do stworzenia działu o inwestowaniu, gospodarce i prowadzeniu firmy. Przynajmniej byłoby to z pożytkiem dla wszystkich. Tam byłoby miejsce na tematy: pomysły na inwestycje, co dzieje się w gospodarce, bitcoin, giełda, waluty, prowadzenie firmy. Warto przenieść tutaj tematy z działu wykorzystanie domen: zarabianie na stronach, marketing, serwisy, zakładanie firmy, gdyż tam niewiele osób je dostrzega. A także dodać luźny temat Rozmowy o domenach. Wtedy forum będzie miało szanse na rozszerzenie swojej tematyki, a zarazem będą luźne tematy do rozmów, tak jak ma to teraz miejsce w tym dziale.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dałoby się zrobić tak, żeby temat ignorowany zupełnie znikał z listy wątków?

Na klasycznej wersji są chociaż na liście oznaczone czerwonym 'ignored', ale na mobilnej wyglądają na zwykle nieprzeczytane.

Albo chociaż niech nie pojawia się w nich opcja, pokazująca, że są nowe posty, bo dla takiego cotrol freak'a jak ja :-P jest to frustrujace, że muszę oznaczyć cały dział jako przeczytany, żeby nie rzucał mi się w oczy nowy polityczny post, który przecież ignoruję ;-)

Byłabym wdzięczna i mogłabym mieć szczerze i kompletnie gdzieś około-polityczne przepychanki :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×