Jump to content
Matson

Gdzie najlepiej kupić serwer

Recommended Posts

Witam

 

Wiem, że pewnie jest parę takich tematów, ale one mogą być już nieaktualne i nieświeże.

 

Potrzebuję kupić serwer pod stronę na której będą reklamy i będzie liczyło się ilość wejść.

 

Nie bardzo wiem jaki wybrać i też nie chce płacić za dużo.

 

Dodatkowe pytanie to: Jak pisze na stronach że serwer kosztuje 100 zł za rok, to trzeba płacić z góry czy można co miesiąc?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcesz kupić serwera, ani go wydzierżawić. Tylko chcesz kupić zwykły hosting. A to jest kolosalna różnica:)

Zwykle są podane możliwe okresy za jakie się płaci z góry. Za rok, pół roku czasem też miesięcznie.

 

Jeśli nie ma to znaczy, że jedyna możliwość to płatność co rok (100 PLN na rok nie jest majątkiem :).

Ewentualnie możesz napisać do usługodawcy i zapytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi i pomoc.

 

Jeszcze mam jedno pytanie.

 

Po za kupie chce żeby nazwa domeny została ta sama. Czyli mam domenę reczna2016.pl i niektóre firmy które oferują serwery dają na końcu domeny jakąś nazwę. np. aftermarket daje jakieś .47.pl czyli reczna2016.47.pl. xaa też tak daje a ja takiego czegoś nie chce. Chce normalną zawę. Co mam zrobić.

 

Przepraszam że jest to tak dziwnie napisane, ale nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po za kupie chce żeby nazwa domeny została ta sama. Czyli mam domenę reczna2016.pl i niektóre firmy które oferują serwery dają na końcu domeny jakąś nazwę. np. aftermarket daje jakieś .47.pl czyli reczna2016.47.pl. xaa też tak daje a ja takiego czegoś nie chce. Chce normalną zawę. Co mam zrobić.

 

Subdomena typu "reczna2016.47.pl" jest bezpłatnie dodawaną domeną do konta w naszym serwisie; w panelu hostingowym można dodać własną domenę lub domeny.

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

możesz dokonać dowolnej delegacji domeny na dowolny serwer. a subdomena o której piszesz może być nie używana.

I jeśli takie pytania sprawiają problem zastanów się czy jest dalej w to wchodzić

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie dziwny temat, rejestrujesz się na forum domenowym żeby spytać o hosting? Zupełnie bez sensu, są fora o hostingach czy typowo tematyczne dla webmasterów gdzie tego typu tematy są codziennością, są też serwisy z ocenami/porównaniami hostingów - coś mi pachnie niedługo jakąś szeptanką w niedalekiej przyszłości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie dziwny temat, rejestrujesz się na forum domenowym żeby spytać o hosting? Zupełnie bez sensu, są fora o hostingach czy typowo tematyczne dla webmasterów gdzie tego typu tematy są codziennością, są też serwisy z ocenami/porównaniami hostingów - coś mi pachnie niedługo jakąś szeptanką w niedalekiej przyszłości.

 

Szeptanki z reguły nie mają cierpliwości na miesięczną wstrzemięźliwość (całe szczęście).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu musicie mnie tak je**ć z góry ? Po to są fora żeby zapytać jeżeli osoba potrzebuje pomocy. Osoby które krytykują nowicjuszy uważają się za wszechwiedzących. Zadałem proste pytanie. Nie lubię po prostu szukać. Jeżeli wiem że jest takie forum to wole zapytać niż tracić czas szukając. Czas to pieniądz. Dobrze wykorzystany czas daje pieniądze. Po prostu eliminuję ruchy zbędą czyli szukanie godzinami odpowiedzi na moje pytanie.

 

Zresztą ja zadałem pytanie. Parę osób mi odpowiedziało i za to im dziękuję.

Ja nie prosiłem o opinię o mnie i czy warto to robić.

Najlepiej siedzieć przed kompem i krytykować a nie działać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu musicie mnie tak je**ć z góry ? Po to są fora żeby zapytać jeżeli osoba potrzebuje pomocy. Osoby które krytykują nowicjuszy uważają się za wszechwiedzących. Zadałem proste pytanie. Nie lubię po prostu szukać. Jeżeli wiem że jest takie forum to wole zapytać niż tracić czas szukając. Czas to pieniądz. Dobrze wykorzystany czas daje pieniądze. Po prostu eliminuję ruchy zbędą czyli szukanie godzinami odpowiedzi na moje pytanie.

 

Zresztą ja zadałem pytanie. Parę osób mi odpowiedziało i za to im dziękuję.

Ja nie prosiłem o opinię o mnie i czy warto to robić.

Najlepiej siedzieć przed kompem i krytykować a nie działać.

 

Czyli wygląda na to, że na forum zarejestrowałeś się jedynie w celu wykorzystania jeleniów, którzy stracą swój czas (pieniądze), pomagając Tobie i odwalając za Ciebie robotę, ponieważ Tobie nie chce się szukać. Jednocześnie bez kozery się do tego przyznając. Masz tupet ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyraziłem swoje zdanie nt Twojego zapytania - po to jest forum. Nadal uważam, że jeśli chciałeś wykorzystać czyjś czas (zamiast samemu poszukać/poszperać) to mogłeś zrobić to na bardziej specjalizowanym forum w temacie hostingu/webmasteringu. Nie uważam się za osobę wszechwiedzącą, ani Cię nie oceniałem, korzystam z kilkunastu różnych hostingów i mógłbym Ci coś polecić, ale Twoje zapytanie jest tak niedoprecyzowane, że nie wiadomo co konkretnie odpisać i z góry (może jestem przewrażliwiony) pachnie marketingiem szeptanym. To pytanie o rozliczenie miesięczne w przypadku jakiegoś tam hostingu (jakiego? bo szklana kula mi się zepsuła - wybacz) to nie uważasz, że nie byłoby lepiej zapytać bezpośrednio u nich? Więc nie denerwuj się, chcesz porady to doprecyzuj zapytanie (pojemność, ruch na stronie, transfer, max cena i inne), bo w tym momencie każde polecenie jakiegokolwiek hostingu będzie nic nie warte - równie dobrze możesz kupić serwer gdziekolwiek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szogun, kolega nie ma tupetu...kolega ma odwagę się przyznać w jakim celu i dlaczego napisał ten wątek...doceń to...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ktoś hosting w Nazwa.pl jak to tam funkcjonuje ?

Bo mam w AZ.pl i czasem awarie są (nie działa serwer ,wejście na panel i strony) .jak piszę do nich to mówią sorry tylko była awaria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, nie chce zakladac nowego tematu wiec pozwole sobie dolaczyc sie do pytania...

 

HOSTING i SERWER do 400zl na rok...

 

Co polecacie? ( z wykluczeniem home.pl )

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od lat kylos.pl i bez zastrzeżeń, również iq.pl (lub ich submarka proste.pl) dają mocno radę. Wszędzie przetestowany kontakt e-mailowy 24h i zawsze odpowiedź po kilku czy kilkunastu minutach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biznes-host.pl ref link

  • 50 GB dysku twardego
  • Transfer: bez limitu!
  • 1024 MB - gwarantowany RAM
  • 2048 MB - maksymalny RAM
  • Procesor - 2,8 Ghz - 100% 1 rdzenia
  • Dostęp do konta root (ssh)
  • 1 adres IP
  • System operacyjny Linux - Debian/Centos
  • Dowolna konfiguracja serwera VPS
  • Obsługa Primary i Secondary DNS
  • Pełna kopia bezpieczeństwa
  • Panel Direct Admin
  • Usługa administracji serwerem
  • Bezpłatna usługa przeniesienia serwisu na nasze serwery!
  • Przy płatności za kilka miesięcy rabaty do 50%!

79zł brutto miesięcznie przy opłacie za rok 474zł brutto

Ale to jeszcze nie wszystko

Im dłużej z nimi jesteś tym większe korzyści będziesz miał. Z każdej wpłaty dokonanej za usługi określony procent zostanie Ci zwrócony i zasili Twoje konto - będziesz mógł zwiększyć parametry swojego serwera lub opłacić kolejny miesiąc.

Im dłużej z nimi jesteś tym więcej zyskasz.

1-5 punktów - 10%
6-10 punktów - 15%
11-20 punktów - 20%
21-30 punktów - 25%
31-40 punktów - 30%
40+ punktów - 35%

Przelew - 1 punkt

Przykład:
Ładujesz konto kwotą 2zł przez przelew. Posiadasz już 6 punktów(15% darmowe).
Przy akceptacji płatności Twój portfel zostanie doładowany o kwotę 2.3zł!


Przykład:

Wpłata 350zł +35%(122,50zł)= 472zł Wychodzi że serwer masz nie za 474zł a 350zł opłacony na rok

Podałem tu przykład najtańszego serwera VPS w przypadku uzyskania 35% doładowania.( oczywiście

są też dużo lepsze serwery ) osoboście korzystam z ich usług od kilku lat i jestem zadowolony.

Oczywiście na starcie nie uzyskujesz takich możliwości, dlatego na start możesz otrzymać 25% zniżki
na zamówione usługi podając kod przy finalizacji zamówienia.

Lista kodów:

XBE1-R99N-59U1

HP43-F4W9-KEC7

1C7H-DXJ9-18KN


62M2-SWCD-8H6P

D1AK-CTUM-BSTT

 

Prośba jak ktoś wykorzysta kod niech poda numer kodu aby wiadomo było że już został wykorzystany.

Edited by krzysiekmat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zenbox, ostatnio słyszę dużo dobrego o Kylos (ale nie dało mi dane wypróbować), Hekko, NetEasy (jeżeli ktoś sobie chwali, aby o każdej porze i godzinie dnia dostać od supportu odpowiedź po kilku minutach).

Niezbyt polecam natomiast OVH.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używałem:

 

- zwykł hosting: kylos

- vps: mintshost

- chmura: zenbox

- dedyk: SoYouStart od ovh

 

Jak masz troszkę czasu i ochoty to warto się pouczyć administrowania dedyka np. na najtańszych opcjach kimsufi od ovh. Do nauki w sam raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matson,

 

Widzę, że masz o serwerach blade pojęcie :) To nic złego, przecież nie każdy musi się na tym znać. Wpadnij do zenbox.pl i poczuj stan zen! Nasza usługa jest stworzona dla takich osób jak Ty, które chcą się skupić na swojej działalności, a nie kwestiach technicznych. BOK 24h pomoże w każdej sprawie, w tym w kwestiach dotyczących np. konfiguracji Twojego serwisu.

 

W odpowiedzi na Twoje pytanie o rozliczenia - oferujemy pakiet 5k za 15 zł miesięcznie.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Szymon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy chcą kupić serwer, VPS, dedyk w mintshost za mniejsze pieniądze

1. rejestrujemy się w Mintshost.pl (ref)
2. Wybieramy sobie serwer i dodajemy do koszyka. Wpisujemy jeden z poniższych kodów zniżkowych:

kod-rabatowy.info – 30% znizki na większość usług w Mintshost.pl
rabatLCP – 30% rabatu na większość usług w Mintshost.pl
mints – 25% rabatu na serwery DEDYKOWANE w Mintshost.pl
pio – 20% rabatu na większość usług w Mintshost.pl
tanieszyfrowanie – 40% rabatu na certyfikaty SSL


3. Wchodzimy na stronę wPLNsklep.com , kupujemy środki za 50% ceny (sprawdzone, wczoraj zakupiłem serwer)

4. Płacimy za serwer pieniędzmi z minthostowego portfela

5. Cieszymy się tanim serwerem, ze zniżką nawet do 70% :)

Edited by budzyn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×