Jump to content
trzyliterowe

karta przedpłacona

Recommended Posts

Witam,

 

Co sądzicie o karcie przedpłatowej ?

 

Ja szukam karty z której jeśli możliwość wypłaty gotówki z bankomatu stan konta mogę sprawdzić przez internet a środki mogę przelać z normalnego konta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

w millenium jest taka...nie uzywałem ale na ten bank nie mogę narzekac..

 

Wymagane jest założenie rachunku osobistego. Ale ciekawa oferta może ktoś więcej o tym banku opowie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

miałem wiele rachunków - osobistych oraz firmowych i na tą chwilę z mille jestem najbardziej zadowolony..

oprócz tego używam jeszcze synca oraz getinonline(masakra ale mam ustawione kilka poleceń zapłaty i niechce mi się przenosić).

w mille płacę jakies drobne za rachunek ale wiem ze używając więcej karty miałbym za darmo(bo jest cashback)

dostęp do oddziałów dla mnie bardzo dobry, wpłaty na konto za darmo, wypłaty chyba też..

i miłe panie w oddziałach:)

 

oczywiście nie pracuję tam i to tylko moja subiektywna opinia na dzień dzisiejszy:)

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam WBK, limit na karcie o ile się nie mylę jest max 500zł, ale wszystko bez opłat, nie potrzeba rachunku - najważniejsze! A saldo można przez internet sprawdzić.

Karta może być anonimowa, bez posiadacza jednak trzeba wypełnić formularz odbioru, i już wiadomo czyja jest ta "anonimowa" karta ;)

Gdybym wiedział, to podałbym fałszywe dane bo dowodu przy odbiorze/kupnie karty (doładowanej na 50zł) nikt nie sprawdza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam WBK, limit na karcie o ile się nie mylę jest max 500zł, ale wszystko bez opłat, nie potrzeba rachunku - najważniejsze! A saldo można przez internet sprawdzić.

Karta może być anonimowa, bez posiadacza jednak trzeba wypełnić formularz odbioru, i już wiadomo czyja jest ta "anonimowa" karta ;)

Gdybym wiedział, to podałbym fałszywe dane bo dowodu przy odbiorze/kupnie karty (doładowanej na 50zł) nikt nie sprawdza.

 

Rejestrując kartę na stronie wpisuje się pesel plus nie wiem czy jest to obowiązkowe dane uzupełniające gdzie wpisuje się dane osobowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ING swego czasu była (nie wiem, czy jeszcze to świadczą) taka karta - nie było wymogu posiadania tam rachunku. Karta była klasyfikowana jako wypukła VISA (nie mylić z kredytówkami).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie ciekawa oferta tych kart przedpłaconych.

 

Tak na szybko przejrzałem i gdybym miał się zdecydować, wybrałbym chyba

 

ING > BZWBK > Millenium

 

ING co prawda kroi dużo za wydanie karty, ale przynajmniej można mieć zindywidualizowaną, bo od patrzenia na tą ohydnie turkusową z delfinkiem z mBanku to mi się rzy...ć chce.

 

***

 

Swego czasu rozglądałem się za kartą do płatności internetowych, też na zasadzie pre-paidu, żeby można było ją doładować i z tej karty (a raczej online) zapłacić np. za zakupy, w szczególności w zagranicznych sklepach. W amerykańskich często wymagają karty kredytowej i ta karta niby wprowadzała taką możliwość, żeby imitowała kartę kredytową, tyle że doładowaną daną kwotą. Niestety, okazuje się, że chyba takie karty są mało funkcjonalne, gdyż należy zdecydować się na tylko jedną walutę prowadzenia rachunku, a więc zazwyczaj albo USD albo EUR, co nie ma sensu, bo czasem kupuje się w GBP, czasem w EUR, a czasem w USD. NO ale bank musi na czymś zarabiać, więc kroi na przewalutowaniach. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia i zna taką elastyczną ofertę "przedpłaconej" karty do płatności online (imitującej kartę kredytową z numerem CVV/CVC), to będę wdzięczny za podanie linku (może być ref) do oferty takiej karty.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze można skorzystać z eKarty (całkowicie wirtualną tylko do Internet/mail order) z mBanku. Odnowienie (co rok) kosztuje 25 PLN. Możliwość posiadania karty rozliczanej w EUR lub USD

 

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ekarta-wirtualna/

 

Więc raczej mega elastyczne to nie jest. No i nie wyciągniemy kasy z bankomatu czy nie zapłacimy za zwykłe zakupy w sklepie (terminalu).

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze można skorzystać z eKarty (całkowicie wirtualną tylko do Internet/mail order) z mBanku. Odnowienie (co rok) kosztuje 25 PLN. Możliwość posiadania karty rozliczanej w EUR lub USD

 

http://www.mbank.pl/indywidualny/karty/ekarta-wirtualna/

 

Więc raczej mega elastyczne to nie jest. No i nie wyciągniemy kasy z bankomatu czy nie zapłacimy za zwykłe zakupy w sklepie (terminalu).

Wiem, widziałem tę ofertę i się nad nią zastanawiałem do momentu doczytania, ze to w EUR lub USD, a nie EUR i USD. Dlatego dałem sobie spokój.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałeś pierwszy post?

Witam,

 

Co sądzicie o karcie przedpłatowej ?

 

Ja szukam karty z której jeśli możliwość wypłaty gotówki z bankomatu stan konta mogę sprawdzić przez internet a środki mogę przelać z normalnego konta.

Osobom indywidualnym wydają tylko karty podarunkowe:

Karta podarunkowa - będąca alternatywą do prezentu w formie gotówki. Kartą tego rodzaju nie będzie można dokonywać wypłat gotówkowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie kręć w temacie, jak ciebie nie dotyczy

 

@ Donenatorix, jeszcze nie wiesz, że Andro nie cierpi krytyki i nie potrafi przyznać się do przeoczenia, błędu? To już wiesz. To ciężka gatunkowo luta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Donenatorix, jeszcze nie wiesz, że Andro nie cierpi krytyki

 

nie lubię krętaczy czyli socjalistów, co mają dużo pustych haseł, po to jedynie, by okraść innych, a co do tematu, sam mam kartę prepaid pekao, także do bankomatu, więc ogranicz pisanie głupot na forum, choć jako socjopata, masz to wrodzone,

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie lubię krętaczy czyli socjalistów, co mają dużo pustych haseł, po to jedynie, by okraść innych,.....

 

A co mają socjaliści i krętacze do zawartości tego tematu i porad nt. kart przedpłaconych? :blink::wacko::huh: Wiem! Dzień bez dowalenia socjaliście, to dzień stracony!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×