Jump to content
tomekb

Oszustwo? Sposób na sprzedaż domeny (wydzielone z wątku o home.pl)

Recommended Posts

Witam , domenami zajmuję się bardzo krótko ,a już parę razy spotkałem się z takim oto praktykami , czy to jest nieuczciwe to osądzcie sami :

 

- Otrzymujecie wiadomość takiej treści :

Przykład:

 

Poniższa wiadomość została wysłana z formularza kontaktowego na stronie
AfterMarket.pl

Dotyczy ona domeny: yyyyyyyyyy.pl

 

Jestem zainteresowana zakupem adresu www domeny z Państwa giełdy
xxxxxxxxxx.pl

Proszę mi powiedzieć jak wygląda technicznie sprawa zakupu oraz czy
wystawiacie Państwo faktury VAT?

Nie ukrywam, że mało się znam na tych sprawach. Czy również istnieje
możliwość zakupu na raty?

Jaka cena by satysfakcjonowała Państwa firmę? Nie chciałabym na tę
sprawę przeznaczyć więcej niż 1200 zł netto.
Z wyrazami szacunku,

 

Przedstawiamy ofertę na na domenę yyyyyyyy.pl i informujemy że xxxxxxxx.pl to nie nasza domena .

 

Dostajemy odpowiedź, że chodzi jednak o nie naszą domenę i już parę razy było wysyłane zapytanie o domene xxxxxxxx.pl i nikt nie daje żadnej odpowiedzi a tak bardzo na niej zależy .

 

No to teraz ( przypuszczam ) 70% nowych domanierów sprawdza tą domenę xxxxxxx.pl, okazuje się że jest wystawiona,proponujemy cene np. 100 zł i odrazu propozycja zostaje przyjeta , oczywiście kontakt z zainteresowanym domeną natychmiast się urywa i zostaliśmy w ten sposób troszkę nabrani.( chytry dwa razy traci ) Można oczywiście nie opłacić domeny , ale może się zdażyć tak że będziemy mieć kontakt z '' zainteresowanym" do tąd ,aż nie opłacimy tej domeny .

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

podajcie o jakie domeny chodziło, jeśli to nie tajemnica :)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie: fortid.pl

 

Ktoś chyba się naciął, bo domeny nie ma już na giełdzie, i była jakaś modyfikacja w whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raz złapałem się na podobny numer, klient chciał komplet wg mnie dobrej kwocie za całość a zakupiona przeze mnie domena była w kwocie wysokiego xxx tutaj na forum.

 

Po zakupie domeny nagle kontakt się urwał.

 

Przynajmniej zdobyłem adres do kompletu i cenę kompletu będę twardo trzymał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta, albo cię interesuje sprzedaż twoich domen, albo zakup innych. trzeba się skupić na jednym i nie zajmowac się jakimiś pierdołami.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

edit: X

 

Jeśli to jakiś domorosły badacz nam się objawił to nie psuję zabawy .. do czasu gdyby okazało się, że parę osób zostało naciągniętych w nieczysty sposób.

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba wkręcenia mnie w zakup domeny artoil.pl na giełdzie AM - login sprzedawcy Leprechaun.

Ciekawostką jest to, że nawet wyłączył sobie możliwość wysłania wiadomości lub przejrzenia listy domen.

 

Tak jakby bał się konfrontacji a jak chcesz coś napisać to trzeba jednocześnie złożyć ofertę.

 

Trochę jest to zastanawiające.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Dostałem taki sam email z taką domeną powyżej od osoby prywatnej....hahah ale numer ...

Może nawet nie warto odpowiadać, bo odpowiedzią ujawnia się swój adres e-mail a to może mieć konsekwencje w postaci spam-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie wiadomość od tego biznesmena:

Na di.pl możesz dodatkowo przekazać, że wkrótce opublikuję wyniki mojej zaskakująco oryginalnej sondy - aż Wam oczy z orbit wyjdą jak zobaczycie efekty mojej dwudniowej pracy :)

 

 

 

Edit:

Wszelkie niejasności proszę wyjaśniać z tym Panem http://di.pl/user/15822-interbazarpl/

a tu domeny, na które uważajcie ;)https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?seller=a17bdb0485d3d420abe89566a1cff506

Edited by zabaco
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratulując koledze zabaco wcześniejszego zakończenia mojej jakże oryginalnej gry przechodzę do sedna sprawy:

 

Plan był prosty – zarobić na ludzkiej pazerności. Niestety.

Smutne jest, że tak wielu inwestorów zamiast naprowadzić zbłąkaną duszyczkę w postaci wirtualnego klienta na upragniony cel kombinowało jak koń pod górkę żeby przejąć sprawy sprzedaży w swoje ręce

(a jakże oryginalne sposoby niektórzy mieli!)

 

Przez ten niedługi czas uśmiałem się do łez aktualnie spędzając urlop w górach.

Dodatkowo i orkiestra Jurka zarobi swoje.

 

W tej całej euforii zastanawiałem się przed chwilą z żoną czy gdybym zadzwonił do sklepu monopolowego niedaleko mnie

i zapytał o nowe Audi to czy właściciel przytrzymałby mnie na linii po czym jedną wchodził na otomoto*pl ;)

 

Do wszystkich graczy, którzy wzięli czynny udział w mojej grze - zajmijcie się swoimi domenami (tutaj ukłony dla kolegi umberto) bo jak sami widzicie, pazerność może słono kosztować.

 

Do kolegi Andro wklejającego numery IP - korzystaj na przyszłość z lepszych narzędzi bo Twoje linki wskazują środek Polski a ja cały czas wysoko w górach jestem ;)

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy nie dali się omamić szybką chęcią zysku i posłużyli pomocą oraz niejednokrotnie dokładnym wytłumaczeniem wielu spraw o które pytałem.

 

Nie chcę i nie będę tutaj walił nickami i wklejał bardzo oryginalnych cytatów korespondencji bo nie ma to najmniejszego sensu. Mam nadzieję, że wątek ten posłuży jako kolejna nauka w tym jakże dziwacznym i pełnym niespodzianek Świecie.

 

Basta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Rybnik tak wysoko w górach jest :)

Ja bym się jednak zastanowił czy oby na pewno to nie podchodzi pod oszustwo.

ps. złamałeś regulamin forum

 

2. Jedna osoba może posiadać na forum tylko jedno konto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Rybnik tak wysoko w górach jest :)

Ja bym się jednak zastanowił czy oby na pewno to nie podchodzi pod oszustwo.

ps. złamałeś regulamin forum

 

Rybnik to moje rodzinne miasto. Mieszkam w górach :)

 

Co do Twojego zastanawiania się o oszustwo - uwierz mi na słowo, że nie. Nikomu nie kazałem kupować cudzych domen.

Należało mnie o tym fakcie po prostu poinformować a nie kłamać, że oferta jest dla mnie zatrzymana.

Do do regulaminu forum - nie wiem, tego nie doczytałem za co najmocniej przepraszam. Zgłoszę to dzisiaj do administratora (poproszę o usunięcie poprzedniego, które kilka tygodni temu wygasiłem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jestem pewien iż tutaj jest więcej osób z dwoma ( lub więcej ) nickami . Administracja powinna coś zdziałać w tej materii.

 

A sama "akcja" kolegi: jak dla mnie bomba.

Zgadzam się w 100 % z Umberto.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się jednak zastanowił czy oby na pewno to nie podchodzi pod oszustwo.

 

Mi to na oszustwo nie wygląda.

 

Jestem pewien iż tutaj jest więcej osób z dwoma ( lub więcej ) nickami . Administracja powinna coś zdziałać w tej materii.

 

A sama "akcja" kolegi: jak dla mnie bomba.

Zgadzam się w 100 % z Umberto.

 

Nie uważam popierania takich akcji za właściwe i wspieranie biznesu opartego jedynie na cwaniactwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie na darmo ma nicka Leprechaun http://en.wikipedia.org/wiki/Leprechaun. Ja akurat dałem się oszukać na stówę ,( może temu, że pisałem z jakąś laską chyba Madzią , akurat ja poinformowałem, że to nie moja domena .A że Madzia była tak słodka to postanowiłem ją dla niej zdobyć . Jak zrobiłem ,,klik" to zaraz wiedziałem o co chodzi i dlatego wysłałem do niego wiadomość że mam kupca na tą domenę za grubą sumę i mogę jeszcze coś dołożyć do tej domeny, tak żeby Mu trochę żal było , a zarazem chciałem sprawdzić czy dalej nie będzie ciągnąć tego oszustwa ..Zaraz rano otrzymałem wiadomość chyba już z jego 4 adresu mailowego z tłumaczeniem ze jego pracownik o 23:00 zatwierdził ją za 100. Grzecznie podziękowałem. Podsumowując ,ja czuję się oszukany i żal mi tych co nawet o tym nie wiedzą , dlatego postanowiłem się podzielić tym wydarzeniem aby innym w jakiś sposób pomóc . Domeny nie opłacę , wolę stówę wrzucić do puszki będę wiedział że pójdzie na dobry cel ,a nie na waciki dla Madzi . :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przez ten niedługi czas uśmiałem się do łez aktualnie spędzając urlop w górach.

Dodatkowo i orkiestra Jurka zarobi swoje.

 

To duże poświęcenie, by Owsiak miał na biedne dzieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ktoś nie opłacił domen "kupionych" to lepiej zapłacić 20% kary :)

 

edit:

vul - mam nadzieję, że się nie gniewasz, że popsułem Ci "interes" ;)

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×