Jump to content
tomekb

Oszustwo? Sposób na sprzedaż domeny (wydzielone z wątku o home.pl)

Recommended Posts

Chciałbym się zwrócić z apelem do AM o anulowanie wszystkich tych transakcji. Uważam, że działania naszego " badacza " niczym się nie różniły od działań amatorów podbijania jeśli chodzi o cel..jedyna różnica to zastosowana technika działania...

:)

 

 

A...i mam prośbę o dosłanie jakieś aktualnej fotki naszego kandydata do Nobla z dziedziny ekonomii, w wiadomych celu.

Tak wybitna postać nie powinna zostać niezauważona i zgodnie z tym należna jest mu reklama taka, na jaką niewątpliwie zasłużył...Trza chłopa jakoś uhonorować nim tego Nobla dostanie...

 

ps. Danych osobowych mi nie trzeba...już je mam

:)

 

Proszę również o bezpośredni kontakt ze mną osoby poszkodowane w celu wniesienia własnego wkładu w dalszy rozwój badań...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym się zwrócić z apelem do AM o anulowanie wszystkich tych transakcji. Uważam, że działania naszego " badacza " niczym się nie różniły od działań amatorów podbijania jeśli chodzi o cel..jedyna różnica to zastosowana technika działania...

:)

 

Widzę że robi się gorący temat :) Tylko czy chodzi tu o metodę tą czy inną zasada jest 1: chcesz kupuj bądź licytuj albo nie i tyle. Nie jesteśmy chyba małymi dziećmi.

 

Ps. politycy nas robią w balona codziennie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat najpierw był kontrowersyjny, potem zabawny, teraz zrobił się żałosny.

 

 

Myślę, że wszystkie argumenty, jak i "argumenty", a także "argómendy" zostały wyczerpane i z powodzeniem można by go przymknąć. Przynajmniej do czasu jakiegoś znaczącego ruchu w sprawie (pozew, zwrot pieniędzy, anulowanie transakcji etc.).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

z powodzeniem można by go przymknąć...

 

Wydaje mi się, że podejdzie to pod niską szkodliwość społeczną czynu..

 

edit:

;)

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W Twoich tłumaczeniach widać brak konsekwencji, z jednej strony piszesz o badaniu, z innej o chęci zysku, a dalej piszesz o sprzedanych domenach, że są sporo warte i ktoś na nich zarobi - skoro są sporo wartę to dlaczego ich nie odkupisz? zarobisz jeszcze więcej. Sprzedałeś ninje po kilka stówek i nie ma sensu się tłumaczyć. Nisko upadłeś żeby zarobić wykorzystując w tym celu własnych kolegów - bo jakby nie było, stanowimy pewną społeczność.

 

Jeżeli to były takie ninje, na którą ja dostałem "zapytanie" to wielkich sukcesów nie wróżę:

 

Witam,

 

Jestem zainteresowany zakupem domeny mrozbud.pl z Państwa giełdy.

Proszę o podanie ceny. Jak wygląda proces zakupu i czy później zajmujecie się też Państwo przetrzymywaniem domen?

Dodatkowo co z fakturą VAT? Jeżeli istnieje możliwość otrzymania faktury to dodatkowy plus dla mnie.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Henio Besuch

Bielsko-Biała

 

Mi to w pierwszej chwili przyszło do głowy, że w premium.pl jest jakiś błąd i dostałem omyłkowo zapytanie o nie swoją domenę. W sumie chciałem to zgłosić jako błąd do premium.pl, ale potem mi wyleciało z głowy, na zapytanie w ogóle nie odpisałem (bo po co - skoro nie dotyczyło mojej domeny).

 

@vul - tylko zamieszanie wprowadzasz, naciągasz ludzi, bawisz (i to jak widzę bawisz się świetnie) czyimiś uczuciami - po prostu super. U mnie niestety trafiłeś za to jako potencjalny kontrahent na czarną listę (konto Hurtownia Dobrych Domen na czarną listę kupujących w AM i konto Brandt na czarną listę kupujących w premium.pl). ;)

Edited by thomaso
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chętnie usłyszałbym zdanie zarówno Michała jak i Przemka, skoro pojawił się taki numer na obu giełdach.

Ostatnio nie dopowiedziałem. Sam sposób na zysk jest bardzo ciekawy i nie różni się moim zdaniem zbytnio od tego, z czym spotykamy się na co dzień rozmawiając z telemarketerem, oglądając reklamy w telewizji, podpisując umowę z bankiem czy operatorem telekomunikacyjnym. Każdy wyolbrzymia plusy i zasłania minusy, stosuje sztuczki. Trzeba po prostu myśleć co się robi, też myśleć do przodu. Owszem, niektórzy nie potrafią się odnaleźć w gąszczu współczesnych zabiegów zwiększających sprzedaż, podatni są na sztuczki, ale nie potrafią też wielu innych rzeczy jak na przykład ugotować budyń. Są mniej czujni lub mniej bystrzejsi. Gdybym ja nabrał się na taki numer, to opowiedział o nim wszystkim w koło, śmiał się z siebie. Wreszcie... nauczył się czegoś.
Jeżeli Państwo przez ochronę konsumenta (to chyba synonim głupka?) będzie prowadziło za rączkę takich ludzi na każdym roku to będą się nabierali na takie sztuczki jak ta do końca życia.

 

Dostrzegam też, że autor numeru uznał, iż zrobił coś złego (w moim przekonaniu nie zrobił) i najgorsze w tym wszystkim jest moim zdaniem zasłanianie się badaniami oraz Owsiakiem, czyli tzw pisanie bajek. Być może się mylę, ale mnie to nie przekonuje.

 

Nie zapominałbym też o zachowaniu domainerów, przez których wspomniana pani Magda poniosłaby niepotrzebne koszty. Czy ich chęć zysku "małym podstępem" lub "numerem na szybko" jak zwał tak zwał jest bardziej usprawiedliwiona niż podstęp autora numeru?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zapominałbym też o zachowaniu domainerów, przez których wspomniana pani Magda poniosłaby niepotrzebne koszty. Czy ich chęć zysku "małym podstępem" lub "numerem na szybko" jak zwał tak zwał jest bardziej usprawiedliwiona niż podstęp autora numeru?

 

 

A dostrzegasz różnicę pomiędzy oszukańczymi działaniami Vula a składaniem ofert na jego domeny przez oszukanych ?

Mi wychodzi, że jednak nie.

Vul działał z ewidentnym zamiarem oszustwa, do czego zresztą przyznaję się w tym wątku pisząc że chciał zarobić na pazerności. Oszukani składając oferty nie okłamywali "sprzedającego", przynajmniej nic o tym nie wiadomo. Faktem jest, że wprowadzili w błąd "badacza" co do własności domen ale jakby nie patrzeć postarali się, odkupując domeny, o zabezpieczenie "towaru" dla "kupującego",

Poza tym oszukani nie wyrządzili nikomu krzywdy swoim działaniem ( jak już to tylko sobie ) a Vul tak...

 

Trudno zatem stawiać znak równości pomiędzy zachowaniem jednej i drugiej strony...

 

ps. Dziwi mnie że zauważasz oszukańcze działania tych którzy "kupią" domenę pod warunkiem jej wyceny w serwisie "kupujących" a nie dostrzegasz jawnego przekrętu w tym przypadku...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostrzegam też, że autor numeru uznał, iż zrobił coś złego (w moim przekonaniu nie zrobił) i najgorsze w tym wszystkim jest moim zdaniem zasłanianie się badaniami oraz Owsiakiem, czyli tzw pisanie bajek. Być może się mylę, ale mnie to nie przekonuje.

Uważasz że nie zrobił nic złego? a podbijanie własnych aukcji lub sprzedaż opcji na własne domeny to też nic złego? przecież każdy widzi co kupuje i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zamiar tutaj jest bardzo ważny, jedni chcą po prostu zarobić - i to jest ok, natomiast gdy kogoś zamiarem jest oszukać (wykorzystać) i zarobić to już nie jest ok.

 

Nie zapominałbym też o zachowaniu domainerów, przez których wspomniana pani Magda poniosłaby niepotrzebne koszty. Czy ich chęć zysku "małym podstępem" lub "numerem na szybko" jak zwał tak zwał jest bardziej usprawiedliwiona niż podstęp autora numeru?

Rola domainerów w tym przypadku bardziej sprowadzała się do roli pośrednika handlowego. Pośrednik handlowy też nie mówi gdzie znajduje się hurtownia ;) .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważasz że nie zrobił nic złego? a podbijanie własnych aukcji lub sprzedaż opcji na własne domeny to też nic złego? przecież każdy widzi co kupuje i nikt nikogo do niczego nie zmusza. Zamiar tutaj jest bardzo ważny, jedni chcą po prostu zarobić - i to jest ok, natomiast gdy kogoś zamiarem jest oszukać (wykorzystać) i zarobić to już nie jest ok.

 

Rola domainerów w tym przypadku bardziej sprowadzała się do roli pośrednika handlowego. Pośrednik handlowy też nie mówi gdzie znajduje się hurtownia ;) .

 

Sprzedaż opcji na własne domeny ? Owszem jest moim zdaniem w porządku ale pod warunkiem iż poinformuję o tym. Bo jakby nie patrzeć szanse iż będzie to po jakimś czasie opcja już nie na moją domenę, są jakby nie było wysokie...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż opcji na własne domeny ? Owszem jest moim zdaniem w porządku ale pod warunkiem iż poinformuję o tym. Bo jakby nie patrzeć szanse iż będzie to po jakimś czasie opcja już nie na moją domenę, są jakby nie było wysokie...

 

Słusznie, jeżeli ktoś o tym poinformuje to ok. Sprawa komplikuje się jeżeli ktoś tego nie zrobi i ma np. domenę w okresie wygasania a następnie chce sprzedać na nią opcję (na np. 3 dni przed terminem wygaśnięcia - żeby wzbudzić wrażenie okazji) po czym po sprzedaży ją przedłuża to też nie jest ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawiązując do postu apze podkreślam, że nie zasłaniam się Owsiakiem tylko żartobliwie przekazałem informację, że część pieniędzy pójdzie z tego zarobku na cele orkiestry. To raz.

 

Dwa - nie uznaję (o czym już tutaj na forum informowałem) żebym zrobił cokolwiek złego. Dodatkowo utwierdziłem się

o tym posiłkując się doskonałą wiedzą kilku osób z dziedziny prawa.

 

Moje działania to czysty knif marketingowy na który co niektórzy dali się nabrać bo pałała w nich chęć szybkiego zarobku i byli pazerni. Mam gdzieś, że ktoś tam wpisze mnie na czarną listę kontrahentów bo żadnego prawa nie złamałem.

Dziwię się nawet, że tak mało ludzi rozumie tą kwestię ale mam swoje zdanie na ten temat.

 

Tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawiązując do postu apze podkreślam, że nie zasłaniam się Owsiakiem tylko żartobliwie przekazałem informację, że część pieniędzy pójdzie z tego zarobku na cele orkiestry. To raz.

 

Dwa - nie uznaję (o czym już tutaj na forum informowałem) żebym zrobił cokolwiek złego. Dodatkowo utwierdziłem się

o tym posiłkując się doskonałą wiedzą kilku osób z dziedziny prawa.

 

Moje działania to czysty knif marketingowy na który co niektórzy dali się nabrać bo pałała w nich chęć szybkiego zarobku i byli pazerni. Mam gdzieś, że ktoś tam wpisze mnie na czarną listę kontrahentów bo żadnego prawa nie złamałem.

Dziwię się nawet, że tak mało ludzi rozumie tą kwestię ale mam swoje zdanie na ten temat.

 

Tyle.

 

...nie zasłaniam się Owsiakiem tylko żartobliwie przekazałem informację, że część pieniędzy pójdzie z tego zarobku na cele orkiestry...

 

Panie Wojciechu M...

:)

Ja zaposiłkowałem się tylko jedną rozmową...z Prokuraturą Rejonową w Rybniku...

Jeśli wpłynie oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Pana przestępstwa z art. 286 KK to chętnie się zajmą uświadomieniem Panu iż Pańskie działania marketingowe oraz badania wyczerpały znamiona popełnienia przestępstwa z w/w artykułu...

 

I tyle.

:)

 

Ponawiam prośbę o kontakt ze mną osób poszkodowanych przez w/w...

Edited by Bazyli
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli nie musisz kropkować nazwiska. To Cię ośmiesza. Twoim zamiarem jest zadanie temu tematowi dramatycznie tajemniczej otoczki przestępstwa. Możliwe, że co poniektórzy tak to dzięki Twojemu zaangażowaniu widzą.

Ja natomiast widzę pajaca. Widzę człowieka, który wyżywa się na całości ponieważ nie udało się po pierwsze wpaść na taki pomysł a po drugie nie udało się podwędzić obcego klienta na okrągłą sumkę.

Z niecierpliwością poczekam na wezwanie do w/w placówki w celu złożenia dokładnych wyjaśnień.

Będzie kupa śmiechu. Więcej działania, mało gadania Panie chytrus.

Edited by vul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, jaki "wyrobiony marketingowiec"... i te chwyty socjotechniczne i ta psychologia rodem z kredytów argentyńskich. Jestem pod wrażeniem.

Ośmieszanie, negowanie, kręcenie i kłamanie - klasyka oszusta. Odbijanie piłeczki, wyśmiewanie oszukanego i wmawianie mu, że to on jest winny, wymuszanie wyrzutów sumienia, wytykanie, krytykowanie, wyzywanie, mataczenie i ogólnie - prowokowanie (w tym oczywiście jest pewien cel).

 

Dopiero przeczytałem ten wątek i oczom nie wierzę, że ktoś taki jeszcze ma prawo pisać na tym forum. :huh:

  • Like 6
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Wszystkich,

 

Czytam i czytam te wszystkie posty i już mi się znudził ten temat....dodatkowo zaczyna się robić nie ciekawie, tak się zastanawiam czego p. Admin nie zamknie tematu.

Po co się kłócić, szkoda czasu, nerwy, emocje... wydaje mi się iż najlepszym rozwiązanie aby Vul przeprosił osoby na forum za "research" słowo przepraszam tak wiele nie kosztuje i wpłacił całość którą "zarobił na tej akcji" na WOSP .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepszym pomyslem byloby przeniesienie tej dyskusji do nowego tematu, z Home.pl raczej nie ma to nic wspolnego. Poza tym na miejscu Home.pl nie bylbym zbyt zadowolony, ze jest to tu podpiete ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie podobne praktyki już miały miejsce jakiś czas temu tylko w trochę innej postaci.

Kilka takich przypadków sam doświadczyłem.

 

1. Składanie oferty na średnie domeny.

2. Zakup domen po dość dobrej cenie (d2d).

3. W ciągu 2 dni bajeczna oferta na domenę (już sprzedaną) od wyimaginowanej osoby.

4. Oczekiwanie na ofertę zwrotną od sprzedawcy domeny. (z myślą o kilkunastokrotnym szybkim zysku)

 

Wydaje mi się, że to było preludium do dalszych działań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i bardzo ciekawy wątek się zrobił na forum. Trochę inny niż zwykle. mamy płacz, szok, łzy, oszustwo, obelgi, złość, spieranie się. Normalnie szołbiz pełną gębą. A nie tylko nudne posty o bitcoinach.

 

W niektórych miejscach nieźle się uśmiałem.

 

Jednak co jak co, ale chciwość jest wszedzie.

 

parę osób zwęszyło biznes i chciało po prostu wyr...ać "niedoświadczoną osobę" - w Polsce to się nazywa po prostu "biznes" - a tymczasem samemu zostali wyr...ani do cna przez zabawnego gostka @Vul-a.

 

Banan na gębie i podziw dla szarlatanerio-szulerii kolegi o nietypowym podejściu marketingowym. To pkazuje, że niektórzy daliby się oskubać sprzedawcy pasty do butów na ulicy przypadkowego miasta.

 

Tak jak pisałem na początku: skupcie się na sprzedaży swoich domen i na edukacji osób, które się mało znają.

 

Ja wiem, wiem, będzie skomlenie, że przecież druga strona też nas robi w ch... "na studenta", "na emeryta z kulawą noga" i takie tam.

 

No cóż, jeszcze raz rzeknę, taki jest biznes w tym kraju, jakie zachowania się toleruje, ale straty można niwelować racjonalnie myśląc, czego brakuje 95% ludziom. Myślenie spkeulacyjne wyklucza racjonalnośc niestety, taka jest prawda.

 

Jeszcze raz, nieźle się bawiłem czytając ten wątek.

 

Ale nie piszę, "gratulacje dla @vul-a", gdyż oczywiście w świetle prawa postępowanie to nosi znamiona "doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem". To jest ta sama sytuacja jak zakup akcji na słupa, a nastepnie spekulacja na giełdzie, żeby np. cena akcji poszła w górę, po czym upłynnienie akcji - czy coś w tym stylu. W prostych słowach jest to oszustwo.

Jednak w całej tej sytuacji najzabawniejsze jest patrzenie, kto ostatecznie jest hochsztaplerem,a kto ofiarą.

BTW @vul - masz niezłe zadatki na bycie kumplem Marcina P., Bernarda Madoffa czy Jordana Belforta. Niekoniecznie na wolności :) I nie jest to komplement, tylko przestroga.

Gdyby rzeczywiście tę formę sprzedaży potraktować jako eksperyment i byłby przeprowadzony w odpowiednich warunkach kontrolnych, byłby to bardzo, bardzo ciekawy eksperyment. Ale takim nie jest. A szkoda, dla psychologów gratka. Pomysł super. Szkoda jednak, ze to nie będzie uznane za eksperyment, tylko po prostu za oszustwo.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

... nie zasłaniam się Owsiakiem tylko żartobliwie przekazałem informację, że część pieniędzy pójdzie z tego zarobku na cele orkiestry...

 

Dziwię się nawet, że tak mało ludzi rozumie tą kwestię ale mam swoje zdanie na ten temat.

 

Tyle.

@vul: Nie rób z siebie Janosika. Dziwię się nawet, że niektórzy dość pobłażliwie traktują jego bezczelne komentarze na tym forum. Wg mnie jesteś oszustem ale jak widać z tupetem. Jak udowodnisz że przekazałeś choćby część "zarobku" na cele orkiestry Owsiaka? Zamieścisz potwierdzenie przelewu na tym Forum?

 

Oddaj wszystkie skradzione pieniędzy poszkodowanym, mam nadzieję że Michał i Przemek zrezygnują ze swoich prowizji, pomogą w odkręceniu tych ustawionych transakcji oraz zastosują kary dla oszusta w wysokości 100% od kwoty transakcji jak w przypadku podbijania własnych aukcji. Nie jestem poszkodowanym ale potępiam podobne praktyki.. Proszę AM i Premium do zamieszczenia stosownego oświadczenia w tej sprawie.

 

 

 

 

Ponawiam prośbę o kontakt ze mną osób poszkodowanych przez w/w...

@Bazyli: dzięki za chęć pomocy, poszkodowanych zachęcam do zgłaszania wszystkich szczegółów tego ewidentnego oszustwa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Graliśmy uczciwie: ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem – wygrał lepszy."

 

Mimo powyższego cytatu, który niejako oddaje mój pogląd na tą sprawę, to nie pochwalam działań Vula vel InterBazar. Zamiast poświęcić swoją pomysłowość, talent i zapał na zbudowanie prawdziwego i wartościowego biznesu, Ty tracisz swój czas i energię na wymyślanie jak wyjeb.. kogoś na 100zł. Mówiąc kolokwialnie Vul-u, zrobiłeś swoich kontrahentów w ch... Kontrahenci też chcieli kombinować i dlatego dali łatwo się wydymać. Nie byli jednak to Twoi koledzy, jak tu niektórzy piszą. Rozumiem jednak Twój punkt widzenia - biznes jest brutalny i wszystkie chwyty dozwolone. Prawda? W dużej mierze tak to działa, ale mimo wszystko warto mieć jakieś swoje zasady. Czy na pewno chcesz być pamiętany jak kombinator i cwaniak, który posunie się do każdego świństwa za przysłowiową stówkę? Ja bym nie chciał.

 

Niestety, większość domainerów postrzega inwestowanie w domeny jak tanią hochsztaplerkę. Sądzą, że jak kupią domenę za 12 czy 100zł to z miejsca ktoś ją kupi za 10k. Ponad wszystko sądzą , że skrót 'kk' to definicja bogatego idioty, który nie umie się nawet skontaktować z właścicielem domeny i że zapłaci Bóg wie ile za nazwę, która warta jest w porywach ceny rejestracji.

 

Tymczasem inwestowanie w domeny wcale nie jest proste i nie polega na kupowaniu i rejestrowaniu chuj... nazw i wystawianie ich w nie wiadomo jakich cenach. Każdy z takim podejściem, sam jest sobie winien.

 

Potraktujcie wydymanie przez VUL jako cenną lekcję na przyszłość.

 

I jeszcze jedna sprawa. VUL czytając Twoje wypowiedzi odnośnie prawa oraz rzekomych spotkań z tym Twoim 'prawnikiem', to jestem pewien, że prawnika to Ty widziałeś na obrazku. Twój dyskurs z osobami mądrzejszymi od Ciebie w temacie o którym masz mgliste pojęcie (prawo) wygląda groteskowo i dziecinnie. Nie wiem kim jest Bazyli, ale po jego innych wypowiedziach na forum (poszukaj), stawiam złoto przeciwko kamieniom, że o prawie i przepisach wie on o niebo więcej niż Ty. Parafrazując inny klasyk: "Skończ Waść wstydu oszczędź".

 

Z drugiej strony wydaje mi się też nieprawdopodobne, aby sprawa miała swój finał w sądzie. Panowie czy nie szkoda czasu i energii na takie przepychanki? Czy nie lepiej ten czas i energię poświęcić na coś bardziej twórczego i pożytecznego?

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umberto ( masz niezłe zadatki na bycie kumplem Marcina P., Bernarda Madoffa czy Jordana Belforta...) obrażasz chyba te osoby...

:)

Poza tym nazywanie tego oszusta pomysłodawcą również jest wielką pomyłką...Ostatni znany mi przypadek to wkręcenie faceta na zakup kilkudziesięciu ton miedzi...do dzisiaj tego typu walków to chyba już tysiące było...

Szukałem dzisiaj w Lex - ie wyroku w sprawie tej miedzi ale nie znalazłem, jutro jak znajdę chwilę to zajrzę jeszcze raz...

 

Owner :

...Z drugiej strony wydaje mi się też nieprawdopodobne, aby sprawa miała swój finał w sądzie. Panowie czy nie szkoda czasu i energii na takie przepychanki? Czy nie lepiej ten czas i energię poświęcić na coś bardziej twórczego i pożytecznego?...

 

Nudzi mi się i zapewne zaryzykuję powiadomienie prokuratury...wszak to przestępstwo ścigane z urzędu, zatem jako obywatel mogę powiadomić odpowiednie organy o przestępstwie o którym mi wiadomo, tudzież wskazać winnego ...

:)

To tak dla zasady...

Panie i Panowie...szanujmy siebie i nasze środowisko...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, jeszcze raz rzeknę, taki jest biznes w tym kraju, jakie zachowania się toleruje, ale straty można niwelować racjonalnie myśląc, czego brakuje 95% ludziom. Myślenie spkeulacyjne wyklucza racjonalnośc niestety, taka jest prawda.

 

Nie rozumiem Umberto skąd Twoje przekonanie, że w innych krajach, to ludzie są durni, nie umieją czytać, liczyć czy negocjować i kupują dobra czy usługi powyżej ich wartości.

 

Dla mnie sposób "na studenta" o ile zadziała, jest skuteczną techniką negocjacyjną. Sęk w tym, że w przypadku wartościowych domen, dóbr czy usług - nie działa. Spróbujcie iść do salonu porsche i kupić 911 za 1% wartości, bo nie macie czym w zimie dojeżdzać na uczelnie. Albo idźcie do najlepszej i najdroższej restauracji w mieście i negocjujcie cenę obiadu bo macie pustą lodówkę i 10zł w portfelu.

 

A czy mając domenę kredyty.pl, obniżyliście cenę studenciakowi i sprzedali ją za 500 zł?

 

Cena domeny nie powinna zależeć od tego kto ją kupuję. Podobnie jak cena żadnej innej usługi czy towaru. Dlatego w większości przypadków technika na studenta działa tylko na domeny "słabe", które są warte tyle za ile zostały sprzedane.

 

Jeżeli ktoś nie wie ile warta jest jego domena to sam jest sobie winien. Biznes to nie piaskownica, a celem kk nie jest zrobienie dobrze właścicielowi domeny. Raczej myśli on jak zrobić sobie dobrze. Jeżeli ktoś nie umie zadbać o swoje interesy to może mieć pretensje tylko do siebie.

 

Osobiście nie miałbym skrupułów użyć takiej techniki. Gdybym tylko miał pewność, że zadziała. Ciekawe ilu z Was nabyło by domenę za 20k, wiedząc że sprzedawca jest skłonny ją sprzedać również za 600zł. Choćby na studenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W całej tej akcji wqurw..a mnie tylko to że taki czesiek z dupy wzięty robi w balona X osób z forum - i robi to świadomie i z premedytacją - a tutaj pojawiają się opinie typu, "że nie no przecież gościu ma łeb do biznesu (czytaj robienia ludzi w chuja) i o co w ogóle chodzi". Napisałem już wcześniej, że smród po tej akcji będzie się za typkiem ciągnął latami i wierzę w to, że część z Was podziela to zdanie i nie będzie podejmować z tym (edycja) jakichkolwiek transakcji.

 

Dodatkowo wkurw..a mnie to, że poświęciłem swój czas i odpowiedziałem grzecznie palantowi, że to nie moja domena i jeszcze doradziłem mu jak negocjować zakup ... a ten fiut siedział sobie jak to pisze "ze szwagrem najeb...y przy grzańcu" i wymyślał koncepcję na zrobienie w ch..a kilkudziesięciu osób.

 

Wracając do sedna... całkowicie popieram Bazylego... (edycja)

Edited by apze
obraza
  • Like 6
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaj wszystkie skradzione pieniędzy poszkodowanym, mam nadzieję że Michał i Przemek zrezygnują ze swoich prowizji, pomogą w odkręceniu tych ustawionych transakcji oraz zastosują kary dla oszusta w wysokości 100% od kwoty transakcji jak w przypadku podbijania własnych aukcji

 

 

Hola, hola! Jak mówimy o handlu domenami, to prosze, wolnyb rynek, prowadź mnie niewidzialna ręko rynku! Jak się coś popsuje, to zaraz "weźcie mnie proszę pod swoją obronę", szukanie pomocy i że ktoś inny da, załatwi itp. Smieszne ludzie.

 

To jets biznes. Dlaczego właściciel platformy/giełdy ma dawac jakieś pieniądze i ingerować w umowę między dwoma osobami nie będąc w tej umowie stroną? Przecież oni udostepniają jedynie platformę, a nikogo nie namawiali do popełniania oszustw. Jak komuś zabrakło rozumu, to trudno, czegoś się nauczył. Domagać się teraz, że AM i Premium niby coś tam uczyni, naprawi szkodę jest po prostu bezczelnością!

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×