Jump to content
tomekb

Oszustwo? Sposób na sprzedaż domeny (wydzielone z wątku o home.pl)

Recommended Posts

To już się zaczyna robić lepsze niż wszystkie części Bonda razem wzięte ...

:)

Dobra co mamy na Pana M. vel Vula vel Inter Bazara vel Nutria vel Cholera Wie Co Jeszcze :

- działanie z chęci zysku

- wprowadzenie w błąd ( podstępem - poprzez wyrażenie chęci zakupu pomimo iż z góry zakładał iż domeny nie kupi )

- w żadnym z maili nie przedstawił się prawdziwymi danymi

- wysłanie dziesiątków tego typu maili w przeciągu paru dni do kilkudziesięciu osób z nowo założonych adresów

- wysyłanie maili na paru platformach giełdowych

- nakierowanie ( podstępem ) do zakupu własnych domen

- doprowadzenie pokrzywdzonych do niekorzystnego dysponowania swoim mieniem ( tutaj można dyskutować ale gdyby nie owe maile poszkodowani zapewne nawet nie wpadli by na to aby je kupić )

 

To wszystko wzięte razem do kupy nie jest oszustwem...to tylko niewinny żarcik...wkrętka...to taki nowy model biznesowy pt. Lajf Jest Brutal w skrócie LJB

:)

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech, jak to mawiała moja mama: "Dziecko, Świata nie zmienisz". Gryźcie się Panowie dalej. Powiedziałam swoje. Nikt nie skomentował mojej wypowiedzi, tylko szukacie koligacji- szukajcie. Bijcie się, nawet i na noże. Ja po prostu bez względu na wszystko mam jedną ważną cechę- jestem sprawiedliwa i potrafię uspokoić emocje. Jak ktoś nie stawia się po stronie "lepszej", nie zasługuje na dialog, na dyskusję i szacunek. Każdy, kto powie, że Vul nie oszukał, tylko odbiorcy dali się nabrać jest niczym i trzeba go zbluzgać. Dlatego też mam nadzieję, że osoby jasno myślące przeczytały mój post powyżej i przeanalizowały na chłodno. Poziom rozmowy jest jednak zbyt niski, obrażanie, chamstwo, epitety- to nie dla mnie. Myślałam, że mam do czynienia z towarzystwem na wyższym poziomie, dlatego też wtrąciłam swoje 3 grosze (nie generalizując absolutnie i nie obrażając użytkowników na poziomie). W związku z powyższym żegnam Państwa i życzę dużo więcej spokoju, bo w dzisiejszych czasach mamy tyle stresu na co dzień, że lepiej oszczędzić go sobie w branży tak rozrywkowej, jaką jest niniejsza.

Zabaco, jednak muszę Ci podziękować za wytknięcie brzydkiego błędu ortograficznego. Sądząc po Twojej ksywce jest coś, co daje Ci ukojenie, jednak nie przesadzaj, bo to ponoć dziury w mózgu robi i potem człowiek taki nerwowy jakiś... Pozdrawiam serdecznie.

Żegnam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuria i vul = to samo IP. To już przesada, ponieważ na PW zapewniono mnie, że nie posiada więcej kont.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuria i vul = to samo IP. To już przesada, ponieważ na PW zapewniono mnie, że nie posiada więcej kont.

przeca wyżej pisałem że jest lepszy niż Pan Bóg...

:)

 

Ale weź pod uwagę że może być to i Madzia vel Nutria...asystentka...wspólny router mają

:):):)

 

Myślę, że chłop już się całkiem pogrążył...jeszcze parę postów wstecz stał na skraju przepaści...a teraz zrobił wielki krok na przód...Nasz uczciwy " badacz "

 

To co ?...Sposób Na Nutrie ?

:)

 

A za to należy się ban...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) Wiesz mój Drogi, że mam rację, bez względu na to, czy Vul byłby moją ciotką, babcią, wujkiem, szwagrem, czy kochanką, (...)

Nie jestem Rutkowskim ale Nuria to chyba jednak facet bo z automatu pomyślał o "kochance". Gdyby to pisała kobieta pomyślała by z automatu o kochanKU. Chyba, że Nuria ma inną orientację to wówczas cofam domysły i szanuję oczywiście ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poziom rozmowy jest jednak zbyt niski, obrażanie, chamstwo, epitety- to nie dla mnie. Myślałam, że mam do czynienia z towarzystwem na wyższym poziomie... Sądząc po Twojej ksywce jest coś, co daje Ci ukojenie, jednak nie przesadzaj, bo to ponoć dziury w mózgu robi i potem człowiek taki nerwowy jakiś... Pozdrawiam serdecznie.

Żegnam.

 

masz racje, poziom dyskusji jest bardzo niski tak samo jak Twoje działanie vul :)

 

Nuria i vul = to samo IP. To już przesada, ponieważ na PW zapewniono mnie, że nie posiada więcej kont.

 

Apze - on wiele rzeczy zapewniał już w tym wątku :)

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted · Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given
Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given

Nie jestem Rutkowskim ale Nuria to chyba jednak facet bo z automatu pomyślał o "kochance". Gdyby to pisała kobieta pomyślała by z automatu o kochanKU. Chyba, że Nuria ma inną orientację to wówczas cofam domysły i szanuję oczywiście ;)

 

Zapamiętaj chłopie jedno :

 

...Nie ważna płeć...ważne są uczucia...

 

:):):)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Posted (edited) · Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given
Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given

Chyba podeślę link tego tematu do scenarzysty "trudnych spraw" :)

 

Niezłą rozrywkę nam VUL zaserwował :D

Edited by morderrca
  • Like 1

Share this post


Link to post
Posted · Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given
Hidden by apze, January 11, 2014 - No reason given

Wydaje mi się, że ma jeszcze jeden nick (z innego IP). smierc.gif

Otwieram piwko i czipsy i czekam na dalsze losy bohatera tej tragikomedii :P

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nuria i vul = to samo IP. To już przesada, ponieważ na PW zapewniono mnie, że nie posiada więcej kont.

 

nie wiem jak zakłamanym trzeba być człowiekiem, żeby posunąć się do tego stopnia, po tak zaciętej dyskusji i smrodzie jaki zostawił po sobie vul ?

 

jest tak jak napisał ktoś wcześniej, z każdym postem zamiast być lepiej jest coraz gorzej, na tym etapie chyba już nikt nie powinien mieć wątpliwości co do osoby interbazar , vul, nuria , itp itd ...

 

Sposób na Nuria ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macie wiadomość od tego biznesmena:

 

 

 

Edit:

Wszelkie niejasności proszę wyjaśniać z tym Panem http://di.pl/user/15822-interbazarpl/

a tu domeny, na które uważajcie ;)https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?seller=a17bdb0485d3d420abe89566a1cff506

 

A ja już w tym temacie:

 

http://di.pl/topic/97901-centrumfinansowepl/?hl=centrumfinansowe.pl

 

pisałem, że gość stosuje takie zagrywki. Wtedy zaoferował mi 2000-3000 Euro za domenę CentrumFinansow.pl a oferta przyszła na formularz kontaktowy CentrumFinansowe.pl

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był Vul i ni ma Vula...
:)

 

Spieszmy się kochać kolegów z forum...tak szybko odchodzą....

 

:) :) :)

 

A ja już w tym temacie:

 

http://di.pl/topic/97901-centrumfinansowepl/?hl=centrumfinansowe.pl

 

pisałem, że gość stosuje takie zagrywki. Wtedy zaoferował mi 2000-3000 Euro za domenę CentrumFinansow.pl a oferta przyszła na formularz kontaktowy CentrumFinansowe.pl

 

Pisałem dzisiaj do jednej osoby biorącej udział w tej dyskusji a będącej oponentem...że imć M te numery stosował nie od teraz ale dużo wcześniej...coś musiało wpłynąć na nagłą zmianę forumowego nicku...tak mi się wydaje...

:)

 

Strzeż mnie Panie Boże od takich pośredników nieruchomości, bo z wrogami sobie sam poradzę...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że, dzieki temu topicowi, utnie się, a przynajmniej ograniczy - oszukiwanie "na Madzię".

Można wywnioskować że, wałki kręcił już w ubiegłym roku i pewnie działać będzie nadal.

 

... i tylko nie mówcie że, ma łeb na karku i że to oszukani są winni.

(czekam aż się znowu odezwie, bo ma jeszcze w zanadrzu przynajmniej jednego nicka w zapasie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że ma jeszcze jeden nick (z innego IP). smierc.gif

Otwieram piwko i czipsy i czekam na dalsze losy bohatera tej tragikomedii :P

@ Epson

 

...nie radzę Ci się chwalić, że otwierasz piwko...:) ( dopisz że bezalkoholowe ) bo kolega xlodder wywali Ci na czerwono ta informację i dopiszę swoją cenną uwagę: Wszystko jasne..i tłum nawet nie wiesz a kiedy Ci da łatkę, że jesteś szwagier..;)

chociaż Ty masz inny pogląd na tą sprawę to jesteś bezpieczny..nikt kamieniem Cię nie rzuci.

 

@xlodder

Kolego xlodder czekam na Twój komentarz odnośnie tej informacji :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie miałem Ciebie na myśli... chociaż całkiem możliwe hmm

(ma jeszcze trzyliterowy nick ;-) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko napiszę to: nie pochwalam działania kolego Vul-a

 

ale tak samo nie pochwalam "cwaniactwa" kolegów z drugiej strony.

 

Dodam iż nie jestem szwagrem :)

 

Trafił cwaniak na cwaniaka - by nie napisać inaczej........;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zupełnie poza tematem badacza. Bazyli, czy ta interpretacja wklejona przez Ciebie nie jest przypadkiem z czasów PRL? Wg. tej definicji niemal każda technika negocjacyjna podpada po Art. 288. Czy taka interpretacja jest uprawniona i nie jest za szeroka? Do tego worka dałoby się wrzucić niemal wszystko...

 

Żeby nie iść daleko z przykładem. Sytuacja opisywana z prawie każdym podręczniku negocjacyjnego (na szybko przychodzi mi do głowy: "Wywieranie wpływu", R. Cialdini). Jesteś zainteresowany zakupem samochodu. Oglądasz i zastanawiasz się nad zakupem. Wówczas ktoś dzwoni lub przychodzi i mówi, że on kupi ten samochód od ręki. Ostatnio miałem podobną sytuację i chciało mi się tylko śmiać ;). Czy powiedzenie przez sprzedającego, że ktoś właśnie dzwonił i chce wsiąść brykę od ręki to wywieranie wpływu na kupującym czy oszustwo?

 

Ja wiem, że w Polsce ludzie mało negocjują, że pewnie ma to jakiś związek z tym, że przez wiele lat przedsiębiorczość w Polsce była tłumiona. Ale czytałem kilka książek autorów zza oceanu i generalnie wiele technik negocjacyjnych sprowadza się do osiągnięcie korzyści majątkowej poprzez przedstawienie jej subiektywnej lub nieprawdziwej wersji rzeczywistości.

 

Każdy kto sprzedaje samochód czy też inny towaru, będzie umniejszał wady obiektu sprzedaży. Każdy kupujący będzie je wyolbrzymiał. Na tym polega skuteczna negocjacja :) Czy gdzieś popełniam błąd w swoim rozumowaniu? Ja po postrzega w kategoriach gry. Najlepsi negocjatorzy to osoby, które umieją doprowadzić do sytuacji, w której obie strony czują się usatysfakcjonowane.

 

Moją dywagację proszę traktować całkowicie poza oceną postępowań naszego badacza. Jego wypowiedzi z różnych nicków już nawet nie chce mi się czytać.

 

Strona przedmiotowa. Istota zabronionego zachowania przy oszustwie polega na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem. Celem działania sprawcy jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Sprawca, popełniając przestępstwo, może posłużyć się trzema alternatywnie wskazanymi w przepisie metodami: wprowadzeniem w błąd, wyzyskaniem błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania.
Wprowadzenie w błąd polega na tym, że sprawca swoimi podstępnymi zabiegami doprowadza inną osobę do mylnego wyobrażenia o rzeczywistym stanie rzeczy. Środkiem użytym do wprowadzenia w błąd może być słowo, pismo, fałszywe narzędzie i urządzenie. Do przypisania oszustwa nie jest potrzebne użycie szczególnego podstępu, lecz wystarczy każde działanie mogące wprowadzić poszkodowanego w błąd.
Wprowadzenie w błąd dotyczyć musi tzw. istotnych okoliczności, które mogą mieć wpływ na podjęcie przez oszukiwaną osobę decyzji rozporządzenia mieniem. Działanie oszusta odnosić się więc musi do okoliczności powodującej, że rozporządzenie mieniem ma charakter niekorzystny (J. Bafia, K. Mioduski, M. Siewierski, Kodeks..., t. II , s. 263).
Wyzyskanie błędu tym różni się od wprowadzenia w błąd, że przy wyzyskaniu błędu oszukany ma fałszywe wyobrażenie o rzeczywistości bez udziału w tym sprawcy, który istniejący już błąd oszukanego wykorzystuje. Innymi słowy, wykorzystanie błędu polega na wykorzystaniu przez sprawcę już istniejących, niezgodnych z rzeczywistością opinii lub wyobrażeń osoby pokrzywdzonej (zob. M. Kulik, w: Kodeks... , red. M. Mozgawa, s. 555)

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbyt wiele w tym temacie emocji i lania wody. Zamykam na kilka chwil, by każdy ochłonął.

Niebawem opublikuję kilka sprostowań.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy tylko okazało się, że vul oraz Nuria piszą z tego samego IP, a użytkownik Nuria dodatkowo napisał "jako osoba trzecia, nie zamieszana bezpośrednio w temat" postanowiłem ograniczyć dostęp do forum użytkownikowi Nuria. W moim przekonaniu, gdy adres IP jest identyczny sformułowanie osoba trzecia nie może występować, gdyż IP zdradza iż użytkownicy ci mają pewnego rodzaju powiązania. Widząc w jakim kierunku zmierza dyskusja zdecydowałem się na taki krok.

 

Kilka chwil później otrzymałem drogą email informacje od użytkownika Nuria, że jest żoną osoby piszącej pod pseudonimem vul. Podczas ograniczania dostępu temu użytkownikowi uważałem (i uważam do teraz), że sformułowanie osoby trzeciej nie może mieć miejsca w takiej sytuacji, stąd zdecydowałem się na taki krok.

 

Jeżeli tym samym uraziłem użytkownika Nuria, to chciałbym go przeprosić. Przepraszam. Jednak proszę o zwrócenie uwagi na powód, dla którego zdecydowałem się na ograniczenie dostępu do konta, czyli niezgodność pewnych faktów (przynajmniej w moim, moderatora odczuciu).

 

Temat odblokuję za 24 godziny, co z pewnością ograniczy liczbę niemerytorycznych i impulsywnych postów.

 

Za zgodą użytkownika Nuria chciałem udostępnić też poniższy cytat:
"Zabrałam głos w sprawie, gdyż chciałam tylko wyrazić swoje zdanie w toczącym się temacie, ani razu nie wyparłam się pokrewieństwa z Vulem ani też go nie potwierdziłam, tylko i wyłącznie dlatego, gdyż chciałam aby moja wypowiedź była odebrana obiektywnie i wysłuchana do końca i nie ma w tym ani krzty podstępu"

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat został otwarty, mimo iż już wielu prosiło o jego zamknięcie nie zamierzam blokować dyskusji, bo nie taka jest rola moderatora. Z uwagi na wiele mocnych słów pojawiających się w tym temacie, a także posty składające się w połowie z OT i docinek będziemy uważnie moderowali posty - tj te zawierające po części treści niemerytoryczne będą w całości usuwane, a autorzy takich spontanicznych postów wybiorą się na przymusowy odpoczynek.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat został otwarty, mimo iż już wielu prosiło o jego zamknięcie nie zamierzam blokować dyskusji, bo nie taka jest rola moderatora. Z uwagi na wiele mocnych słów pojawiających się w tym temacie, a także posty składające się w połowie z OT i docinek będziemy uważnie moderowali posty - tj te zawierające po części treści niemerytoryczne będą w całości usuwane, a autorzy takich spontanicznych postów wybiorą się na przymusowy odpoczynek.

 

 

 

To ja mam takie pytanie do Ciebie, żeby było merytorycznie i na temat Twojej poprzedniej wypowiedzi...

Jak ustaliłeś że Vul i Nuria to dwie różne osoby ?

Bo po przeczytaniu uważnie wypowiedzi tych niby dwóch różnych osób wydaję się z dużą dozą prawdopodobieństwa iż posty były pisane przez tą samą osobę...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam , chciałem tylko podać do wiadomości że ,,trefne" transakcje zostały anulowane przez AM.

(tz. na pewno moja i jeszcze jednego kolegi). Więc dziękuję wszystkim co pomogli szczególnie koledze,,Bazyli", co do krytyki mojej osoby przez niektórych oceniających to też ich rozumiem , ale myślę że jakby zobaczyli moją korespondencję z ,,Panią Madzią" to podejrzewam,że niektórzy by się zastanowili co piszą . Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś chciał być cwany ale trafił na większego cwaniaka, po co drążyć? User z wieloma kontami ban, AM poszedł na rękę wykiwanym cwanym, żale wylane, end of story. Temat jako nauczka już się robi za długi dla czytelników..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×