Jump to content

Draft

Użytkownik
 • Content Count

  769
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Draft

 1. NadWkra.pl NadNarwia.pl Dla wielu polskich rzek analogiczne domeny są już zajęte i zagospodarowane, np. nadOdra, nadWarta, nadPilica. Aukcje domen już od 10 zł, zapraszam! NadWkra.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2445428/ NadNarwia.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2445640/
 2. PKD 63.11.Z Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność
 3. To jedna z możliwych form sprzedaży. W takim przypadku możesz skorzystać z faktur dla Aftermarket, które system AM sam generuje w Twoim imieniu dla siebie, zobacz Finanse -> Lista dokumentów sprzedaży (chociaż chyba (?) nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam wystawiał faktury za sprzedaż i dostarczał je do swojej księgowej). Inne formy rozliczenia sprzedaży są opisane tutaj: https://www.aftermarket.pl/pomoc/pl/kupno/gielda/co_oznaczaja_rozne_rodzaje_rozliczenia_ze_sprzedajacym/ Nabywcą, przynajmniej w moim przypadku jest: Doman Aftermarket, LLC, 16192 Coastal Highway, DE 19958 Lewes, Stany Zjednoczone. Kupując domeny na giełdzie AM (jest to nabycie usług), ostatniego dnia miesiąca otrzymasz fakturę od Michau Enterprises, Limited, Chytron 26, Office 21, 1075 Nicosia, Cyprus, CY10245422H. W związku z tym, że jest to transakcja unijna powinieneś zarejestrować NIP EU, jest to przystępnie opisane tutaj: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rejestracja-przedsiebiorcy-na-potrzeby-vat-ue "Obowiązek rejestracji na potrzeby VAT-UE ma przedsiębiorca, który zamierza dokonywać transakcji z kontrahentami zagranicznymi w obrębie państw członkowskich UE. Obowiązkiem tym objęte są również firmy korzystające ze zwolnienia VAT, które dokonywać będą transakcji wewnątrzwspólnotowych." Po rozliczeniu Twoich zakupów przez księgową naliczy Ci ona podatek VAT należny do zapłaty (pomimo Twojego zwolnienia). Zapoznaj się z tym: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-import-uslug-a-podatnik-zwolniony-z-vat
 4. apartpark.de Cena wywoławcza 10 zł. Zapraszam na aukcję: apartpark.de
 5. ekobrykiet.pl Archive.org: 2004-05-18 Wygasa: 2019-08-16 Aukcja od 10 zł, zapraszam: ekobrykiet.pl
 6. KursOsmoklasisty.pl KursyOsmoklasisty.pl RunningShoes.pl KasyWifi.pl PtasiMozdzek.pl KidsBike.pl Ceny wywoławcze we wszystkich poniższych aukcjach wynoszą 10 zł. RunningShoes.pl: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2444381/ Aukcja do 17 kwietnia, 18:10. Domeny do promocji kursów przygotowujących do egzaminów ósmoklasisty: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2444757/ Aukcja do 17 kwietnia, 20:00. KasyWifi.pl: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2444666/ Aukcja do 18 kwietnia, 20:00. PtasiMozdzek.pl: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2444755/ Aukcja do 18 kwietnia, 20:00. KidsBike.pl: https://www.aftermarket.pl/aukcja/2444668/ Aukcja do 18 kwietnia, 21:00.
 7. Otrzymałem odpowiedź od BOK-u i rzeczywiście przy zamawianiu reklamy jest zapis " Zamówione reklamy będą odnawiane cyklicznie do momentu sprzedaży domeny lub zatrzymania reklam. W każdej chwili możesz zatrzymać odnawianie zamówionych reklam. " @Noname co się dzieje w przypadku, gdy saldo jest puste? Reklamy będą wyświetlane i będzie powstawał dług? Czy są jakieś konsekwencje za niezatrzymanie odnawiania reklam, lecz niezapewnienie środków na koncie? Zablokowanie konta? Czy może wtedy po prostu reklamy zostaną automatycznie zatrzymane na stałe, a może tylko wstrzymane? Pomimo informacji na stronie, moim zdaniem takie działanie mechanizmu nie jest najszczęśliwsze. Można się zdziwić po kilku dniach nielogowania, że na przykład po zamówieniu kilka dni temu jednej lub n reklam (z zamiarem jednorazowo), saldo konta zmniejszyło się o n x 4,95 zł. Proponuję możliwość wyboru liczby dni wykupienia reklamy lub minimum świadome zaznaczenie kwadraciku "Odnawiaj automatycznie". ps. Właśnie wykupiłem reklamę i od razu chcę zakończyć jej odnawianie. Na stronie jest komunikat " Opłata za niewykorzystany okres reklam nie zostanie zwrócona. " - czy to oznacza, że od tej chwili już reklama nie będzie wyświetlana w ogóle ? Kiedy można zakończyć reklamę, żeby nie być narażonym na opłatę za jej odnowienie, a jednocześnie, żeby przynajmniej jedną dobę ta reklama była wyświetlana?
 8. Wdrożono już trochę rzeczy, o których pisaliśmy, m.in.: - przejście z listy domen na stronę oferty, - widoczność salda konta, - wyróżnienie domeny do kupienia na giełdzie domen w wyniku wyszukiwania przez kupującego , - widoczność liczby osób obserwujących profil.
 9. Co to za mechanizm, że po wykupieniu reklamy domeny na 1 dzień wchodzi ona w automatyczne odnawianie? Dziś zdziwiony tym, że na liście zamówień do opłacenia widnieją 2 reklamy, które wykupiłem i opłaciłem 8 kwietnia napisałem zapytanie do BOK-u. Po chwili doładowałem konto, żeby przedłużyć domenę, a tu z automatu pobrano mi kwotę na odnowienie tych 2 reklam na kolejny dzień. Tak że uwaga. Chyba, że przy kupnie reklamy przeoczyłem jakieś pole "odnawiaj automatycznie"?
 10. czolowki.pl czołówki.pl Komplet domen generycznych na sprzedaż. Kup Teraz lub Negocjuj Cenę! Zapraszam do zapoznania się z ofertą: https://www.aftermarket.pl/domena/czolowki.pl/
 11. O, Przechw.: -1 !?!
 12. Już ktoś o tym wspomniał mimochodem, ale chciałem poznać Wasze zdanie. Podczas przeglądania profilu sprzedającego dostępny jest dla każdego wgląd w Ostatnie zdarzenia na giełdzie. De facto to nie n ostatnich zdarzeń, ale u mnie zdarzenia od 2012 roku. Można zapoznać się ze wszystkimi domenami, jakie dany sprzedawca posiadał, jak zmieniał ceny, które domeny wystawiał na aukcje (na marginesie nie ma żadnej informacji na temat sprzedaży domen). Teraz jedynym rozwiązaniem, żeby to ukryć jest ukrycie swojego profilu, ale to jednocześnie uniemożliwia innym dodawanie takiego sprzedawcy do obserwowanych. Moim zdaniem taka lista zdarzeń nie powinna być udostępniana publicznie, ewentualnie powinna być możliwość wyboru, czy ją pokazywać. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? ps. W trakcie gdy piszę ten post zauważam jednocześnie zmiany na stronie profilu. Pojawiło się okienko wyboru "wybierz podstronę", w którym można wybrać "Lista zdarzeń na giełdzie" (po wybraniu pojawia się błąd). Jak to teraz wygląda u Was?
 13. Na liście domen nieprzechwyconych mam 3 domeny. Usuwam jedną. Pojawia się zapytanie "Czy potwierdzasz usunięcie domeny z listy?". Po kliknięciu TAK pojawia się lista zawierająca... właśnie tę jedną domenę (po wczytaniu się jest tam widoczny wynik wykonania operacji). Wywołuje to konsternację, bo naturalnym wydaje się zobaczyć od razu te domeny, które pozostały na liście.
 14. A składałeś już na przykład jakąś ofertę w aukcji? Sprawdź swój nick kupującego.
 15. Jest gdzieś (chyba w opisie pola przy zakładaniu nowego loginu) taki zapis "Login jest widoczny dla osób, od których kupujesz domeny, oraz podczas licytacji w aukcjach. Na podstawie Twojego loginu inni użytkownicy będą mogli sprawdzić Twój rating na giełdzie domen. ", ale ponieważ sam miałem w związku z tym wątpliwości, to odnośnie kwestii czy login staje się automatycznie nickiem kupującego padły już odpowiedzi:
 16. Lista Twoich domen -> Widok -> Informacje dodatkowe -> Statystyki giełdy domen -> Zmień wygląd listy
 17. Odnośnie portfolio: strzałka na kolejną stronę nie działa (pozostaje na pierwszej). @Noname czy można liczyć, że zapoznajecie się z wszystkimi zamieszczanymi w tym wątku uwagami? Czy lepiej przesyłać uwagi mailem?
 18. Przy próbie ustawienia ceny Kup Teraz dla grupy domen i kliknięciu Zapisz ceny nie następuje przejście do potwierdzenia, tak jak w przypadku pojedynczych domen, lecz wyświetla się lista domen ustawiona alfabetycznie w widoku Informacje podstawowe / Rejestracja i wygaśnięcie.
 19. Tak, pola do wpisywania cen są już widoczne. Moim zdaniem przydałaby się jeszcze możliwość indywidualnego zatwierdzania każdej ustawionej/zmienionej ceny od razu gdzieś przy domenie (tak jak to było poprzednio), nie tylko przyciskiem Zapisz ceny na samym dole listy domen. Edit: Właśnie po ustawieniu cen i różnych schematów ratalnych dla 18 domen kliknąłem Zapisz ceny, po czym dla 2 z 18 domen pojawił się komunikat Trwa sprawdzanie domeny. Po odczekaniu 10 minut kliknąłem Wróć i... ustawiam od nowa.
 20. @CzarnyElogdzie jest ta opcja?
 21. Czy będąc zalogowanym i wchodząc na swoją listę domen nie ma możliwości kliknięcia domeny, żeby zobaczyć jak prezentuje się strona z ofertą sprzedaży, trzeba wpisywać jej nazwę?
 22. Login "User_" jest już zajęty. I wszystkie jego rozwinięcia również? Bo taki jest komunikat.
 23. Jeśli poszukiwana jest nazwa z konkretną końcówką to ja byłbym za mocnym wyróżnieniem "exact match" w pierwszej linii, takim "podsunięciem jej pod nos" klientowi. Domeny na giełdzie przeniósłbym do pierwszej kolumny, zastanowiłbym się czy nie przenieść domen dostępnych do rejestracji gdzieś niżej i czy domeny do przechwycenia warto też w ogóle eksponować tutaj?
 24. W związku z tym, że login staje się automatycznie nickiem kupującego, nie można go zmienić, a będzie widoczny dla wszystkich (np. w aukcji), proponuję dla jasności dodać taki zapis w komentarzu przy polu Login konta na stronie rejestracji nowego konta https://www.aftermarket.pl/User/Register/ Na forach jest to oczywiste, na giełdzie domen może niekoniecznie.
 25. Z pozytywów: fajnie, że jest film "Jak kupić tę domenę?". ps. Na początku filmu jest napis "Jak kupić domene na giełdzie" zamiast "... domenę ...".
×