Jump to content

pinac

Użytkownik
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About pinac

 • Rank
  Nowy
 1. krzysiekmat Wielkie dzięki za odpowiedź! Zawsze zajmowałem się kreowaniem contentu, a nie sprzedażą, więc na tę chwilę jestem "zielony" i zadaję banalne pytania. Pozdrawiam!
 2. Witam serdecznie, utworzyłem konto na sedo.com i chciałem wystawić na próbę jedną z moich domen globalnych. Zgodnie z instrukcją od sedo pogrzebałem w panelu klienta na domeny.pl i w tej chwili domena jest oznaczona jako "wydelegowana na zewnętrzne serwery DNS", a na panelu "My domains" (sedo) cały czas informują mnie o weryfikacji (We are currently verifying your ownership of the following 1 domain(s): ...) Czy ktoś wie, jak długo może potrwać ten proces? Na razie minęła godzina, a ja zastanawiam się, czy wszystkie kroki wykonałem prawidłowo... Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
 3. rok1987, Po pierwsze bardzo dziękuję za kompleksową odpowiedź. W mojej głowie pojawia się jednak pytanie: "Zmieniasz dnsy u rejestratora" - co to tak naprawdę znaczy i w jaki sposób powinienem tego dokonać? Muszę się w tej sprawie skontaktować z serwisem domeny.pl, gdzie moje domeny zostały zarejestrowane, czy zrobię to samodzielnie z poziomu panelu klienta? To pewnie bardzo prosta sprawa, która ukazuje mój brak wiedzy i doświadczenia, ale bardzo bym Cię prosił, żebyś powiedział coś więcej na ten temat. Od wielu lat zajmuję się branżą reklamową i kreatywną - tworzę nazwy (naming) dla firm, usług i produktów, ale nigdy nie miałem do czynienia ze sprzedażą domen. PS Napisałem do konsultanta z domeny.pl, który odpowiedział: "Po sfinalizowanej transakcji trzeba pamiętać o zmianie abonenta, aby dane w rejestrze zostały także zmienione - wniosek o zmianę abonenta można złożyć poprzez panel klienta, a sama zmiana kosztuje 99,95 PLN netto za każdą domenę. Zmiana abonenta domeny globalnej wiąże się też z koniecznością potwierdzenia linków, które kierowane są na adres email nabywcy i zbywcy, wymagane jest obustronne potwierdzenie." Chyba to jest bardziej zawiłe niż wcześniej sądziłem. :-)
 4. Witam wszystkich! Obecnie posiadam kilka domen globalnych (.com) zarejestrowanych poprzez serwis domeny.pl/domeny.com. Z wielu powodów zależałoby mi na tym, żeby je sprzedać na rynku zagranicznym. Nie mam jednak pojęcia, w jaki sposób się za to zabrać, gdyż nie posiadam doświadczenia, które wykraczałoby poza kreowanie nazw i rejestrowanie. Mam w związku z tym kilka prostych pytań do doświadczonych użytkowników: 1) Domyślam się, że sprzedawana przeze mnie domena musi być zarejestrowana w serwisie, w którym jest wystawiana na sprzedaż - jak wygląda przeniesienie jej z polskiego serwisu na np. Sedo? 2) Jak w przybliżeniu wygląda sam proces wystawienia na sprzedaż oraz samej sprzedaży w przypadku Sedo? 3) Czy po sprzedaży kwota trafia na moje konto bankowe, czy jest to skonstruowane w inny sposób? 4) Czy korzystanie z Sedo jest darmowe (utrzymywanie konta, wprowadzanie domen na sprzedaż, sama transakcja)? 5) Na co warto uważać? Jeśli ktoś miałby jakiekolwiek uwagi, dodatkowe porady i informacje, które mogłyby mi się przydać, to będę niezmiernie wdzięczny. Dziękuję i pozdrawiam!
×