Jump to content
pitfromhell

budownictwo-pasywne.pl

Recommended Posts

Pod domeną .pl, bez łącznika jest strona firmy. Pod com.pl, również bez łącznika, też strona firmy, to tyczy się także .org. Z łącznikiem pod .info jakaś wizytówka.

 

Branża ciekawa, lecz myślę, że mimo wszystkiego, co się słyszy o zielonej energii, oszczędzaniu energii i różnego rodzaju sposobach na to jej oszczędzanie oraz dbanie o środowisko, to mimo, iż właśnie pod tym względem tego typu domeny powinny być dobrą inwestycją, to jednak jest to za mało nagłośniony temat, za słabo rozreklamowany, nie ma takiego medialnego, a co za tym idzie społecznego boomu (tak jak na zdrową żywność, diety, fitness itp.) na tego typu budownictwo, nawet jeśli to funkcjonuje "blisko" nas. W środowisku branżowym jest to temat zapewne znany, choć można powiedzieć taki trochę niszowy, nie mniej jednak kilka firm działa pod podobnymi adresami, więc dlaczego nie miała by się znaleźć firma, która chciałaby działać pod Twoim adresem?

 

Druga sprawa, to kwestia tego, że firmy mogą woleć brand, więc na sprzedaż możesz trochę poczekać.

 

Reasumując: domena z pewnym potencjałem, choć nie nastawiałbym się na szybką i wysoką sprzedaż. Co do ceny to średnie x.xxx.

 

Możesz tez zagospodarować jakby sprzedać się nie chciała, np. serwis z ogłoszeniami firm działających w tym obszarze - taka luźna propozycja.

 

PS. Nie bierz sobie mojej opinii zbyt mocno do serca, bo jestem tu nowy, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że mogę się mylić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2010 przyjęto dyrektywę wg., której wszystkie budynki budowane i modernizowane po 1 stycznia 2020 roku będą musiały spełniać zaostrzone wymagania dotyczące charakterystyki energetycznej. Przetraw sobie tę informację i decyduj :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W 2010 przyjęto dyrektywę wg., której wszystkie budynki budowane i modernizowane po 1 stycznia 2020 roku będą musiały spełniać zaostrzone wymagania dotyczące charakterystyki energetycznej. Przetraw sobie tę informację i decyduj :)

Ale to ma się nijak do budownictwa pasywnego, chyba że każde użycie materiałów i technologii energooszczędnych można "podpiąć" pod budownictwo pasywne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×