Jump to content
Sign in to follow this  
thomaso

sprawdzenie.pl - nowy serwis dla domainerów

Pomysł na serwis sprawdzenie.pl uważam za  

36 members have voted

  1. 1. Pomysł na serwis sprawdzenie.pl uważam za

    • bardzo dobry - naprawdę może ułatwić przeszukiwanie resztek wolnych domen lub też zakładanie opcji
      10
    • dobry - ale kilka rzeczy, które wymienię, wymagałoby dopracowania
      14
    • średni - korzystałbym, ale gdyby w serwisie była jeszcze jedna funkcja, którą wymienię
      3
    • ujdzie - serwis może i ciekawy, ale mi osobiście się nie przyda
      6
    • kiepski - serwis do niczego się nie nadaje ;)
      3


Recommended Posts

Chciałbym serdecznie zaprosić do testowania nowo powstałego serwisu domainer friendly.

 

Adres serwisu to http://sprawdzenie.pl

 

Często zdarza się, że przychodzi do głowy ciekawy pomysł na domenę, opcję czy literówkę, ale nie wiadomo za bardzo, czy jest dobry, czy domena zarobi lub też ktoś ją kiedykolwiek kupi, więc upewnia się sprawdzając domenę na różne sposoby - Google, Alexę, doomeny.pl, whois i kilka innych rzeczy, w zależności od sytuacji i stanu domeny. :D I otwieranie 5 różnych okien, żeby każdą rzecz sprawdzić w innym potrafi być katorgą. ;) Przeznaczeniem serwisu http://sprawdzenie.pl jest zebranie w jednym miejscu przydatnych narzędzi, umożliwiających sprawdzanie nazw domen pod różnym kątem i umożliwienie wykorzystania kilku z nich dla jednej domeny/grupy domen jednocześnie.

 

Funkcje serwisu:

 

* możliwość sprawdzenia domen (pojedynczo lub masowo):

- czy wolne po hostach,

- danych whois domeny na porcie 43 (szybkim kliknięciem),

- rankingu Alexa (automatycznie lub szybkim kliknięciem),

- liczby wyników dla frazy w Google (j.w.),

- liczby wyników dla domeny w Google (j.w.),

- liczby linków w archiwum web.archive.org oraz historii domeny (j.w.),

- wystąpienia domeny w doomeny.pl (tylko szybkim kliknięciem, bez automatu),

 

Dodatkowe funkcje:

 

* możliwość dodania automatycznie końcówki TLD lub cTLD do nazwy, przydatne np. w przypadku wyrazów słownikowych,

* wsparcie dla domen wielowyrazowych (automatyczne łączenie wyrazów i dodawanie końcówki TLD),

* wsparcie dla IDN (nie tylko polskich) i automatyczne ich tłumaczenie, kiedy wymagane,

* możliwość automatycznego kopiowania nazwy domeny do schowka (kliknięciem na link Domena), umożliwiające szybkie tworzenie własnych list,

* obsługa kilkunastu gTLD i ccTLD, oprócz .pl można sprawdzić również domeny .com, .net, .org, .info, .biz, .eu, .name, .uk, .it, .fr, .ws, .ch, .at, .asia, a w przyszłości więcej,

* możliwość sprawdzenia domeny/domen tylko pod jednym kątem np. tylko Alexy dla dużej liczby domen hurtowo.

* serwis jest i pozostanie w 100% bezpłatny, o ile komuś oczywiście się przyda.

 

W wersji testowej można sprawdzić tylko 10 domen jednocześnie (w przyszłości nie będzie górnego limitu, a tylko podział na podstrony i limit domen na podstronie), ale nie chciałbym, żeby serwis został zapchany, zanim jeszcze nie został dobrze przetestowany. Nie ma też szaty graficznej, bo żadnego grafika nie mogłem złapać w weekend. ;)

 

Zaznaczam, że zapytania do serwisu nie są i nie będą przeze mnie logowane.

 

Pomysłodawcą, autorem i koderem serwisu jestem ja, więc oczywiście wszelkie sugestie (lub druzgocąca krytyka) oczywiście będą mile widziane. ;) Zapraszam też do głosowania w ankiecie.

 

Tomasz

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chciałbym serdecznie zaprosić do testowania nowo powstałego serwisu domainer friendly.

 

Adres serwisu to http://sprawdzenie.pl

 

Często zdarza się, że przychodzi do głowy ciekawy pomysł na domenę, opcję czy literówkę, ale nie wiadomo za bardzo, czy jest dobry, czy domena zarobi lub też ktoś ją kiedykolwiek kupi, więc upewnia się sprawdzając domenę na różne sposoby - Google, Alexę, doomeny.pl, whois i kilka innych rzeczy, w zależności od sytuacji i stanu domeny. ;) I otwieranie 5 różnych okien, żeby każdą rzecz sprawdzić w innym potrafi być katorgą. ;) Przeznaczeniem serwisu http://sprawdzenie.pl jest zebranie w jednym miejscu przydatnych narzędzi, umożliwiających sprawdzanie nazw domen pod różnym kątem i umożliwienie wykorzystania kilku z nich dla jednej domeny/grupy domen jednocześnie.

 

Funkcje serwisu:

 

* możliwość sprawdzenia domen (pojedynczo lub masowo):

- czy wolne po hostach,

- danych whois domeny na porcie 43 (szybkim kliknięciem),

- rankingu Alexa (automatycznie lub szybkim kliknięciem),

- liczby wyników dla frazy w Google (j.w.),

- liczby wyników dla domeny w Google (j.w.),

- liczby linków w archiwum web.archive.org oraz historii domeny (j.w.),

- wystąpienia domeny w doomeny.pl (tylko szybkim kliknięciem, bez automatu),

 

Dodatkowe funkcje:

 

* możliwość dodania automatycznie końcówki TLD lub cTLD do nazwy, przydatne np. w przypadku wyrazów słownikowych,

* wsparcie dla domen wielowyrazowych (automatyczne łączenie wyrazów i dodawanie końcówki TLD),

* wsparcie dla IDN (nie tylko polskich) i automatyczne ich tłumaczenie, kiedy wymagane,

* możliwość automatycznego kopiowania nazwy domeny do schowka (kliknięciem na link Domena), umożliwiające szybkie tworzenie własnych list,

* obsługa kilkunastu gTLD i ccTLD, oprócz .pl można sprawdzić również domeny .com, .net, .org, .info, .biz, .eu, .name, .uk, .it, .fr, .ws, .ch, .at, .asia, a w przyszłości więcej,

* możliwość sprawdzenia domeny/domen tylko pod jednym kątem np. tylko Alexy dla dużej liczby domen hurtowo.

* serwis jest i pozostanie w 100% bezpłatny, o ile komuś oczywiście się przyda.

 

W wersji testowej można sprawdzić tylko 10 domen jednocześnie (w przyszłości nie będzie górnego limitu, a tylko podział na podstrony i limit domen na podstronie), ale nie chciałbym, żeby serwis został zapchany, zanim jeszcze nie został dobrze przetestowany. Nie ma też szaty graficznej, bo żadnego grafika nie mogłem złapać w weekend. ;)

 

Zaznaczam, że zapytania do serwisu nie są i nie będą przeze mnie logowane.

 

Pomysłodawcą, autorem i koderem serwisu jestem ja, więc oczywiście wszelkie sugestie (lub druzgocąca krytyka) oczywiście będą mile widziane. :ph34r: Zapraszam też do głosowania w ankiecie.

 

Tomasz

 

Osobiście nie głosowałem, ale powiem Ci tyle, że może i pomysł dobry, ale wiele osób zapewne będzie miało dystans do tej strony a to z prostego powodu - będą się bali o logowanie tego co sprawdzają :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście nie głosowałem, ale powiem Ci tyle, że może i pomysł dobry, ale wiele osób zapewne będzie miało dystans do tej strony a to z prostego powodu - będą się bali o logowanie tego co sprawdzają ;)

 

Ja tam akurat gram fair, a pomysły na domeny mam swoje, nie potrzebuję ich bezczelnie rżnąć, zresztą bym źle się czuł biorąc udział w takim procederze, bo moim zdaniem już sam pomysł / pomysły to rzecz święta. ;) Wystarczy sprawdzić, że żadna sprawdzana domena nie trafi w rezerwację (bo zapytania do whois na porcie 43 nie są do podejrzenia przez osobę trzecią), a zarejestrowana nie będzie miała id abonenta crn151080 (mój w Active24). Serwis nie ma wbudowanej żadnej funkcji zapisywania sprawdzanych zapytań i nie będzie miał, bo jest niepotrzebna. Serwis stworzyłem tylko dlatego, że niektórzy na pewno mają dostęp do takich lub nawet mocniejszych narzędzi do sprawdzania domen, a inni nie, przymusu korzystania nie ma, żadnych profitów ani peanów nie oczekuję - serwis po prostu jest i będzie, bez względu na to, czy będzie korzystać 5 osób, 2 czy ja sam. ;)

 

PS wkrótce będzie już szata graficzna i nowe funkcje. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

bede korzystal :D

 

Ale proponuje poszukac jakas lepsza domene, bo ruch moze poleciec na sprawdzanie - juz kilka razy zdarzylo mi sie tak wpisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nad domeną to może jeszcze pomyślę, w sumie myślałem też o przeszukanie.pl, ale zobaczę jeszcze co by się nadało, a przynajmniej póki nie ma logotypu. :D

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie bardzo przydatne narzędzie za co bardzo dziękuję.

Udziału w ankiecie jeszcze nie brałem, muszę wszystko sprawdzić w "praniu".

Uważam, że pomysł serwisu przedni i gratuluję wykonania.

Co do domeny to zawsze można się do wszystkiego przyczepić, na pewno jej nie pomylę a w przypadku takiego narzędzia nie ma to dla mnie większego znaczenia. Będzie korzystał ten kto wie o co chodzi.

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę jeszcze napisać, że w planach krótkoterminowych będzie jeszcze dodanie wyszukiwarki nazw:

 

- ze słownikiem synonimów,

- ze słownikiem języka polskiego,

- przy użyciu typosquattingu,

- z użyciem do tej pory ściśle utajnionej :D bazy kilkuset tysięcy już zarejestrowanych domen .pl, *

 

* tej funkcji jednak (na razie) nie będzie.

 

A dalej się zobaczy. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem zdecydowanie na tak. Ale jak każdy nowy pomysł wymaga dopracowania.

 

whois: nie podaje "REGISTRANT",

whois - jeżeli nie ma domeny w bazie, to najlepiej podać "brak w bazie",

doomeny - można dodać liczbę domen dla tego id,

archive - rok lub data, najstarsza data i najnowsza data, (a może nawet lat w jakich są linki),

nazwa domeny mogłaby zawierać link do niej (jeżeli jest jedno tld, albo zawsze dla .pl),

tld - zaznaczanie przez pola wyboru dla tld, także polskie funkcjonalne (com.pl net.pl),

 

okno na dole do przewijania - za małe, nie da się korzystać, można podzielić w pionie albo zrobić przewijanie całego ekranu,

 

"sprawdź po hostach" - nie widzę różnicy w wynikach, kiedy zaznaczy się te pole,

 

jeżeli nie ma grafiki, co nie przeszkadza, to zrezygnowałbym, ze świecącej czcionki u góry, tylko rozprasza,

 

jeżeli sprawdzam np. 10 domen, jeżeli byłoby możliwe: dobrze jakby wyniki pojawiały się dla każdej domeny oddzielnie, a dla kolejnych domen dopisywały się, i nie trzeba było czekać na wszystkie razem, bo trochę to trwa

 

dobrze jakby można było skopiować z innego źródła nazwy domen i otaczający je tekst, a skrypt sprawdzał tylko domeny, tak jest w wielu serwisach w przypadku hurtowego sprawdzania domen,

 

 

liczba linków w archive - co daje (oznacza) ta informacja w praktyce, jeżeli lata są te same,

 

jak działa: "możliwość automatycznego kopiowania nazwy domeny do schowka (kliknięciem na link Domena), umożliwiające szybkie tworzenie własnych list,"

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak działa: "możliwość automatycznego kopiowania nazwy domeny do schowka (kliknięciem na link Domena), umożliwiające szybkie tworzenie własnych list,"

 

Po kliknięciu na link "Domena" (ten z liczbą pod spodem) cały adres domeny masz w schowku, możesz go wkleić do Notatnika czy gdziekolwiek do późniejszego wykorzystania, nie trzeba przepisywać ani zaznaczać myszką. ;)

 

W trybie "sprawdź po hostach", domena, która jest wolna po hostach wyświetlona jest jako pogrubiona.

 

Liczba linków w archive - w sumie oznacza popularność domeny w ichnich czasach, ale może faktycznie podawać tylko datę ostatniego wpisu albo lata i wpisy, będzie przejrzyściej.

 

Ze sprawdzaniem "na raty" - jest do zrobienia, wyłapywanie tylko domen otoczonych tekstem - jest do zrobienia. ;)

 

Dzięki, Andro, za te i pozostałe bardzo konstruktywne uwagi, na pewno wezmę je pod rozwagę przy poprawkach! :ph34r: A co do grafiki to jednak będzie, ale nic przekolorowanego, raczej stonowany (na pewno nie świecący) logotyp + czysty tekst, coś jak Google, więc dużo się nie zmieni. :D Z ramek, czyli przewijanych części strony, zrezygnuję jak wymyślę jak to wszystko lepiej porozkładać, żeby było wygodnie. :) W ogóle wiem, muszę nad tym serwisem popracować, to można powiedzieć bardzo wczesna beta. ;)

 

PS w sumie to zrobiłem go w całości w ten weekend, to za krótko jednak, żeby wszystko przewidzieć. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podoba mi się, proste i funkcjonalne.

Osobiście brakuje mi możliwości wyboru z listy rozwijanej języka (domyślnie PL) w jakim będzie przeszukiwana fraza z i bez tld w google.

(tak samo głównie tego brakowało mi tego w google.di.pl)

do ideału wystarczy mi tylko generowanie literówek z domen i limitu na sesje 100 - 1000 domen (może większy limit za opłatą?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generowanie literówek - będzie, tak samo jak listy rozwijane TLD. Limit domen po zastanowieniu jednak będzie (ale tak z kilkaset na sesję), bo jak pomyślę, że ktoś będzie chciał wrzucić jakąś listę w tysiącach albo i więcej to masakra. :D

 

Zmiany będą wprowadzone jeszcze w tym tygodniu, tymczasem zapraszam do testowania wydaje mi się dość ciekawego, dodatkowego skryptu, który zostanie również wkrótce włączony do serwisu sprawdzenie, na razie w wersji testowej wyświetla się też losowo tylko do 10 domenek. ;)

 

Link tu: -> http://sprawdzenie.pl/pokrewne.php

 

Pozdrawiam,

Tomasz

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

przydałaby się informacja o opcji, czy jest lub najlepiej data założenia, oraz dodatkowo data utworzenia domeny, byłoby to przydatne przy sprawdzeniu hurtowym

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generowanie literówek - będzie, tak samo jak listy rozwijane TLD. Limit domen po zastanowieniu jednak będzie (ale tak z kilkaset na sesję), bo jak pomyślę, że ktoś będzie chciał wrzucić jakąś listę w tysiącach albo i więcej to masakra.

 

Bardzo sie ciesze ze szybko i sprawnie wprowadzisz takie funkcje, a w ramach podziękowania dałem przekierowanie ze sprawdzanie.pl :D

 

ps.

jak tak sporo osób zasiądzie i sprawdzi trochę domen, nie będzie problemu z banem przez alexe ?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo sie ciesze ze szybko i sprawnie wprowadzisz takie funkcje, a w ramach podziękowania dałem przekierowanie ze sprawdzanie.pl ;)

 

ps.

jak tak sporo osób zasiądzie i sprawdzi trochę domen, nie będzie problemu z banem przez alexe ?

 

pozdrawiam

 

Generator typosów oraz nazw to raczej będą podstawą tego serwisu, więc będą wprowadzone najszybciej jak się da. ;)

 

A z tym banem to nie wiem, bo tak dużych ilości domen jeszcze nie odpytywałem jeszcze w krótkim czasie po Alexie. :D Wszystko jak zwykle "wyjdzie w praniu". :ph34r:

 

PS Dzięki za przekierowanie. ;)

 

Tomasz

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne narzędzie.

To teraz przesiadka na coś polskiego :-)

 

PS: Fajnie jakby była opcja pokazująca czy dana domena/domeny mają opcję czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
PS: Fajnie jakby była opcja pokazująca czy dana domena/domeny mają opcję czy nie.

 

To by można zrobić w sumie sprawdzając po whois. ;) Myślę, że to jest do wykonania i dopisałem taką funkcję do listy to-do. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mala rada z dropseeka :rolleyes: korzystasz z whois i wyrazeniami regualrnymi identyfikujesz stan domeny na bazie tego co whois zrobi. Tyle, ze to obciazy dosc Twoj serwer. Samo zapytanie DNS, WHOIS najlepiej przeniesc na strone klienta. Co prawda JS na to nie pozwala, ale mozesz uzyc np. zagniezdzonego flasha czy apletu javy

Share this post


Link to post
Share on other sites
mala rada z dropseeka ;) korzystasz z whois i wyrazeniami regualrnymi identyfikujesz stan domeny na bazie tego co whois zrobi. Tyle, ze to obciazy dosc Twoj serwer. Samo zapytanie DNS, WHOIS najlepiej przeniesc na strone klienta. Co prawda JS na to nie pozwala, ale mozesz uzyc np. zagniezdzonego flasha czy apletu javy

 

a ja się tutaj nie zgodzę, nie każdemu przypadłoby to do gustu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no ale sposob, ktory jest tam obecnie uzywany powoduje, ze 10 osob moze maksymalnie 1000 domen po whois dziennie sprawdzic

Share this post


Link to post
Share on other sites
Generowanie literówek - będzie, tak samo jak listy rozwijane TLD. Limit domen po zastanowieniu jednak będzie (ale tak z kilkaset na sesję)

 

Czesc

 

z ciekawości zapytam jak tam prace nad skryptem ? :)

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×