Skocz do zawartości

Przechwytywanie w Az.pl

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

Pitter

Pitter

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 635 postów

Przy próbie dołączenia do aukcji "Błąd 500. Niestety nie możemy wykonać tej operacji". Gratuluje AZ z$@%!#^&o panelu, brawo :D

Miałem ten sam błąd i przyznam, że było to mega wkurzające, oczywiście aukcje się pokończyły.
chyba, że nie można dołączyć do zaraz kończącej się aukcji, ja próbowałem na kilka godzin przed końcem

Ekspert

Ekspert
  • Advert

Adelard

Adelard

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów
Nie będę pisać że AZ powinno zależeć bo to oczywiste ale kurcze, no jak tak można - jest aukcja, jest klient i nie ma możliwości zakupu, AZ w moich oczach traci zaufanie i wiarygodność, a to że w nowej wersji panelu będzie działać to wiecie ale to trochę jak z Internet Explorerem przy Firefoxie i Operze :D

Adelard

Adelard

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów
Pitter, wytłumaczenie które otrzymałem brzmi:
"błąd pojawił się najprawdopodobniej w wyniku przerwy w funkcjonowaniu strony.
Przepraszam za powstałe niedogodności. Gdyby taka sytuacja miała miejsce po raz kolejny
proszę o bezzwłoczny kontakt pod adresem broker@az.pl."

Adelard

Adelard

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1043 postów
Nie rozumiem jednej kwestii związanej z przechwytywaniem a potem aukcjami w tym serwisie.
Domena X została przechwycona przez AZ 2011.12.24 ~16 następnie była wystawiona na aukcję jednak żaden z użytkowników nie wziął w niej udziału, bądź osoba która wygrała nie opłaciła jej na czas ponieważ adres został jeszcze raz wystawiony na licytację - tym razem publiczną, kończącą się dziś o ~16, nikt nie wziął w niej udziału więc zgodnie z 14 dniami testu domena powinna spaść 2012.01.07 ~16 - jednak teraz whois ma status zarejestrowanej do 2013.01.05 a abonentem jest firma... AZ, ponadto domena wystawiona jest u użytkownika Tachikaze który chyba powinien nazywać się bardziej "Wyprzedaż AZ" a nie udawać usera.

Tak więc pytanie - czy partnerom NASK wolno przechwytywać i rejestrować domeny na własny użytek? OFKZ nie, więc młodzieżowo zapytam WTF?

Użytkownik Adelard edytował ten post 05 January 2012 - 21:36

monty

monty

maniak - hobbysta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1929 postów
Przychodzą przypomnienia mailowe o kończących się aukcjach. Wreszcie.

mrjozo

mrjozo

Stażysta

• Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
Chyba coś się przytkało ze sprawdzaniem domen na liście do przechwycenia, dotąd usuwało od razu domeny, które nie można przechwycić a teraz dalej wiszą na liście przez co lista domen bardzo szybko dobija do limitu 300

przemek30

przemek30

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
Dzisiaj coś jest nie tak... nie ma transferu domeny do konta po okresie 5 dni od zakończenia aukcji przechwytywania... tzn. jest zmiana w whois, ale nie ma domeny na liście w opcji "Lista domen polskich"... też tak Wam się zdarza ?

zabaco

zabaco

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Dzisiaj coś jest nie tak... nie ma transferu domeny do konta po okresie 5 dni od zakończenia aukcji przechwytywania... tzn. jest zmiana w whois, ale nie ma domeny na liście w opcji "Lista domen polskich"... też tak Wam się zdarza ?

i nigdy nie było do 5 dni, tylko najszybciej po 5 dniach :) jak ją przechwyciłeś to na pewno będzie :)

Aukcja z ofertą domeny snopek.pl

przemek30

przemek30

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 905 postów
No tak... zawsze po 5 dniach i kilku godzinach przychodził mail z informacją... "nastąpiła zmiana abonenta domeny...", a dzisiaj zmiana w whois jest, a domeny na koncie nie ma... może jakąś przerwę mają... poczekam do jutra.

mindryl

mindryl

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 585 postów
Jak dla mnie takie postępowanie jest skandaliczne i az.pl w ten sposób łamie swój remulamin. Pisałem do supportu kiedy domena będzie dostępna - created: 2012.02.15 - support "domena będzie u Pana po 5 dniach najpóźniej 21.02". Dziś jest 26 i nadal nie mam jej w panelu. Czyli z 365 dni za które płacę domeny nie mam już dostępnej 10 dni. Chyba będę zmuszony zrezygnować z przechwytywania w az jak ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

alpine5

alpine5

TargiDomen.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 postów

Jak dla mnie takie postępowanie jest skandaliczne i az.pl w ten sposób łamie swój remulamin. Pisałem do supportu kiedy domena będzie dostępna - created: 2012.02.15 - support "domena będzie u Pana po 5 dniach najpóźniej 21.02". Dziś jest 26 i nadal nie mam jej w panelu. Czyli z 365 dni za które płacę domeny nie mam już dostępnej 10 dni. Chyba będę zmuszony zrezygnować z przechwytywania w az jak ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

A myślałem, że tylko ja mam z tym problem. Dziś jest chyba 11-ty (dokładnie nie pamiętam) dzień czekania na transfer domeny po przechwyceniu.

Sebastian
alpine5

Użytkownik alpine5 edytował ten post 26 February 2012 - 10:16

Icebreaker

Icebreaker

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2926 postów

A myślałem, że tylko ja mam z tym problem. Dziś jest chyba 11-ty (dokładnie nie pamiętam) dzień czekania na transfer domeny po przechwyceniu.

Sebastian
alpine5

u mnie również jedna domena czeka już naście dni.. mimo że te później przechwycone już są u mnie w panelu.

tajnikiMarketingu.pl blog SEO, Marketing ;

mdi

mdi

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1961 postów

Sebastian
alpine5

U mnie to samo, wczoraj wysłałem do nich maila ale wątek przeczytałem dopiero dzisiaj - myślałem, że problem dotyczy tylko mojego konta :wacko:
Jedna wisi już 11 dni, kolejna powinna przejść do mojego panelu wczoraj, jedna dzisiaj i martwię się o następne.
Tym bardziej mnie to irytuje kiedy AZ domyślne dns-y ustawia na swoje jakby nie mógł pobrać z danych klienta.
Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to, że data modyfikacji tych domen jest codziennie zmieniana (widoczna w dns.pl) tak jakby coś się niby działo ale nie do końca.

i nigdy nie było do 5 dni, tylko najszybciej po 5 dniach :) jak ją przechwyciłeś to na pewno będzie :)

No jeszcze by tego brakowało by np. 360 dni od rejestracji nastąpiło przeniesienie na konto klienta - w końcu to też jest termin "najszybciej po 5 dniach" :)

Użytkownik mdi edytował ten post 26 February 2012 - 10:30

siadaj

siadaj

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 537 postów

Sebastian
alpine5

Dzisiaj z paniką szukałem domeny po panelu w az , gdyby nie zachowane maile to miałbym wątpliwości czy to omamy były

Też czekam ponad tydzień

lufthansa

lufthansa

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2358 postów
Kilkanaście / kilka dni temu migrowali wszystko co mieli na inne serwery z tego zo pamiętam. Może z tego powodu są Wasze problemy?

Moje domeny na: PREMIUM.PL 

mindryl

mindryl

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 585 postów

Kilkanaście / kilka dni temu migrowali wszystko co mieli na inne serwery z tego zo pamiętam. Może z tego powodu są Wasze problemy?

bardzo możliwe, tylko że te losowe udostępnianie domen jest od dłuższego czasu już widoczne, ale nawet jeśli to prawda, to o takich zmianach nalezy poinformować klientów, czyli nas. Tak jak robią to chociażby banki. Chyba że az ma swoich klientów w :wacko:

alpine5

alpine5

TargiDomen.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 postów
Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie (i w sumie miałem Was zapytać już jakiś czas temu), też tak macie niekiedy, że z grupy powiedzmy 4 przechwyconych domen, 1 czy 2 są rejestrowane praktycznie od ręki (i wchodzą do panelu, można zmieniać DNS-y itd.), a na pozostałe trzeba czekać około 5 dni ? Czy to tylko tak jest w az.pl (ja akurat nigdzie indziej nie przechwytywałem, więc nie mam porównania) i od czego to zależy, że jedna jest rejestrowana zaraz po przechwyceniu a inna nie ?

Ponadto mam sprawę, której nie mogę rozgryźć. Czy jest to normalne, że domena, którą przechwyciłem 12.02.2012 (dokładnie chodzi o domenę 588.pl), cały czas kieruje na stronę poprzedniego właściciela ? Nie trafiła jeszcze oczywiście do mojego panelu klienta w az.pl po przechwyceniu, dlatego nie mogę dokonać żadnych zmian w DNS-ach.

Sebastian
alpine5

bartxx86

bartxx86

Sir

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2912 postów

Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie (i w sumie miałem Was zapytać już jakiś czas temu), też tak macie niekiedy, że z grupy powiedzmy 4 przechwyconych domen, 1 czy 2 są rejestrowane praktycznie od ręki (i wchodzą do panelu, można zmieniać DNS-y itd.), a na pozostałe trzeba czekać około 5 dni ? Czy to tylko tak jest w az.pl (ja akurat nigdzie indziej nie przechwytywałem, więc nie mam porównania) i od czego to zależy, że jedna jest rejestrowana zaraz po przechwyceniu a inna nie ?

Myślę, że zależy to od tego czy domena została złapana bezpośrednio przez AZ, czy też
przez jednego z ich partnerów (wtedy trzeba czekać te 5 dni).

Jeśli się mylę poprawcie mnie :wacko:

Impossible is nothing...

lufthansa

lufthansa

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2358 postów

Jeśli się mylę poprawcie mnie :wacko:

Az informowało że łapie samodzielnie. Bez partnerów.

Moje domeny na: PREMIUM.PL 

panh

panh

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 256 postów
dopiero gdy przeczytałem problemy kolegów wyżej sprawdziłem w panelu i rzeczywiście..czekam na 2 domeny od 16.02.
na dodatek w tabeli przechwyconych przy tych dwóch pisze - błąd transferu

pisałem do supportu wczoraj i czekam na odpowiedź...

pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych