Jump to content
Mev

[sprzedam] wortal Kompz.org – 4 lata w sieci!

Recommended Posts

Witam,

 

„Przedmiotem” ogłoszenia jest działający od września 2003 roku wortal zajmujący się zagadnieniami związanymi z komputerami - http://www.kompz.org .

 

Znajdziesz tutaj artykuły na tematy bezpośrednio lub pośrednio związane z komputerami, a więc poczytasz tutaj o podkręcaniu (overclocking) oraz na modyfikacjach (modding), część serwisu poświęcona jest również oprogramowaniu oraz optymalizacji systemów z rodziny Microsoft Windows.

 

Wortal opisywany był w kilku ogólnopolskich gazetach komputerowych, m.in. Komputer Świat Expert oraz PCFormat.

 

Statystyki

• Odsłon (miesięcznie): 1623931 (stan za poprzedni miesiąc wg. webalizera, dane łączne dla strony + forum)

• Unikalnych wizyt (miesięcznie): 61267 (stan za poprzedni miesiąc wg. webalizera, dane łączne dla strony + forum)

• Artykułów, recenzji: ~50

• Newsów: ~300

• PageRank: 5

 

Pozycja w wyszukiwarkach

Jak wszyscy zapewne wiemy dużą rolę w promocji serwisu stanowi jego promocja w wyszukiwarkach. Kompz.org jest na czołowych miejscach w wyszukiwarce google na hasła takie jak: modding, tweak, overclocking – a więc te najbardziej oddające treści serwisu.

 

Dla użytkowników

Wortal posiada lekki, przejrzysty layout. Użytkownik skupia się głównie na treści, a nie rozpraszających dodatkach. Do każdego artykułu w serwisie można dotrzeć poprzez maksymalnie 2 kliknięcia – jest to dużą zaletą zarówno dla użytkowników jak i dla robotów wyszukiwarek, które bardzo chętnie indeksują zawartość serwisu.

 

Opis techniczny

Wortal jest zoptymalizowany pod wyszukiwarki (przyjazne Urle, poprawny kod, ułożenie treści, itp.).

 

Treści oparte są o proste skrypty php, newsy dodaje się poprzez panel administratora (dostępny z WWW) zapisywane są one w bazie mySQL. Aby serwis zbytnio nie przeciążał serwera i oszczędzał nasz transfer zastosowane są mechanizmy kompresji gzip.

 

Zarabiamy?!

A więc doszliśmy do przyjemniejszych kwestii. Pewnie zastanawiasz się czy na Kompz.org można zarobić? A i owszem.

 

W tej chwili zyski serwisu to około 13.000zł rocznie. Zysk ten jest uzyskany ze sprzedaży linków reklamowych oraz jak widać na stronie znajduje się jeszcze google adsense oraz co jakiś czas pojawiają się propozycje wykupienia miejsca reklamowego od firm z branży… Tak więc zyski nie są małe, a dla osoby posiadającej więcej czasu oraz nie ma co ukrywać - wiedzy mogą być one wiele wyższe… Oczywiście wraz z serwisem przekażę aktualną listę reklamodawców.

 

Słowo na zakończenie…

Serwis od 4 lat jest moim oczkiem w głowie więc wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Zastanawiasz się pewnie dlaczego więc chcę go sprzedać? A więc jestem w trakcie realizacji innego, większego projektu, który zabiera mi wiele czasu i powoli brakuje mi go już na zajmowanie się Kompz.org, a nie chcę, aby ten wortal umarł z powodu moich zaniedbań.

 

Cena

Czekam na propozycje via e-mail. Postaram się odpowiedzieć na każdą ofertę/pytanie.

 

Kontakt (oferty, pytania):

- hubert@mev.pl

 

Pozdrawiam,

Hubert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×