Jump to content
Guest slawomir_cwirko

promocja swojej strony poprzez aplikacje android

Recommended Posts

Guest slawomir_cwirko

Witam,

czy ktos juz moze wykorzystał taka możliwosc ??

Chodzi mi o zamieszczenie swojej reklamy w jakiejs grze.

Co mysliciee o takim pomysle??

W zaleznosci od gry łatwo mozna okreslic grupę docelową i do niej szybko dotrzec.

Jestem ciekaw Waszych opinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

muszę przyznać, że ciekawy i nowatorski pomysł.

Jednak aplikacja musi naprawdę robić wrażenie i działać wirusowo, aby dana grupa docelowa nakłaniała innych członków tej grupy do korzystania z danej aplikacji.

Przy aplikacji domena promowana jest przez market aplikacji na którym jest ona wystawiona.

 

Jak jest przeciętna czy średnia aplikacja nijak wpłynie to na promocję, jednak jeśli aplikacja jest świetna to i można z tego wyciągnąć wiele pomocy w promocji domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki jest koszt takiej reklamy, ale uwzględnij dwie rzeczy: klikalność w reklamy w grach/aplikacjach w ogóle, a później przelicz ile tak naprawdę płacisz za jedną odsłonę strony, a później klikalność Twojego targetu. Moim zdaniem lepsze są reklamy w http://adf.ly/, ale nie robiłem żadnych badań w tym zakresie. Opieram to na tym, że kiedy włączam grę, chcę się zrelaksować i w głowie mam tylko rzeczy związane z relaksem. Jeżeli Twoja strona = relaks, to ok, wrzuć reklamę w grę, ale jeżeli nie, to raczej będzie to strata kasy. Ewentualnie jeżeli koszty reklamy mają przekraczać 1000zł, to najpierw zleć badanie, czy Twój target klika w reklamy w ogóle, a później dopiero czy w tę grę faktycznie gra Twój target.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest slawomir_cwirko

Powiem tak,

aplikacja jest moja i nie wiem jak wycenic taka usługe dla klienta. Wczesniej nie proponowalem nikomu takiej usługi.

aplikacja jest sciagana dziennie jakies 5000 razy w Polsce. Od debiutu W 20 dni zostala pobrana ponad 130 000 razy. Ilosc wyswietlenia reklamy miedzy 20 000 - 30 000 dziennie ( widza wyswietlenia reklam gracze podlaczeni do netu w chwili grania - staty Admob, kliki miedzy 400 - 500 razy dziennie ) a okolo 80% graczy gra w grę bez połączenia z siecia wiec nie wyswietlaja im sie reklamy i nie sa liczeni w statystykach admob. W gzre pojawiaja sie plansze z zadaniami i na kazdej takiej planszy na dole mozna umiescic np. link do strony i krótki slogan reklamowy ( bedzie to dodane z poziomu kodu wiec kazdy czy jest podlaczony do netu czy nie w czasie gry zobaczy ten link). Kazda rozgrywka to odsłonięcie średnio 30 planszy. W grę gra kilka osób jednoczesnie na jedym urzadzeniu wiec nawet jak gra jest pobrana raz to reklama dociera do kilku graczy. Średnio wychodzi ze link do promowanej strony bedzie wyswietlony jakies 150 000 razy na dobe i zobaczy go okolo 20 - 30k odbiorców ( nowe pobrania ) . Target jest jasno okreslony ;) Młodziez w wieku 15-24 lata. taka grupa w przewazajacej wiekszosci pobiera te aplikacje.

Ile dla Was bylaby warta taka reklama? Ile bylibyscie w stanie zaplacic za taka usługę powiedzmy trwajaca przez tydzien? Z zaznaczeniem ze reklama i tak zostaje na wszystkich pobranych aplikacjach przez ten tydzien. Chyba ze gracz pobierze powiedzmy po jakims czasie nowa aktualizacje to wtedy juz na kartach zadan bedzie dodany inny link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jakim modelu rozliczeniowym i modelu konwersji rozmawiamy? :)

 

 

ps. Zapraszam na priv :) Też działam w branży mobilnej.

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×