Jump to content

ktosGosc

Użytkownik
  • Content Count

    96
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by ktosGosc


  1. Czyli znak towarowy firmy z Poznania obejmuje tylko pełną nazwę "PIZZA EXPRESS Dawid Gorzelańczyk, Tomasz Lutkowski, Radosław Mikołajewicz S.C" ? A firma z Warszawy posiada znak "PIZZA EXPRESS"?

     

    Zarejestrowanym znakiem handlowym firmy z Poznania jest "PIZZA EXPRESS Lutkowski, Mikołajewicz, Gorzelańczyk"

    natomiast firma PIZZAEXPRESS LIMITED posiada zarejestrowany znak "PIZZA EXPRESS"


  2. Witam, ostatnio wpadła mi domena pizzaexpress^.pl która jak się później okazało jest znakiem słowno-graficznym zastrzeżonym przez dwie firmy. W UPRP są 2 aktywne wpisy na temat tej nazwy. Czy ktoś wie która z tych firm, czy może obie mogłaby mi odebrać tą domenę? Jak w tym przypadku interpretować oba wpisy, bo zarówno jedna jak i druga firma ma dwie takie same klasy 30 oraz 43.

    Może źle patrzę, ale ja widzę tylko jeden zarejestrowany znak handlowy o nazwie "PIZZA EXPRESS" (znak słowno-graficzny) a właścicielem jest firma PIZZAEXPRESS LIMITED

    I to jest jedyny znak zarejestrowany w UDRP


  3. Moment, moment.... z tego co się orientuję to przy rejestracji wspomnianej przeze mnie domeny .us.com nie ma zadnych wymogów.

    Co do wspomnianej popularności....no cóż.....regułą jest niemal problem z przekonaniem klienta aby zarejestrwał .us jako dodatek do .com więc nie wiem na jakiej podstawie budujesz takie dziwne tezy że .us.com jest popularna. Chętnie poznam jakieśdane które o tym mówią. :rolleyes:

     

    Źle zrozumiałeś mój tekst. Domeny typu .no.com .ar.com .cn.com mają w założeniu być alternatywą dla domen narodowych .ar .cn .no I to niektóre domeny narodowe obwarowane są różnymi warunkami, czasami nie do spełnienia. Wiesz jak dzisiaj trudno zarejestrować domenę .cn? Domen .no nie może zarejestrować firma nie mając siedziby w Norwegii. A jednak firmy chcą mieć domenę w jakiś sposób związaną z lokalnym rynkiem. Więcej firm wybiera .cn.com niż .asia Stąd też domeny .cn.com .no.com .de.com są dość popularne.


  4. Pamiętam parę lat wstecz domeny .us.com , które były wprowadzane z podobnym zamierzeniem. Zainteresowanie było raczej nikłe a dziś mało kto pamieta że taka domena istnieje.

    Ba, KK nigdy się o nich nie dowiedział na szeroką skalę. Podobnie było / jest z alalogicznymi eu.com, cn.com, uk.com Istnieją jako ciekawostka domeniarska.

     

    Domeny które tutaj cytujesz zostały wprowadzone, z innych powodów. Niektóre domeny narodowe, do których odnoszą się domeny xx.com są obwarowane wieloma warunkami. Nie mogą być np rejestrowane przez podmioty które nie mają siedziby na lokalnym rynku. I dlatego dzisiaj dużą popularnością wśród KK cieszą się domeny .cn.com .no.com I to mimo dość wysokiej ceny.


  5. fakt ;) ale znowu co.uk czytamy po angielsku

    myślę, że czytając co-peel nię bedzie problemów z zapisaniem

    z drugiej strony samo się to jakoś ustali w praktyce

    i pewnie będzie to jednak ko-peel na wzór .com.pl jak napisałeś

    Ale przy ko-peel słuchacz i tak wpisze w przeglądarkę (bo tak zapewnie zrozumie) com.pl


  6. Za rok prawdopodobnie każdy z wielkich rejestratorów będzie miał swoją nową końcówkę + setki z całego świata - promocja nie będzie łatwa.

     

    A po co rejestratorom własna końcówka?

    Tak naprawdę, jeżeli w pierwszym okresie wejdzie do rejestracji kilkanaście, no może kilkadziesiąt domen (bliżej 20 niż 50) to będzie to sukces. Ile z nich odniesie naprawdę sukces? Chyba niewiele. Część domen to domeny "zamknięte", dostępne dla pewnej społeczności, branży itp. Większość raczej poczeka na następny okres składania aplikacji i będzie obserwowało rynek.


  7. A negatywne? Domena .zus

    ;) Nie, .zus to bardzo dobra domena. Oczywiście każdy Polak miałby obowiazek zakupu takiej domeny, marekkowalski.zus annakowalska.zus Tym sposobem .zus byłby drugą domeną na świecie pod względem ilości zarejestrowanych nazw.


  8. Dobrze, że wytłumaczyłeś, że to rozszerzenie w IDN, bo mi się to wydało aż niewiarygodne. ;)

     

    Niemniej i tak podtrzymuję swoją tezę na temat za długich rozszerzeń, by je ktokolwiek wpisał z długą nazwą domeny.

     

    W oryginale wygląda to tak: இலங்கை i to są dopiero ciekawe domeny


  9. To bylaby okazja na start z .pol

    A dlaczego .pol? Co w tym rozszerzeniu kojarzy Ci się z Polską? Nowe domeny to nowa "jakość" domen. Tu można wybrać dowolną nazwę, dlatego są pełne nazwy miast, a nie jakieś skróty (chyba że ogólnie znane jak np. .nyc)


  10. Kiedyś ktoś pisał, ile trzeba pieniędzy żeby uruchomić taką końcówkę i ją obsługiwać, była to jakaś duża kwota, nie mogę teraz tego znaleźć, ale może po prostu polskich miast nie stać na taki wydatek jak jak np. Berlina, Paryża czy Nowego Jorku i mają dużo pilniejsze potrzeby w budżetach?

    Wejdź na stronę np. http://www.dotberlin.de/ zobacz ilu tam jest sponsorów. U nas jest tylko jedna odpowiedź "nie ma pieniędzy" Kasa to nie wszystko.


  11. Sporo tego.

    Te się wydają uniwersalne i pasujące też dla Polski:

     

    Chodziło mi bardziej o domeny typowo z Polski. Zobaczcie ile jest domen z różnych regionów, landy niemieckie, ile miast planuje swoją domenę. A my? Czy ktoś w ogóle słyszał aby coś w Polsce w tym temacie było planowane? Nawet jeśli nie teraz to w następnej turze przyjmowania nowych domen?


  12. Kilka dni temu ukazał się post, że otwarty zostanie rejestr domen .co.pl (subdomeny w domenie .co.pl rejestrowane były już od kilku lat, najpierw chyba przez firmę Bellatrix, a potem Mainseek). Na stronach "rejestru" można przeczytać, że "Rejestrując domeny co.pl zapewniasz swojej firmie konkurencyjność..." Tymczasem firmy zostały całkowicie olane. Nie ma żadnej tzw pre-rejestracji, żadna firma nie miała możliwości zarejestrowania swojej marki. Olane zostały firmy i osoby ktore maja zarejestrowane nazwy w domenach .pl .com.pl i wielu innych. Nie dano im mozliwości pre-rejestracji. Można to było zrobić współpracując z wieloma rejestratorami. Niestety, też ich olano.

    Aftermarket postawił na swoich uzytkowników, wychodząc z założenia, że na pewno jakieś "dzieciaki" (przepraszam jak kogoś uraziłem) zarejestrują po kilka subdomen. Aby podnieść "gorączkę", w dniu rejestracji puszcza do sieci info, że domena .co.pl została zakupiona za milion złotych (nic tak nie rozpala wyobraźni jak 1 milion złotych). Jest sensacja, jest ruch i nowi "domainerzy" z wizją zarejestrowania nazw wartych grube pieniądze.

    Aftermarket informuje o wspołpracy z firmami z Europy, które wprowadzały na rynek domeny .co.nl .co.ee, a które mają promować domenę .co.pl w Europie. I już widzę zdziwienie firm europejskich, które chcąc zarejestrować swoje marki w "nowych domenach .co.pl" dowiadują się, że ich marka, znak handlowy zarejestrowany jest już od kilku miesięcy, a właścicielem jest Grzegorz Brzęczyszczykiewicz. Super promocja "nowej domeny".

    Miało być światowo, miedzynarodowo, a jest po "polskiemu".

×