Jump to content
featmilka

Domena .no

Recommended Posts

Witam,

szukam miejsca w którym mógłbym kupić domeny .no najtaniej. Z racji, ze chyba trzeba mieć kogoś znajomego w Norwegii lub zarejestrowaną firmę proszę o pomoc czy da radę to jakoś obejść?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy rejestracji tych domen jest sporo restrykcji:
- domeny .no są zarezerwowane wyłącznie dla Abonentów zarejestrowanych na terenie Norwegii.
- maksymalnie jeden Abonent może zarejestrować 100 domen
- NORID (Operator domen .no) wymaga by dane właściciela i kontaktu administracyjnego były norweskie.
- W przypadku firmy wymagany jest numer rejestracji działalności na terenie Norwegii tzw. Brønnøysund Register Centre (Enhetsregisteret)
- W przypadku osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej wymagany jest indywidualny nr ID które Abonent może uzyskać wypełniając formularz tutaj
- dodatkowo rejestr wymaga przygotowanych serwerów DNS. Wymagania i test można sprawdzić tutaj

Cena u nas 79,90 netto, a po cenę z rabatem zapraszam na PW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.. nie wiem, czy najtańsze rozwiązania są w tym przypadku najlepsze. Miałem styczność z kilkoma firmami, które zakładały mi domeny internetowe na firmy słupy (mowa tutaj właśnie o takich domenach z restrykcjami, których nie jestem w stanie sam zarejestrować). No i niestety w kilku przypadkach szczególnie tych podejrzanie tanich po pewnym czasie zniknęła i rejestrator i moja domena :-/

 

Mogę polecić tą firmę, dla kilku klientów rejestrowałem tam domenki .no, nigdy żadnych problemów nie było. Zależy czy potrzebujesz jakiejś domeny pod bloga, który jak zniknie z sieci to nie będzie go aż tak szkoda, czy pod poważną firmę, której adres musi mieć gwarancje obecności w sieci. W drugim przypadku rozważyłbym coś droższego, oferującego Local presence i Trustee service, cena odpowiednio wyższa ale przynajmniej standard usług zacny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×