Jump to content
Merkury

Sprzedaż-Premium

Recommended Posts

Witam szanowne forum ! bardzo prosił bym o radę ,

mam takie pytanie Po wpisaniu rachunku w panel w Premium , czy wbijam tez w kasę fiskalną – zaznaczone mam przy rejestracji w Premium ze nie jestem Vatowcem – wiec po wpisaniu rachunku po sprzedaży , Premium wystawia wtedy fakturę dla kupującego I mnie ?

Ponieważ prowadzę inną sprzedaż I muszę wbijać wszystko w kasę fiskalną , wiec stąd moje pytanie czy po sprzedaży domeny, także muszę wbijać w kasę fiskalną ?

oraz Ile procent odsyła sie podatku od sprzedanej domeny jeżeli jestem na ryczałcie .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli masz aktywowane fakturowanie w premium to za sprzedaną domenę musisz wystawić dokument sprzedaży dla premium.pl (dla mnie jest to FV nie wiem jak jest sytuacja rozwiązana dla przedsiębiorców nie zgłoszonych do VAT ale prawdopodobnie wystarczy wtedy rachunek).

 

Na tym kończy się Twój obowiązek dokumentacji przychodów bo jeśli wbiłbyś to samo jeszcze raz na KF to wykazałbyś ten sam przychód dwa razy i dwa razy musiałbyś odprowadzić od niego podatek a nie wyobrażam sobie sytuacji, że skanujesz raport okresowy z kasy fiskalnej i wysyłasz do premium. :)

 

Jeśli natomiast nie wystawiasz FV lub rachunków dla premium.pl to wystarczy, że wbijesz sprzedaną domenę na kasę w kwocie sprzedaży = brutto.

 

Jesteś opodatkowany ryczałtem i nie jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT - jedyne co musisz sprawdzić to jaką zastosować stawkę ryczałtu w tej sytuacji: http://www.wskazniki.gofin.pl/8,97,2,ryczalt-od-przychodow-ewidencjonowanych.html - a najlepiej upewnić się w Krajowej Informacji Podatkowej:

Z tel. stac.: 801 055 055

Z tel. kom.: (22) 330 0330

Z zagranicy.: +48 22 330 0330

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, jeżeli masz aktywowane fakturowanie w premium to za sprzedaną domenę musisz wystawić dokument sprzedaży dla premium.pl (dla mnie jest to FV nie wiem jak jest sytuacja rozwiązana dla przedsiębiorców nie zgłoszonych do VAT ale prawdopodobnie wystarczy wtedy rachunek).

 

Na tym kończy się Twój obowiązek dokumentacji przychodów bo jeśli wbiłbyś to samo jeszcze raz na KF to wykazałbyś ten sam przychód dwa razy i dwa razy musiałbyś odprowadzić od niego podatek a nie wyobrażam sobie sytuacji, że skanujesz raport okresowy z kasy fiskalnej i wysyłasz do premium. :)

 

Jeśli natomiast nie wystawiasz FV lub rachunków dla premium.pl to wystarczy, że wbijesz sprzedaną domenę na kasę w kwocie sprzedaży = brutto.

 

Jesteś opodatkowany ryczałtem i nie jesteś zarejestrowanym płatnikiem VAT - jedyne co musisz sprawdzić to jaką zastosować stawkę ryczałtu w tej sytuacji: http://www.wskazniki.gofin.pl/8,97,2,ryczalt-od-przychodow-ewidencjonowanych.html - a najlepiej upewnić się w Krajowej Informacji Podatkowej:

Z tel. stac.: 801 055 055

Z tel. kom.: (22) 330 0330

Z zagranicy.: +48 22 330 0330

Witaj ! :) Bardzo dziękuję ci za pomoc , mam jeszcze tylko jedno pytanie - po roku gdy którejś z domen nie będę chciał przedłużać - wtedy serwis automatycznie przyśle mi informację że już nie jestem jej właścicielem ? lub coś podobnego ?

- abym nie miał już jej na stanie ,

Pozdrawiam Mocno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×