Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Na www.RafalPietrzyk.pl przeczytałem o sprzedaży domeny tlumiki.pl za 150k. Rzut okiem na aukcję http://allegro.pl/item595631330_www_tlumiki_pl.html i rzeczywiście! Widnieje tam niewiarygodna cena 150 000,00 zł za domenę poprzez "kup teraz!" Niestety szybkie śledztwo od razu ściągnęło mnie na ziemię: http://allegro.pl/show_user.php?uid=4460333

 

Wielka szkoda...

 

Nie wiem dlaczego uzytkownik anna to kupila...

Nie nalicza mu za to prowizji przeciez (815zl) ,wiec rewanż za negatywy cienko jej wyszedl....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widać, że kobietka pomimo tylu komentarzy nie orientuje się jak działa Allegro.

Prowizja została naliczona - jednak bez problemu może facet zwrócić się o zwrot prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcialbym widziec jego mine w cwili gdy zobaczyl ze ktos kupil ta domene... oraz w tej w chwili gdy zobaczyl ze to "zart"...

 

Ja bym skoczyl z radosci a potem padl ze smutku :)

 

Taki "zart" potrafi cisnienie podniesc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehs.. Jeżeli facet jest cwany to jeszcze na tym zarobi.

Zakup na aukcji jest umową - którą można egzekwować w sądzie - więc gostek bez problemu wygrałby sprawę o te 150k zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie tak, kolego! A jesli ja bede chcial sprzedac piracki film, czyli skradziona wlasnosc intelektualna, to co, wloze do szkatulki z bursztynu i napisze, ze przedmiotem aukcji jest czarodziejska szkatuleczka, a filmik jest tylko gratisem? Oj, oj,oj...to nie tak. Nie tedy droga.

 

Ten kolo od aukcji mysli, ze jest cwany..ale tu sie grubo myli...

 

Fajnie, ze pare takich aukcji zostalo juz usunietych..dzieki rece-niewidce, ktora siegnela po klawiature lubh telefon i przekazala info do allegro...

 

Allah Akbar

 

Bardzo mnie zastanawia postawa niektórych tak zwanych pseudo "domeniarzy" :-)))

 

Plują na jednych za to że mają fajne pomysły i rezerwują domeny i potem próbują je sprzedać mając je zarezerwowane, i niektórzy za to wymyślają na nich że są złodziejami itp.

 

A tymczasem te same osoby tak ochoczo i chętnie kupują domeny np. w dropped nie zdając sobie sprawy że niektóre z tych domen są tak samo zarezerwowane a mimo to nikt nie twierdzi że dropped to złodzieje ? Co za tym idzie nawet najlepsze zdaniem niektórych firmy uprawiają tą praktykę na porządku dziennym, i nikt nie widzi wtedy w tym nic złego !!!!

 

Wszyscy Ci co tak ochoczo wtrącają się do dyskusji na temat praw autorskich, sprzedaży zarezerwowanych domen, opcji na domeny itp. to po prostu nieudacznicy którzy nie potrafią samodzielnie wymyślić jakiejś fajnej nazwy domeny a kiedy zobaczą że ktoś inny wymyślił fajną nazwę

to po prostu zazdrość ich zżera że sami nie potrafili wpaść na ten pomysł.

 

Przynajmniej Ci "bardziej kreatywni i pomysłowi" nie żądają za te domeny sum jak z kosmosu i niektóre z ich domen są o wiele bardziej zapamiętywalne i proste niż te za które pseudo "domeniarze" żądają cen wyssanych z palca.

Oczywiście można zarejestrować domenę i potem próbować sprzedać ja za kwotę 10 letnich zarobków przeciętnego Polaka, ale żeby to się udało to trzeba zniszczyć konkurencję choćby za pomocą złośliwych komentarzy i uwag. Praktyki niektórych przypominają praktyki monopolisty i wydaje się im iż tylko Oni są guru branży domen, co gorsza niektórzy niezbyt rozgarnięci i niezbyt zorientowani zgadzają się z ich zdaniem.

Panowie pseudo "domeniarze" mamy państwo kapitalistyczne, a w takim Państwie jest swoboda działania i każdy pomysł na biznes jest dobry, i nie macie monopolu na handel domenami i tak naprawdę domena jest warta tyle ile klient chce za nią zapłacić oczywiście w granicach rozsądku.

Najbardziej bawi mnie zamieszanie wokół rynku domen mające na celu wykreowanie "guru" branży domen.

Che che spotyka się Pan x z Panem y i omawiają się ja kupię domenę xxxx od Ciebie za 100.000,00 zł a Ty kupisz ode mnie domenę yyyy za 80.000,00 zł i mamy takie notowania jak nikt :-))))

Takie praktyki znane są od zawsze i pewnie zawsze będą bo w końcu to jedna z praktyk na stworzenie sobie dobrego image :-))

Czy naprawdę nikt nie widzi jakie to sztuczne ?

 

Ja sam posiadam kilkaset domen w tym takie które zagraniczne serwisy wyceniają na kwoty przekraczające 180.000 $ !!!! i zdaję sobie doskonale sprawę że sprzedanie ich nawet za ułamek tej kwoty graniczy z cudem :-)

 

Przykład :

 

Domena netiasa.pl wyceniona na Allegro na 3.000.000 zł zgroza

 

Wycena zagranicznego serwisu : Wycena Netiasa.pl warta 146 $, cha cha a speedtest.pl wycenia tę domenę na 145 zł

 

Kolejna domena : konie.pl licytowana na Allegro za kwotę aktualnie 12.200,00 zł !!!! przez 11 osób

a wyceniona na : Wycena konie.pl warta 1518 $

 

W takim wypadku np. moje domeny :

 

sex-randki.sex.pl wycenione na Wycena sex-randki 190.391,00 $ powinna być warta ile ??

 

No właśnie ile ?

Odpowiedź jest prosta według mnie oczywiście mogę powiedzieć no co najmniej 500.000,00 zł kurcze ale jestem bogaty haha......

Do tego druga domenka sexfotka.sex.pl kurcze wyceniona tak samo ojoj ....

No to jestem milionerem hehe...

 

A tak naprawdę to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem za 1/10 tej kwoty i zdaje sobie doskonale sprawę że nie jest to zbyt realne ..... :-(

 

No cóż mi pozostaje hmmmm. Chyba poszukać kilku znajomych i zacząć nabijać sobie "image" sztucznym zawyżaniem cen ..............

 

Pozostawiam ku rozwadze i przemyśleniu szanownych Panów pseudo "domeniarzy" i ich klientów ......

 

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

PERFECTUS

SEX DOMENY

 

 

P.S.

Jeśli ktoś dotarł do tego miejsca to proszę o spokojne przemyślenie tego tekstu i mam nadzieję że przynajmniej kilka osób przestanie być "marionetkami" w rękach kilku sprytnych zaprzyjaźnionych ze sobą handlarzy domen.......

Po prostu nie dajmy się zwariować ......

To tyle.....

Che che najciekawsze że wiem jakie teraz posypią się gromy na moją biedną głowę .....

Ale co mi tam dalej będę sobie spokojnie patrzył jak można manipulować ludźmi za pomocą kilku wyolbrzymianych informacji ....

Podstawy psychologi się kłaniają "manipulacja i wpływ na zachowanie tłumów" :-) znane z komunistycznego ustroju i chyba nieźle opanowane przez niektóre osoby ......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehs.. Jeżeli facet jest cwany to jeszcze na tym zarobi.

Zakup na aukcji jest umową - którą można egzekwować w sądzie - więc gostek bez problemu wygrałby sprawę o te 150k zł.

 

Z tym, że kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna (przez internet) bez podania przyczyn, więc nic z tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale do 14 dni z tego co pamiętam :P

Co jak co ale warto poczekać i zgarnąć taką sumkę :)

 

U mnie klientka wylicytowała wystawiony na Allegro oczywiście dla reklamy portal ogłoszeń motoryzacyjnych za uwaga 3,500.000 zł efekt taki że Allegro prawie mi zawiesiło konto zanim się wszystko odkręciło bo zalegałem z zapłatą uwaga : 12.781,65 zł brutto. Oczywiście Pani wytłumaczyła że Jej 5-letnie dziecko nacisnęło nie tam gdzie trzeba .... i co wtedy miałem się sądzić ?

Najgorsze że Allegro niewiele się przejmuje i każe zapłacić ich to nie interesuje i nawet straszą windykacją więc należy na takie rzeczy uważać ......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale do 14 dni z tego co pamiętam :P

Co jak co ale warto poczekać i zgarnąć taką sumkę :)

 

Hmmm ale to kupujący może odstąpić od tej umowy i on nie wiele tu może zgarnąć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tym, że kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna (przez internet) bez podania przyczyn
Tak to nie jest prawda: Konsument ma, firma nie ma.

Mozna obroty tego usera tak interpretowac, ze na allegro handluje nie jako konsument, ale jako firma http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11298332 (albo musze miec ogromne rodzine :))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo mnie zastanawia postawa niektórych tak zwanych pseudo "domeniarzy" :-)))

 

Plują na jednych za to że mają fajne pomysły i rezerwują domeny i potem próbują je sprzedać mając je zarezerwowane, i niektórzy za to wymyślają na nich że są złodziejami itp.

 

A tymczasem te same osoby tak ochoczo i chętnie kupują domeny np. w dropped nie zdając sobie sprawy że niektóre z tych domen są tak samo zarezerwowane a mimo to nikt nie twierdzi że dropped to złodzieje ? Co za tym idzie nawet najlepsze zdaniem niektórych firmy uprawiają tą praktykę na porządku dziennym, i nikt nie widzi wtedy w tym nic złego !!!!

 

Wszyscy Ci co tak ochoczo wtrącają się do dyskusji na temat praw autorskich, sprzedaży zarezerwowanych domen, opcji na domeny itp. to po prostu nieudacznicy którzy nie potrafią samodzielnie wymyślić jakiejś fajnej nazwy domeny a kiedy zobaczą że ktoś inny wymyślił fajną nazwę

to po prostu zazdrość ich zżera że sami nie potrafili wpaść na ten pomysł.

 

Przynajmniej Ci "bardziej kreatywni i pomysłowi" nie żądają za te domeny sum jak z kosmosu i niektóre z ich domen są o wiele bardziej zapamiętywalne i proste niż te za które pseudo "domeniarze" żądają cen wyssanych z palca.

Oczywiście można zarejestrować domenę i potem próbować sprzedać ja za kwotę 10 letnich zarobków przeciętnego Polaka, ale żeby to się udało to trzeba zniszczyć konkurencję choćby za pomocą złośliwych komentarzy i uwag. Praktyki niektórych przypominają praktyki monopolisty i wydaje się im iż tylko Oni są guru branży domen, co gorsza niektórzy niezbyt rozgarnięci i niezbyt zorientowani zgadzają się z ich zdaniem.

Panowie pseudo "domeniarze" mamy państwo kapitalistyczne, a w takim Państwie jest swoboda działania i każdy pomysł na biznes jest dobry, i nie macie monopolu na handel domenami i tak naprawdę domena jest warta tyle ile klient chce za nią zapłacić oczywiście w granicach rozsądku.

Najbardziej bawi mnie zamieszanie wokół rynku domen mające na celu wykreowanie "guru" branży domen.

Che che spotyka się Pan x z Panem y i omawiają się ja kupię domenę xxxx od Ciebie za 100.000,00 zł a Ty kupisz ode mnie domenę yyyy za 80.000,00 zł i mamy takie notowania jak nikt :-))))

Takie praktyki znane są od zawsze i pewnie zawsze będą bo w końcu to jedna z praktyk na stworzenie sobie dobrego image :-))

Czy naprawdę nikt nie widzi jakie to sztuczne ?

 

Ja sam posiadam kilkaset domen w tym takie które zagraniczne serwisy wyceniają na kwoty przekraczające 180.000 $ !!!! i zdaję sobie doskonale sprawę że sprzedanie ich nawet za ułamek tej kwoty graniczy z cudem :-)

 

Przykład :

 

Domena netiasa.pl wyceniona na Allegro na 3.000.000 zł zgroza

 

Wycena zagranicznego serwisu : Wycena Netiasa.pl warta 146 $, cha cha a speedtest.pl wycenia tę domenę na 145 zł

 

Kolejna domena : konie.pl licytowana na Allegro za kwotę aktualnie 12.200,00 zł !!!! przez 11 osób

a wyceniona na : Wycena konie.pl warta 1518 $

 

W takim wypadku np. moje domeny :

 

sex-randki.sex.pl wycenione na Wycena sex-randki 190.391,00 $ powinna być warta ile ??

 

No właśnie ile ?

Odpowiedź jest prosta według mnie oczywiście mogę powiedzieć no co najmniej 500.000,00 zł kurcze ale jestem bogaty haha......

Do tego druga domenka sexfotka.sex.pl kurcze wyceniona tak samo ojoj ....

No to jestem milionerem hehe...

 

A tak naprawdę to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem za 1/10 tej kwoty i zdaje sobie doskonale sprawę że nie jest to zbyt realne ..... :-(

 

No cóż mi pozostaje hmmmm. Chyba poszukać kilku znajomych i zacząć nabijać sobie "image" sztucznym zawyżaniem cen ..............

 

Pozostawiam ku rozwadze i przemyśleniu szanownych Panów pseudo "domeniarzy" i ich klientów ......

 

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

PERFECTUS

SEX DOMENY

 

 

P.S.

Jeśli ktoś dotarł do tego miejsca to proszę o spokojne przemyślenie tego tekstu i mam nadzieję że przynajmniej kilka osób przestanie być "marionetkami" w rękach kilku sprytnych zaprzyjaźnionych ze sobą handlarzy domen.......

Po prostu nie dajmy się zwariować ......

To tyle.....

Che che najciekawsze że wiem jakie teraz posypią się gromy na moją biedną głowę .....

Ale co mi tam dalej będę sobie spokojnie patrzył jak można manipulować ludźmi za pomocą kilku wyolbrzymianych informacji ....

Podstawy psychologi się kłaniają "manipulacja i wpływ na zachowanie tłumów" :-) znane z komunistycznego ustroju i chyba nieźle opanowane przez niektóre osoby ......

 

to zacznijmy od tego, że Ci którzy sprzedają zarejestrowane domeny robią to zgodnie z prawem i regulaminem allegro, a ci, którzy sprzedają zarezerwowane domeny nie mają prawa do rozporządzania nimi - to nie jest ich własność (w przypadku domen zarejestrowanych też nie mówimy o własności ale o abonencie domeny, czyli cesje prawa do jej rozporządzaniem itd.) Ogólnie po twojej wypowiedzi wyobrażam sobie człowieczka, który siedzi przed monitorem, rezerwuje masę domen - via domenomania.info i próbuje komuś sprzedać coś czego nie jest abonentem, Allegro.Tc - świetne, bajka cud miód, rezerwacja domen i próby ich sprzedaży - cud miód, tylko to nie my psujemy rynek a ty. Żal ci dupsko ściska, że dobre domeny się sprzedają, że zarejestrowane domeny się sprzedają. Nie chcę tutaj nikogo obrażać ale dla mnie jesteś po prostu cwaniaczkiem jakich wielu. Z tym, że niektórzy potrafią cwaniactwem coś zdziałać, a to co ty robisz jest po prostu poniżej krytyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to zacznijmy od tego, że Ci którzy sprzedają zarejestrowane domeny robią to zgodnie z prawem i regulaminem allegro, a ci, którzy sprzedają zarezerwowane domeny nie mają prawa do rozporządzania nimi - to nie jest ich własność (w przypadku domen zarejestrowanych też nie mówimy o własności ale o abonencie domeny, czyli cesje prawa do jej rozporządzaniem itd.) Ogólnie po twojej wypowiedzi wyobrażam sobie człowieczka, który siedzi przed monitorem, rezerwuje masę domen - via domenomania.info i próbuje komuś sprzedać coś czego nie jest abonentem, Allegro.Tc - świetne, bajka cud miód, rezerwacja domen i próby ich sprzedaży - cud miód, tylko to nie my psujemy rynek a ty. Żal ci dupsko ściska, że dobre domeny się sprzedają, że zarejestrowane domeny się sprzedają. Nie chcę tutaj nikogo obrażać ale dla mnie jesteś po prostu cwaniaczkiem jakich wielu. Z tym, że niektórzy potrafią cwaniactwem coś zdziałać, a to co ty robisz jest po prostu poniżej krytyki.

 

Chętnie zobaczę taki przepis prawny regulujący tę sprawę :)

 

Nie uważam abym kogoś obrażał swoimi wypowiedziami, a jeśli kogoś to dotyka to chyba właśnie ...... :P

 

Ciekawi mnie co powiesz w tym aspekcie o dropped.pl które też oferuje zarezerwowane domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to zacznijmy od tego, że Ci którzy sprzedają zarejestrowane domeny robią to zgodnie z prawem i regulaminem allegro, a ci, którzy sprzedają zarezerwowane domeny nie mają prawa do rozporządzania nimi - to nie jest ich własność (w przypadku domen zarejestrowanych też nie mówimy o własności ale o abonencie domeny, czyli cesje prawa do jej rozporządzaniem itd.) Ogólnie po twojej wypowiedzi wyobrażam sobie człowieczka, który siedzi przed monitorem, rezerwuje masę domen - via domenomania.info i próbuje komuś sprzedać coś czego nie jest abonentem, Allegro.Tc - świetne, bajka cud miód, rezerwacja domen i próby ich sprzedaży - cud miód, tylko to nie my psujemy rynek a ty. Żal ci dupsko ściska, że dobre domeny się sprzedają, że zarejestrowane domeny się sprzedają. Nie chcę tutaj nikogo obrażać ale dla mnie jesteś po prostu cwaniaczkiem jakich wielu. Z tym, że niektórzy potrafią cwaniactwem coś zdziałać, a to co ty robisz jest po prostu poniżej krytyki.

 

Cha cha tak na marginesie jeśli to Twoje domeny : http://allegro.pl/item603936726_ponad_40_d..._cie_z_nog.html to gratuluję pomysłowości haha :P

 

Najlepsze moim zdaniem to hazardzisko.pl haha hazard żeby to sprzedać po prostu czysty hazard na dodatek kwota powala z nóg ;) na marginesie opis aukcji się zgadza "powalą Cię z nóg" hehe niezłe.....

 

:P Ciekawe ile masz lat bo sądząc po nicku jakieś 17 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chętnie zobaczę taki przepis prawny regulujący tę sprawę :)

 

Nie uważam abym kogoś obrażał swoimi wypowiedziami, a jeśli kogoś to dotyka to chyba właśnie ...... :P

 

Ciekawi mnie co powiesz w tym aspekcie o dropped.pl które też oferuje zarezerwowane domeny ?

 

 

 

Ciekawa teoria z tą wyceną domen w 'zagranicznych' serwisach. Ale to świadczy tylko o Twoim profesjonalizmie, a raczej jego braku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
to zacznijmy od tego, że Ci którzy sprzedają zarejestrowane domeny robią to zgodnie z prawem i regulaminem allegro, a ci, którzy sprzedają zarezerwowane domeny nie mają prawa do rozporządzania nimi - to nie jest ich własność (w przypadku domen zarejestrowanych też nie mówimy o własności ale o abonencie domeny, czyli cesje prawa do jej rozporządzaniem itd.) Ogólnie po twojej wypowiedzi wyobrażam sobie człowieczka, który siedzi przed monitorem, rezerwuje masę domen - via domenomania.info i próbuje komuś sprzedać coś czego nie jest abonentem, Allegro.Tc - świetne, bajka cud miód, rezerwacja domen i próby ich sprzedaży - cud miód, tylko to nie my psujemy rynek a ty. Żal ci dupsko ściska, że dobre domeny się sprzedają, że zarejestrowane domeny się sprzedają. Nie chcę tutaj nikogo obrażać ale dla mnie jesteś po prostu cwaniaczkiem jakich wielu. Z tym, że niektórzy potrafią cwaniactwem coś zdziałać, a to co ty robisz jest po prostu poniżej krytyki.

 

co do domenomania.info to jeśli ktoś umie czytać a pisze jak byk to :

 

"* Niniejsza lista nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66, § 1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych i nie przedstawia stanów magazynowych a jedynie propozycje dobrych nazw domen. "

 

Ta strona

 

Jeśli ktoś jest mądry to skorzysta z wymyślanych przeze mnie nazw i zrobi na tym dobry interes .....

 

Po prostu wyobraźnia w rejestracji domen a nie jakieś marne zlepki ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa teoria z tą wyceną domen w 'zagranicznych' serwisach. Ale to świadczy tylko o Twoim profesjonalizmie, a raczej jego braku.

 

He he to tylko przykład bo doskonalę sobie zdaję sprawę że to wynik subdomena domeny sex.pl :)

 

Ale zobacz ile osób się na to nabiera ?

 

Notabene śmiesznie to wygląda bo sam korzystasz z tego samego serwisu wyceny domen i co działa prawda :P

 

Twoja Aukcja

 

Czy mam rozumieć że sam jesteś nieprofesjonalny ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo mnie zastanawia postawa niektórych tak zwanych pseudo "domeniarzy" :-)))

 

Plują na jednych za to że mają fajne pomysły i rezerwują domeny i potem próbują je sprzedać mając je zarezerwowane, i niektórzy za to wymyślają na nich że są złodziejami itp.

 

A tymczasem te same osoby tak ochoczo i chętnie kupują domeny np. w dropped nie zdając sobie sprawy że niektóre z tych domen są tak samo zarezerwowane a mimo to nikt nie twierdzi że dropped to złodzieje ? Co za tym idzie nawet najlepsze zdaniem niektórych firmy uprawiają tą praktykę na porządku dziennym, i nikt nie widzi wtedy w tym nic złego !!!!

 

Wszyscy Ci co tak ochoczo wtrącają się do dyskusji na temat praw autorskich, sprzedaży zarezerwowanych domen, opcji na domeny itp. to po prostu nieudacznicy którzy nie potrafią samodzielnie wymyślić jakiejś fajnej nazwy domeny a kiedy zobaczą że ktoś inny wymyślił fajną nazwę

to po prostu zazdrość ich zżera że sami nie potrafili wpaść na ten pomysł.

 

Przynajmniej Ci "bardziej kreatywni i pomysłowi" nie żądają za te domeny sum jak z kosmosu i niektóre z ich domen są o wiele bardziej zapamiętywalne i proste niż te za które pseudo "domeniarze" żądają cen wyssanych z palca.

Oczywiście można zarejestrować domenę i potem próbować sprzedać ja za kwotę 10 letnich zarobków przeciętnego Polaka, ale żeby to się udało to trzeba zniszczyć konkurencję choćby za pomocą złośliwych komentarzy i uwag. Praktyki niektórych przypominają praktyki monopolisty i wydaje się im iż tylko Oni są guru branży domen, co gorsza niektórzy niezbyt rozgarnięci i niezbyt zorientowani zgadzają się z ich zdaniem.

Panowie pseudo "domeniarze" mamy państwo kapitalistyczne, a w takim Państwie jest swoboda działania i każdy pomysł na biznes jest dobry, i nie macie monopolu na handel domenami i tak naprawdę domena jest warta tyle ile klient chce za nią zapłacić oczywiście w granicach rozsądku.

Najbardziej bawi mnie zamieszanie wokół rynku domen mające na celu wykreowanie "guru" branży domen.

Che che spotyka się Pan x z Panem y i omawiają się ja kupię domenę xxxx od Ciebie za 100.000,00 zł a Ty kupisz ode mnie domenę yyyy za 80.000,00 zł i mamy takie notowania jak nikt :-))))

Takie praktyki znane są od zawsze i pewnie zawsze będą bo w końcu to jedna z praktyk na stworzenie sobie dobrego image :-))

Czy naprawdę nikt nie widzi jakie to sztuczne ?

 

Ja sam posiadam kilkaset domen w tym takie które zagraniczne serwisy wyceniają na kwoty przekraczające 180.000 $ !!!! i zdaję sobie doskonale sprawę że sprzedanie ich nawet za ułamek tej kwoty graniczy z cudem :-)

 

Przykład :

 

Domena netiasa.pl wyceniona na Allegro na 3.000.000 zł zgroza

 

Wycena zagranicznego serwisu : Wycena Netiasa.pl warta 146 $, cha cha a speedtest.pl wycenia tę domenę na 145 zł

 

Kolejna domena : konie.pl licytowana na Allegro za kwotę aktualnie 12.200,00 zł !!!! przez 11 osób

a wyceniona na : Wycena konie.pl warta 1518 $

 

W takim wypadku np. moje domeny :

 

sex-randki.sex.pl wycenione na Wycena sex-randki 190.391,00 $ powinna być warta ile ??

 

No właśnie ile ?

Odpowiedź jest prosta według mnie oczywiście mogę powiedzieć no co najmniej 500.000,00 zł kurcze ale jestem bogaty haha......

Do tego druga domenka sexfotka.sex.pl kurcze wyceniona tak samo ojoj ....

No to jestem milionerem hehe...

 

A tak naprawdę to byłbym najszczęśliwszym człowiekiem za 1/10 tej kwoty i zdaje sobie doskonale sprawę że nie jest to zbyt realne ..... :-(

 

No cóż mi pozostaje hmmmm. Chyba poszukać kilku znajomych i zacząć nabijać sobie "image" sztucznym zawyżaniem cen ..............

 

Pozostawiam ku rozwadze i przemyśleniu szanownych Panów pseudo "domeniarzy" i ich klientów ......

 

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT

PERFECTUS

SEX DOMENY

 

 

P.S.

Jeśli ktoś dotarł do tego miejsca to proszę o spokojne przemyślenie tego tekstu i mam nadzieję że przynajmniej kilka osób przestanie być "marionetkami" w rękach kilku sprytnych zaprzyjaźnionych ze sobą handlarzy domen.......

Po prostu nie dajmy się zwariować ......

To tyle.....

Che che najciekawsze że wiem jakie teraz posypią się gromy na moją biedną głowę .....

Ale co mi tam dalej będę sobie spokojnie patrzył jak można manipulować ludźmi za pomocą kilku wyolbrzymianych informacji ....

Podstawy psychologi się kłaniają "manipulacja i wpływ na zachowanie tłumów" :-) znane z komunistycznego ustroju i chyba nieźle opanowane przez niektóre osoby ......

Ale o co ty walczysz? O wolne wtorki? :)

Czy raczej było dzisiaj pite w świątecznym nastroju. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale o co ty walczysz? O wolne wtorki? :P

Czy raczej było dzisiaj pite w świątecznym nastroju. ;)

 

Nie było pite bo dziwny ze mnie gość ot taki sobie dinozaur do tego abstynent .... :P

 

O co walczę ?

 

Po prostu o to aby Ci "mniej pomysłowi" nie traktowali tych "bardziej pomysłowych" jak przestępców i spekulantów .....

 

No po prostu nie każdemu natura dała dar do wymyślania fajnych nazw .... ale to z wiekiem przyjdzie, przyjdzie ....

 

Kurcze przypominają mi się czasy kiedy przed kinem była długa kolejka po bilety bo dobry film leci a co chwilę słyszałeś obok "może bilecik tanio sprzedam" ;)

 

I wiesz co ..... tylko barany stały w kolejce i z reguły nie dostali biletu .... a każdy wolał kupić u konika .... ;)

 

I najśmieszniejsze że nikt nie nazywał ich złodziejami ..... a fajnie było iść na film z dziewczyną i na pewno lepiej niż wracać od pustej kasy ..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informuję iż znak firmowy "Allegro.tc" został zarejestrowany przez naszą firmę w urzędzie patentowym i jako taki podlega ochronie prawnej i nasza firma ma prawo używania go w dowolnej formie.

 

Wróćmy więc do Twojego wcześniejszego tematu:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=24850&hl=perfectus

 

i skoro już jesteś to może odpowiesz na zadane w nim pytania dotyczace nr zgłoszenia? Jeśli takie w ogóle istenieje bo jakoś do tej pory nie zostało opublikowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cha cha tak na marginesie jeśli to Twoje domeny : http://allegro.pl/item603936726_ponad_40_d..._cie_z_nog.html to gratuluję pomysłowości haha :P

 

Najlepsze moim zdaniem to hazardzisko.pl haha hazard żeby to sprzedać po prostu czysty hazard na dodatek kwota powala z nóg ;) na marginesie opis aukcji się zgadza "powalą Cię z nóg" hehe niezłe.....

 

:P Ciekawe ile masz lat bo sądząc po nicku jakieś 17 :)

 

to nie są moje domeny, nie wiem na jakiej podstawie śmiesz tak twierdzić, nie masz punktu zaczepienia?

 

Co do Chętnie zobaczę taki przepis prawny regulujący tę sprawę rolleyes.gif

 

na szybko: Poprzez wystawienie Towaru Sprzedający oświadcza, że obrót wystawionym Towarem nie narusza przepisów obowiązującego prawa lub praw osób trzecich a także, że jest uprawniony do zawarcia i wykonania umowy, w celu zawarcia której została rozpoczęta Aukcja. - rozumiesz czy jeszcze nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wróćmy więc do Twojego wcześniejszego tematu:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=24850&hl=perfectus

 

i skoro już jesteś to może odpowiesz na zadane w nim pytania dotyczące nr zgłoszenia? Jeśli takie w ogóle istnieje bo jakoś do tej pory nie zostało opublikowane.

 

A próbowaliście kiedyś coś opatentować ?

 

Jeśli tak to wiesz ile czasu to trwa.

 

Wysłaliśmy zgłoszenie już 3 miesiące temu i po opłaceniu wszelkich formalności (ponad 500 zł) otrzymaliśmy informację iż zgłoszenie przyjęto i zostanie opublikowane w lipcowym biuletynie UPRP.

 

Szczerze to nas też denerwuje ta sytuacja że tyle czasu to trwa ale podobno nagle urząd patentowy jest zawalony patentami a naprawdę i tu uwierzcie naprawdę z pełnym uśmiechem na twarzy chętnie utrę nosa niedowiarkom ..... no cóż ale na tą przyjemność będę musiał jeszcze chwile poczekać ale obiecuję że we wtorek dam link do skanu zgłoszenia i potwierdzenie dokonania zgłoszenia .....

 

Na dodatek do czasu publikacji niewiele mogę zrobić z domeną więc na razie została zagospodarowana na aliasy....

 

Ale w lipcu ..... :) może coś na kształt subasta.pl :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A próbowaliście kiedyś coś opatentować ?

 

Jeśli tak to wiesz ile czasu to trwa.

 

Wysłaliśmy zgłoszenie już 3 miesiące temu i po opłaceniu wszelkich formalności (ponad 500 zł) otrzymaliśmy informację iż zgłoszenie przyjęto i zostanie opublikowane w lipcowym biuletynie UPRP.

 

Szczerze to nas też denerwuje ta sytuacja że tyle czasu to trwa ale podobno nagle urząd patentowy jest zawalony patentami a naprawdę i tu uwierzcie naprawdę z pełnym uśmiechem na twarzy chętnie utrę nosa niedowiarkom ..... no cóż ale na tą przyjemność będę musiał jeszcze chwile poczekać ale obiecuję że we wtorek dam link do skanu zgłoszenia i potwierdzenie dokonania zgłoszenia .....

 

Na dodatek do czasu publikacji niewiele mogę zrobić z domeną więc na razie została zagospodarowana na aliasy....

 

Ale w lipcu ..... :) może coś na kształt subasta.pl :P

 

na starcie wyślij linka do prawników Allegro ;) powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites
to nie są moje domeny, nie wiem na jakiej podstawie śmiesz tak twierdzić, nie masz punktu zaczepienia?

 

Co do Chętnie zobaczę taki przepis prawny regulujący tę sprawę rolleyes.gif

 

na szybko: Poprzez wystawienie Towaru Sprzedający oświadcza, że obrót wystawionym Towarem nie narusza przepisów obowiązującego prawa lub praw osób trzecich a także, że jest uprawniony do zawarcia i wykonania umowy, w celu zawarcia której została rozpoczęta Aukcja. - rozumiesz czy jeszcze nie?

 

Jeśli nie Twoje to szczerze zwracam honor :) no cóż jeden z Twoich postów wskazywał na tę właśnie aukcję .......

 

Co do drugiej wypowiedzi to : czy domena zarezerwowana jest możliwa do rejestracji przez inną osobę ? przez okres 14 dni stanowi już tylko i wyłącznie moją własność co potwierdza wystawiona faktura proforma !!! Obecnie nagminna jest polityka sprzedaży towarów tzw. "na zamówienie klienta" tzn. sklepy oferują towary których nie posiadają na stanie a sprowadzają je na na konkretne zamówienie klienta !!!

Praktyka ta jest stosowana powszechnie przez tysiące Polskich Firm i to nie tylko domeny ale każda praktycznie branża !!!

Czy w takim wypadku ktoś traktuje taki sklep jako przestępcę ?

To samo dotyczy sklepów internetowych gdzie praktyka ta jest powszechna !!! Najpierw klient zamawia towar na podstawie wystawionej oferty i dopiero po opłaceniu sklep zamawia towar w hurtowni.

Przestępstwem byłoby gdyby transakcja doszła do skutku, kupujący zapłacił za towar i pomimo tego towaru nie otrzymał !!!

Ale jak zapewne wiesz przez 14 dni nie ma takiej możliwości aby ktoś inny zarejestrował zarezerwowaną domenę ..... więc masz spokojnie 5-10 dni na znalezienie kupca ......

Dodatkowo posiadasz już fakturę proforma stwierdzającą że ten towar został dla Ciebie powtarzam DLA CIEBIE I TYLKO CIEBIE zarezerwowany więc nie ma żadnych przesłanek wskazujących iż transakcja taka nie może być przeprowadzona.

 

Nie ma przepisów prawnych regulujących tą kwestię a tym bardziej przepisu stwierdzającego iż zabroniony jest handel zarezerwowanymi domenami.

 

Co do 14 dniowego okresu rezerwacji pretensje do NASK proszę......

 

Rozumiesz czy jeszcze nie ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×