Jump to content
korkis

prawdziwewedliny.pl

Recommended Posts

prawdziwewedliny.pl

 

witajcie

tym razem prosze o opinie prawdziwewedliny.pl. wydaje sie ciekawa bo konkretna, ale .... ;) zycie bywa pokrętne tak jak logika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie, co oznaczałoby określenie "prawdziwe"? Jak rozumiem chodzić może o podkreślenie wysokiej jakości i "tradycyjnego" sposobu produkcji, wolnego od chemii, konserwantów (nie mieni się kolorami tęczy połyskując jak rybia łuska )?

 

Rozkminiam w ten sposób, bo tak jakoś ten epitet na pierwszy rzut oka trochę mi tu nie pasuje. Ale z drugiej strony patrząc, to w sumie ma to sens w takim ujęciu (wędliny wolne od chemii).

 

Potencjalnym KK mógłby być ktoś potrzebujący takiej domeny na sklep internetowy, stronę masarni, jakąś rodzinną działalność, duża firma raczej nie będzie zainteresowana, generalnie jakiś niewielki projekt, chociaż mogę się mylić.

 

Musi się trafić odpowiedni KK, domena nie jest taka zła. Może coś z tego być, chociaż mnie tak średnio przypada do gustu, mam mieszane odczucia.

 

Nazwy w .com.pl i .eu zarejestrowane, ale niezagospodarowane, reszta wolna. Adwords na frazę "prawdziwe wędliny" pokazuje średnią miesięczną liczbę wyszukań na poziomie 10. Dla porównania, dla słów "wędliny" i "wędlina" jest to po 1 900. Liczba wyników w Google dla "wędliny", to 2 300 000, dla "wędlina", to 347 000. Dla frazy "prawdziwe wędliny", to 1 500.

 

Nazwa wędliny w domenie .net przekierowuje na stronę firmy. Peel i .com.pl na AM, .com należy do firmy, ale niezagospodarowana. To może pokazywać zainteresowanie ze strony KK i potencjał oraz charakterystykę rynku, jego specyfikę nabywczą w odniesieniu do domen, bo rynek sam w sobie jest duży i generuje niemałe przychody.

 

Można zauważyć pewien "trend", mianowicie, że firmy działają pod nazwami własnymi lub połączeniem produktu i nazwiska właściciela, albo mają domeny bardziej precyzyjnie opisujące produkt, np. wedliny-ekokologiczne.pl (niby standard i zwykle tak jest, ale jednak nie do końca), co świadczyć może na korzyść Twojego adresu. Poza tym branża wędliniarska, mięsna, przetwórstwa mięsnego, masarska mimo, że sklepy i strony w Internecie funkcjonują, to bardziej kojarzy się ze stacjonarnym prowadzeniem działalności i tak też to najczęściej jest, ciężko sobie wyobrazić żeby osiedlowy sklepik posiadał własną stronę, zwłaszcza, że często takie sklepiki działają z ramienia dużych graczy, a to wpływa na zapotrzebowanie na . Taka mało internetowa branża, w porównaniu np. do finansów, ale taka specyfika.

 

Myślę, że ta domena może się sprzedać - patrząc po zarejestrowanych i zagospodarowanych adresach, to ma szanse, ale trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i nie oczekiwać kokosów.

Edited by BizM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×