Jump to content
Sign in to follow this  
panh

7am.pl 2am.pl

Recommended Posts

7am.pl

2am.pl

hej

2am.pl

7am.pl

sprzedam tanio przez AM.

pozdrawiam

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Najnowsze posty na forum

• @nazwadomeny - To standard dla wielu osób z tego forum gdyż nadzieja umiera ostatnia ale rozum traci się znacznie wcześniej. Mało tego, wiele osób zamiast kupić domenę za 10 PLN na LM płaci kilka stów za tą samą ale przechwyconą domenę - widziałeś gdzieś taki fenomen i równie "genialny" model biznesowy ? Obserwowałem też jedną z moich domen którą puściłem wiele lat wstecz, ktoś ją złapał i kisił na AM przez 10 lat i po utopieniu 400 PLN w przedłużenia - wylądowała na szrocie a aktualnie jej kiszeniem zajmuje się Premium  A odnośnie podejrzanych transakcji - dziwna sprawa jest z domeną faktury.pl - albowiem firma która ją kupiła nie dysponowała takim kapitałem, co oznacza iż albo została kupiona na raty albo też kwota transakcji była zupełnie inna. A z tego co widać w serpach i danych o ruchu na dzień dzisiejszy - była to wyjątkowo nieudana inwestycja jak i wiele innych, bo jeśli chodzi o usługi tego typu - liczące się firmy stosują brandowe nazwy jak: infakt, ifirma, fakturownia, fakturowo etc.   Zresztą gdyby zapytać dowolnej osoby z otaczających nas w realu ludzi gdzie kupują meble - żadna z nich nie poda nazwy meble.pl a takich przykładów można mnożyć bez liku.    
    • Oświeć mnie zatem proszę        Nie twierdzę iż Cię dotyczy, jednak wyprzedzam pewne okoliczności które mogą mieć miejsce o czym wiele osób już boleśnie się przekonało. Znajomość prawa przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu może zaoszczędzić wiele przykrych niespodzianek - zwłaszcza w PL gdzie wykładnię prawa stanowi naczelnik US a Pan Ziobro może zakończyć Twój biznes w jeden dzień bez podania nawet jednej przyczyny. Dlatego Polska nigdy nie będzie atrakcyjnym krajem do prowadzenia małego biznesu, bo duży nie zapłaci podatków w Polsce dzięki jednej wizycie przedstawiciela USA w PL.   A teraz kiedy sąsiedzi Polski obniżają podatki - Polska wprowadza nowe i zapowiada szerokie kontrole. Niech zgadnę iż dzięki temu biznes w kraju dziadów ruszy z kopyta a z nim popyt na domeny  I dzięki temu napewno zmniejszy się bezrobocie, zwłaszcza pośród firm które już upadły jak i również tych które wkrótce upadną.   Natomiast Ci co mieli czelność płacić podatek wyłącznie za granicą - zapłacą go również w PL, jeśli tylko będzie dało się im udowodnić iż ośrodek ich interesów życiowych znajduje się w PL - co jest niezwykle proste w porażającej ilości przypadków.  No i powstaje Estoński model który w rzeczywistości z tym modelem ma wspólną jedynie nazwę. Spólki komandytowe - maks do maja zapłacą dodatkowo CIT - już widzę ogromną radość  @pb w tej kwestii     Długo by jeszcze wymieniać ... A na osłodę dorzucę podatek cukrowy     
    • Piszemy o zupełnie innej rzeczy. Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś moich wcześniejszych postów      Jest mnóstwo rozwiązań, które powoduje, że Twoje rozumowanie jest błędne. Dziękuję za porady prawne ale sytuacja mnie nie dotyczy. To, że napisałem na forum o sprzedaży takiej a nie innej domeny nie ma nic wspólnego z prawnymi i technicznymi aspektami domen do których mam dostęp.   Zauważyłem, że w każdym temacie kreujesz rzeczywistość jakbyś z góry zakładał, że trafiłeś w sedno i tak rzeczywistość owa wygląda. Życie jest jednak trochę bardziej skomplikowane.     A jednak widzisz, że nie każdą rzeczywistość potrafisz wykreować i nie jesteś nieomylny i zawsze dobrze zorientowany?
    • cena została obniżona do 200 PLN
    • Nic nie pomijam i nic nagle nie pisze o pozostałych możliwościach jak sugerujesz. Zawsze podkreślałem iż ogromna ilość danych o domenach oraz unikalne rozwiązania dają ogromną przewagę na rynku niezależnie od tego czy rejestrujesz 1 domenę czy tysiąc ponieważ celujesz w szerokie grono odbiorców. Ponadto, w przypadku ręcznej dłubaniny marnujesz ogrom czasu nie mając do tego dostępu do kluczowych informacji. Odnoszę również wrażenie iż starasz się zaprzeczyć iż ilość potencjalnych osób która będzie miała ochotę kupić domenę ma kluczowe znaczenie. Nawet jeśli celujesz w jedną osobę/firmę - opiera się to na potencjale nabywczym.   Natomiast odnośnie rejestracji sporej ilości domen na prywatną osobę oraz ich sprzedaży - ZUS może potraktować takie zachowanie jak systematycznie prowadzony biznes, zwłaszcza jeśli się tym chwalisz na forum. Nie raz już natknąłem się na takie informacje. A  nie oznacza to nic innego jak zapłatę za zaległy ZUS wraz z odsetkami. Zwłaszcza teraz kiedy dług publiczny wzrósł o 500 miliardów można się spodziewać szukania kogo tu ustrzelić. Chcesz się zaliczyć do tego grona ? Ponadto wymysły Pana Ziobro idealnie temu sprzyjają   Odnośnie bycia rejestratorem - nie tylko umożliwia to najtańszą rejestrację/łapanie i utrzymanie domen/opcji ale również dostęp do szeregu dodatkowych informacji za darmo, jak np. sprawdzenie dostępności dużej liczby domen czy informacji we WHOIS. A skoro napisałeś że nigdy nie byłeś rejestratorem - gdzie zarezerwowałeś te 500K domen i ile czasu Ci to zajeło przy ręcznych robótkach ? Ponadto nie kojarzę żadnego rejestratora na rynku PL który by oferował rezerwację domen na wielką skalę.       Zgodzę się że dla każdego Polaka znacznie łatwiej ogarnąć .pl niż jakikolwiek inny rynek. Co nie znaczy iż dzisiaj jest to posunięcie bardziej opłacalne - bo tak nie jest z wielu względów. Ale tak było ponad 10 lat temu i kto miał skorzystać to skorzystał. Natomiast jeśli mówimy o zarabianiu czy wręcz utrzymaniu się z rynku domen - wybór rynku i poznanie mechanizmów nim rządzących ma kluczowe znaczenie. Dlatego pomimo niskiego progu wejścia - jest równie niska stopa zwrotu o ile wogóle jest to zwrot a nie strata na dzień dzisiejszy.     [DODANE]     Teraz to jem tynk ze ścian, albowiem @networker który ma 14 lat stażu na forum przepowiedział mi że to nie będzie mój rok - więc muszę oszczędzać  
    • Nie wiem czy specjalnie pomijasz inne wykorzystanie spadających domen ale pomijasz. Po co mam nastawiać się tylko na sprzedaż? To tylko jeden z aspektów. Drugi- równie ważny dla mnie to nabycie doświadczenia czemu akurat ta domena i czemu wygląda to tak a nie inaczej.     Zobacz- ten sam błąd myślowy co wyżej     Znów.     Uważam, że rynek domen .pl jest jednym z najprostszych do ogarnięcia (z różnych względów). I z góry napiszę żebyś znów nie zrobił tego samego pominięcia- nie interesuje mnie sprzedawanie domen w takim rozumieniu jak tutaj na forum ostatnio się wypowiadasz.     To teraz nagle piszesz o tych innych pozostałych możliwościach, o których wyżej Ci wspominam cały czas? Nie handluję zawodowo domenami.     Nie widzę związku- oświeć mnie.     Tu też nie widzę- również poproszę o oświecenie.     Na razie jest w miarę merytorycznie. Pogadamy, zapalimy i grzecznie się rozejdziemy
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18672
    • Most Online
      20372

Newest Member
    Wiktoria889