Jump to content
trzeźwy

Sposób na wykorzystanie własnych domen

Recommended Posts

W różnych tematach była mowa o tym "problemie" i wpadłem na serwis Socjum, który jak widzę daje pewne możliwość w tym temacie - jak zrobić i się nie orobić i jeszcze wszystko za darmo. Serwis ma dać niedługo możliwość podpinania własnych domen pod te "swoje" serwisy społecznościowe, więc przy trochę wyobraźni można ładnie osadzić w kontekście jakąś domenę, no i pozycjonować, pozycjonować (to w sumie niezły pomysł na tanie budowania zaplecza na jakiś marniejszych domenach dla naszych serwisów docelowych, co mnie szczególnie tu interesuję).

 

Mały przykład na wykorzystanie

 

www.polskareprezentacja.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogolny bol tego to to, ze nie ma mozlisci eksportu kopi z bazy/kopi zapasowej, nie mozna w ogole nawet "zblizac" sie do bazy danych. Znaczy to ze jaksie im cos sypnie to zgodnie z regulaminem mam po prostu pecha. Nie wspominajac juz o tym ze gdyby taki serwis sie rozwinal nie ma jak go przeniesc bez utraty dancyh.

 

Moim zdaniem szkoda inwestowac w to czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby poszukać, to może by dało się znaleźć podobne skrypty anglojęzyczne, gdzie możesz sie usamodzielnić i do tego mieć reklamy. Skoro już po polsku tworzą takie rzeczy, to myślę, że za nieduże pieniądze można by znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i niestety nie do każdej domeny pasuje serwis społecznościowy, np do domen: hurtownia*.pl :) Robię teraz tak, że instaluję katalog stron + forum dyskusyjne. Ruch zapewnią mi pozycjonerzy, którzy będą umieszczać linki do stron firm z tej samej branży.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ogolny bol tego to to, ze nie ma mozlisci eksportu kopi z bazy/kopi zapasowej, nie mozna w ogole nawet "zblizac" sie do bazy danych. Znaczy to ze jaksie im cos sypnie to zgodnie z regulaminem mam po prostu pecha. Nie wspominajac juz o tym ze gdyby taki serwis sie rozwinal nie ma jak go przeniesc bez utraty dancyh.

 

Moim zdaniem szkoda inwestowac w to czas.

Co racja to racja. Masz jakiś serwis, który nie jest Twój. Co prawda stronka w krótkim czasie fajnie wygląda ale co z tego jak nic poza domeną nie należy do Ciebie. Już lepiej jakby sprzedawali po prostu jakieś szablony do własnych modyfikacji a tak :P Wyobraż sobię n-k na takim serwisie...

 

No i niestety nie do każdej domeny pasuje serwis społecznościowy, np do domen: hurtownia*.pl :) Robię teraz tak, że instaluję katalog stron + forum dyskusyjne. Ruch zapewnią mi pozycjonerzy, którzy będą umieszczać linki do stron firm z tej samej branży.

 

Tak jest na pewno bezpieczniej. POza tym z tego co się orientuję to na Socjal przekierowujesz swoją domenę więc ruch robisz im. Poprawcie mnie jak się mylę. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, a jak instalujecie katalogi, to nie umieszczajcie tam informacji o sprzedaży tej domeny:

 

Panie, a idz Pan

Po co mamy dodawac swoje strony do Twojego katalogu skoro masz zamiar sprzedac domene

na ktorej on stoi ? Nie uwazasz, ze to troszke bez sensu ?

 

:>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie pierwszy post podpada pod kryptoreklamę, a cały wątek ma za zadanie rozreklamować serwis na literę S ( ;

Share this post


Link to post
Share on other sites
W różnych tematach była mowa o tym "problemie" i wpadłem na serwis Socjum, który jak widzę daje pewne możliwość w tym temacie - jak zrobić i się nie orobić i jeszcze wszystko za darmo. Serwis ma dać niedługo możliwość podpinania własnych domen pod te "swoje" serwisy społecznościowe, więc przy trochę wyobraźni można ładnie osadzić w kontekście jakąś domenę, no i pozycjonować, pozycjonować (to w sumie niezły pomysł na tanie budowania zaplecza na jakiś marniejszych domenach dla naszych serwisów docelowych, co mnie szczególnie tu interesuję).

 

Mały przykład na wykorzystanie

 

www.polskareprezentacja.pl

 

 

co za zaplecze- przecież to zwykła ramka - sądziłem że ta się tam zaparkowac subdomenę a tu shit - iframe - a najlepsza jest pomoc :)

 

clipboard01ug2.jpg

clipboard01ug2.82c5415dde.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×