Jump to content
morderrca

Problem świeżaka odnosnie parkowania

Recommended Posts

Witam!

 

Mam problem.

Otóż zacząłem wczoraj swoją przygodę z domenami rejestrując sobie domenę .com. Zarejestrowałem ją w ND wybrałem szablon tematykę pod kategorie dałem general i chciałem aby strona uderzała w USA ale na stronie pokazują mi sie polskie reklamy zamiast zagraniczne. Gdy dawałem opcje (przy "keyword" taka lupa") pisało u góry dostosuj i dałem kraj z polski na Stany Zjednoczone i po zapamiętaniu nadal są polskie reklamy. Czy da sie coś z tym zrobić?

 

Drugie pytanko, to mianowicie czy da się samemu wybrać linki które ukazują się na naszej stronie, czy też jesteśmy "skazani" na reklamy odgórnie przypisane nam przez ND? Jeśli da się wybrac je samemu to jak to zrobić?

 

3. Czy możemy zrobić jakąś własną stronkę zamiast tych co są w ND czy sedo?

 

4. Nie wiem czy dobrze odgadłem istnienie okienka pod "keyword". Czy służy ono do dodania słów kluczowych które klient wpisuje w google i co z kolei pozwala na odnalezienie mojej stronki w necie na którejś tam pozycji w wyszukiwarce? Jeśli to na tym polega to czy lepiej jest dać z 5 jakichś "mocnych" słów czy kilkanaście takich które mogą się trafić?

 

5. Co to jest ten provider i catch-all?

 

 

Sorki jeśli są już takie pytania na forum ale nie dokopałem się do nich pomimo używania wyszukiwarki i paru h spędzonych przeglądając forum ( Musze się nauczyć tego technicznego"szwargotu" że tak się na początku wyrażę)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad1. Reklamy wyświetlają się w języku kraju z którego otwierasz stronę, czyli w Polsce-polskie, W USA-angielskie, w Chinach-chińskie.

 

Ad2. Możesz wybierać grafikę, kategorie, słowa kluczowe i dowolnie je dopasowywać.

 

Ad3. Tak, ale nie na parkingu.

 

Ad4. Mniej więcej zgadłeś, tylko nie są to słowa z przeglądarki, a ze stron. 2-3 słowa wystarczą.

 

Ad5. Dostawca i złap wszystko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i jescze przy dodawaniu domen wyskakuje takie zielone pola nad którym widnieje napis "Hasło / Portal" co to takiego i co mam tam wpisać?

 

 

 

 

Kurde tam w ND pisze że dla każdego kraju są inne linki. Sprawdzałem włączyłem swoją domenę bo chciałem zobaczyć jak wygląda i okazuje się że tam są linki po niemiecku i w ogóle prawie wszystko tam jest po niemiecku! A na mojej drugiej domenie po włosku!

 

Nie wiem czy można podać nazwy moich domen po to czy ktoś by mógł sprawdzić czy u was jest tak samo.

Proszę o odpowiedź

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie można dodawać linków samemu, a grafikę można wybierać wśród dostępnych. A w tym zielonym polu wpisujesz słowa kluczowe dla których będą wyświetlane linki.

 

PS. Posty można edytować, jak chcesz coś dopisać. Lepiej też więcej poczytaj, zanim wtopisz za dużo pieniędzy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jak możesz dorzuć jeszcze odpowiedź na pytanko.

 

pod słowem "keyword" przy dodanych domenach niektóre okienka świecą mi się na zielono , niektóre na czerwono a niektóre na żółto. Co dokładnie oznaczają te kolory?

Share this post


Link to post
Share on other sites
pod słowem "keyword" przy dodanych domenach niektóre okienka świecą mi się na zielono , niektóre na czerwono a niektóre na żółto. Co dokładnie oznaczają te kolory?

Zielony kolor: słowa zaakceptowane przez parkingowego

Różowy: słowa do poprawy/odrzucone/nieadekwatne/problematyczne/itp.

Zółty: słowa w kolejce na akceptację

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różowy?

 

Mój kumpel podobnie kiedyś powiedział "patrz jakie laski w tym zielonym samochodzie". Nie widzę zielonego, więc pytam "w którym". A on mi pokazuje palcem fioletowy. :)

Edited by sylyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok dzięki wielkie troche mi to wyjaśniło:)

 

A czy mógłby ktoś jeszcze sprawdzić czy wam też się wyświetlają na moich domenach(twojmakler.pl ; commis.pl) linki do reklam w innych językach niż polski?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałem, że nie otwierają mi się strony zaparkowane w namedrive. :)

Może sobie naklikałeś. :)

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×