Jump to content
Sign in to follow this  
maryuse

Cesja z domenytanio.pl do Active24.pl

Recommended Posts

Mam taką sytuację:

potrzebuję scedować domenę z domenytanio.pl do Active24.pl. Okazuje się, iż wiąże się to z dodatkową opłatą w związku z koniecznym transferem. W regulaminie domenytanio.pl jest informacja (pkt. 10), że cesja do innego usługodawcy to transfer i podlega opłacie przed upływem 2 lat. Natomiast w prologu tegoż regulaminu usługodawcą nazywany jest Active24.pl, więc nie ma zmiany usługodawcy.

 

Proszę o wyjaśnienie i sprostowanie mojego toku myślenia - usługa powinna podlegać opłacie czy nie?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Natomiast w prologu tegoż regulaminu usługodawcą nazywany jest Active24.pl, więc nie ma zmiany usługodawcy.

Dokładnie jest to: "ACTIVE 24 Sp. z o.o. (operatora serwisu DomenyTanio.pl)". DomenyTanio.pl to odrębny serwis z odrębnym cennikiem i regulaminem. Obowiązują dla niego odrębne zasady w stosunku do drugiego serwisu prowadzonego przez tę samą spółkę - Active 24 Sp. z o. o.

 

Proszę o wyjaśnienie i sprostowanie mojego toku myślenia - usługa powinna podlegać opłacie czy nie?

Według regulaminu DomenyTanio.pl - TAK.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
DomenyTanio.pl to odrębny serwis z odrębnym cennikiem i regulaminem. Obowiązują dla niego odrębne zasady w stosunku do drugiego serwisu prowadzonego przez tę samą spółkę - Active 24 Sp. z o. o.

 

DD

 

Ok, rozumiem, a te zasady, odrębne zasady, mają umocowanie w umowie z NASK jako Partnerem, czy na zasadzie bo "TAK" -_- Powiem szczerze, że zaskoczony jestem taką sytuacją no!... ale człowiek uczy się całe życie.

 

FV za świadczenie usług - czy to w Active24.pl, czy w domenytanio.pl - wystawia zawsze spółka Active24 Sp. z o.o. mająca jeden NIP, dlatego sytuacja moim zdaniem nie jest jednoznaczna. Regulamin w domenytanio.pl pochodzi z 2005 roku

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, rozumiem, a te zasady, odrębne zasady, mają umocowanie w umowie z NASK jako Partnerem, czy na zasadzie bo "TAK" -_- Powiem szczerze, że zaskoczony jestem taką sytuacją no!... ale człowiek uczy się całe życie.

Temat umów Partnerów był już wałkowany wielokrotnie. Każdy Partner podpisuje te same warunki z NASK, ale sam może kształtować swój regulamin i zasady rejestracji czy też cennik. Jedno z drugim nie stoi w sprzeczności.

 

FV za świadczenie usług - czy to w Active24.pl, czy w domenytanio.pl - wystawia zawsze spółka Active24 Sp. z o.o. mająca jeden NIP, dlatego sytuacja moim zdaniem nie jest jednoznaczna. Regulamin w domenytanio.pl pochodzi z 2005 roku

Zgadza się, jednak są to dwa różne serwisy, z dwoma różnymi cennikami i regulaminami. DomenyTanio.pl to odrębny "brand" i rządzi się trochę innymi prawami. Inne ceny, inne warunki rejestracji i utrzymania domen. Regulamin w DomenyTanio.pl nie ulegał zmianom.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×