Jump to content
Sign in to follow this  
Madnessr

Wypłata pieniędzy w CCBILL

Recommended Posts

Założyłem sobie dawno temu konto partnerskie w Met-Art i trochę promowałem ich zdjęcia itp. Przed chwilą odebrałem z skrzynki pocztowej list z czekiem CCBILL na 61 dolarów.

 

Zastanawiam się czy na pewno oni mają mi zapłacić czy ja im :lol: Słabo znam niestety angielski. Druczek jest podzielony na dwie części kopie i oryginał. Oryginał można oderwać od reszty a na drugiej stronie "czeku" jest miejsce na podpis.

 

Na pierwszej stronie piszę coś takiego "pay to the ordered of i moje nazwisko". No i wielkimi literami 61.13 dolarów. :)

 

Co to może być? Jestem trochę w szoku. Ja im coś wiszę, czy oni m imają zapłacić? Jesli tak to co mam zrobić?

 

Oderwać oryginał od reszty podpisać i im odesłać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak:

 

Pierwsza strona oryginału:

 

ccbill.jpg

 

Na tyle tego oryginału jest tylko to:

 

ccbill2.jpg

 

Na pewno iść z tym do polskiego banku? Wydaje mi się, że dla nich to żaden dowód?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojego doświadczenia wynika że najlepszym bankiem jeśli chodzi o realizacje czeków jest BPH. Co prawda czeka się miesiąć (bo chyba nie skupują) ale nie biorą złodziejskiej prowizji. W każdym bądz razie idź do banku, popros o realizacje i zapomnij. Zadzwonią do Ciebie za jakiś odległy czas i będziesz miał miłą niespodziankę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze zadzwoń do swojego banku czy realizują czeki. Takie banki jak mBank, MultiBank czy Inteligo tego nie robią. Jeśli twój bank nie realizuje czeków powinieneś pójść do BPH albo do Citibanku. Powinieneś się zapytać o inkaso czeków, czyli zostawiasz czek, podpisujesz go przy kasjerze i po miesiącu albo dwóch kasa będzie do odebrania. Jeśli masz większą historię w Citibanku to potrafią czek wykupić, czyli kasę dostaniesz od ręki, ale na początku nie chcą się na coś takiego zgodzić zazwyczaj. Jeśli będziesz w BPH i powiedzą, że tego nie robią poproś, żeby zadzwonili do centrali obsługi czeków i zapytali czy czeki z tym podpisem nie są przypadkiem realizowane. Tak było z czekami Google - wzór podpisu był w centrali, a lokalne oddziały często odmawiały przez niewiedzę. Jeśli trafisz na upartego konsultanta idź do innego oddziału tego banku. Z doświadczenia powiem, że BPH było jednym z najgorszych banków w Polsce, choć nie wiem czy się nie poprawili po "reformie". Plusem było tylko to, że kiedyś BPH (jako jeden z niewielu banków) nie wymagało założenia konta, żeby móc zrealizować czek - nie wiem jak teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×