Jump to content
kaziko

jak zmienic nazwaxyz.blogspot.com na jakas domene.pl nie tracac ruchu i pozycji w googlach?

Recommended Posts

jestem laikiem w tych sprawach wiec nawet nie wiem czy temat jest trudny czy banalnie prosty, czy w ogole jest to technicznie mozliwe. prosze wiec o wyrozumialosc.

 

zalozylem kilka miesiecy temu blog , ktory w tej chwili w googlach na jedno slowo slowo kluczowe pojawia sie na pozycji numer 2.

kiedys wlaczylem adsense i jak do tej pory zarobilem 18$ w sumie bez zadnych staran, bez zadnego promowania (nie liczac umieszczenia linka do bloga na jednym forum turystycznym).

 

na chlopski rozum pomyslalem sobie, ze gdyby troche to wypromowac i wiecej ludzi zacznie wchodzic to moze przynajmniej zarobie na serwer i domene.

 

adsense za caly okres pokazuje mi ctr strony : 1,65% (duzo czy malo ?), stawka eCPM za strone 2,26$ (duzo czy malo ?). nie wiem czy jest sie czym ekscytowac bo adsense mam chyba wlaczone od kwietnia 2007, link do bloga umiescilem na forum bodajze w listopadzie 2007, wiec mozna powiedziec, ze jako taki ruch sie generuje okolo roku czasu, wejsc dziennie jest od kilkunastu do kilkudziesieciu.

 

tak sie skalda, ze chcialbym teraz wrocic do swojego dawnego projektu zalozenia strony o tym samym temacie wykorzystujac mediawiki (blog mial byc tylko chwilowo) w domenie jaka swego czasu wykupilem. i teraz wracajac do zasadniczego pytania : czy (i ew. jak?) mozna pod adres bloga podstawic moja domene tak aby zachowac pozycje w googlach ?

 

za odpowiedzi z gory dziekuje, pzdr, K

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z blogspot.com się nie da, tak samo z innych serwisów umożliwiających założenie bloga

 

Z prostego powodu, nie masz dostępu do serwera gdzie byś umieścił plik .htaccess z przekierowaniem 301.

 

Możesz na swojej stronie zamieścić linki z frazą pozycjonującą kierującą do nowej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bloga mozna importowac to wordpressa, to zaden problem, juz to testowalem. troche sie rozjezdza i trzeba czesc wpisow sformatowac, a po imporcie stary mozna po prostu skasowac. ale nie to de facto jest moim celem.

 

chodzi tylko o to aby zamiast adresu bloga w googlach zaczal wyskakiwac adres domeny - ale to jak zrozumialem jest nie do zrobienia technicznie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z blogspot.com się nie da, tak samo z innych serwisów umożliwiających założenie bloga

 

Z prostego powodu, nie masz dostępu do serwera gdzie byś umieścił plik .htaccess z przekierowaniem 301.

 

Możesz na swojej stronie zamieścić linki z frazą pozycjonującą kierującą do nowej domeny.

tak jak napisałem

 

musisz pozycjonować nową domenę od początku, zacznij od podlinkowania jej na starym blogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×