Jump to content
Sign in to follow this  
lufthansa

Dzierżawa domen 2

Recommended Posts

Anglik (nie, 25 mar 07) puścił temat z tym samym tytułem. Zero odpowiedzi. Szkoda.

Do kwestii tej podchodzę intuicyjnie. Nie wiem jakie są niebezpieczeństwa wspólnego użytkowania domeny.

Z tego co się zorientowałem, na forum, (u forumowiczów) jest trochę domen, które są idealną inwestycją na przyszłość - z opcją trzymać, nie sprzedawać.

Jest wiele domen w Waszych rękach ( i nie tylko ), które można by wykorzystać przed sprzedaniem i nadal je mieć.

Nie będę się rozwodził nad kwestiami dotyczącymi tego czy lepiej trzymać świetne domeny na parkingu i czerpać jakieś przychody z AS itp programów, bo każdy robi jak uważa za stosowne.

Ale.

Może warto jednak poruszyć kwestię z tego tematu?

Wdzięczny będę za sensowne rozwinięcie tematu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mamy od niedawna na forum nowy dział "Wykorzystanie domen" ;)

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=19565&hl=

 

Ok, przeczytałem cały podany wyżej temat. Myślę, że wtedy temat się urodził i umarł zaraz po poczęciu. Nie mam pewności czy powstały takie wspólne inicjatywy, pewnie nie. Temat padł pod zbyt dużym naciskiem na słowo wspólny.

W moim powrocie do tematu, który kiedyś zapoczątkował Anglik miałem inne intencje niż zostały aż tak szeroko opisane w "wykorzystanie domen", temat był szczegółowo przeanalizowany.... właśnie czy nie nazbyt?

Chodziło mi o prostą co do zasady współpracę - typu dzierżawa. Jak wynajem powierchni biurowej, ziemi itp z opcją kupna.

Wiele osób mówiąc Andrew Carnegie, ma na myśli operę Jego imieniem i jakieś szczątkowe info dotyczące tego, że był przemysłowcem. Prawdą jest też to że był w swoich czasach głównym posiadaczem ziemi w centrum NYC. Kupował kawałek ziemi ( pewnie w tych czasach nie było domen ;) ) a następnie tę ziemię wydzierżawiał. Trzymał się jednej genialnej zasady, wszystko co posiadam i jest możliwe do wydzierżawienia wydzierżawię. Nie sprzedawał ziemi. Kupował kolejne działki za wpływające do niego opłaty z wynajmu i długoterminowo dzierżawił.

Domainer ixiński ma domenę która generuje mu jakiś tam przychód (czy wszystkie które posiadacie w portfolio dają obecnie zadowalający przychód - pytanie retoryczne), z drugiej strony jest ktoś kto ma pomysł lub potrzebę posiadania (nawet okresowo) domeny którą ma Domainer ixiński.

Przykłady:

czy kandydat na posła, senatora, prezydenta, burmistrza musi kupować za max kasę, topową domenę? Może ją wydzierżawić, niektóre domeny mozna tak zagospodarować cyklicznie,

czy ktoś kto ma pomysł na biznes pod konkretną domeną, nie mógłby jej wydzierżawić z prawem pierwokupu np? Rozumiem że istnieje niebezpieczeństwo spalenia na jakiś czas takiej domeny, ale wydaje mi sie (może się mylę), że taka domena może mieć po pewnym czasie znów swoją przyzwoitą wartość, ewentualny spadek wartości mógłby być rekompensowany właśnie wcześniejszą opłatą dzierżawną.

Nie pytam i nawet nie chcę wiedzieć jakie posiadacie w portfolio domeny. Jak będę szukał jakiejś konkretnej to się na 100% zwrócę z pytaniem na forum. Ale sami wiedząc co macie, najlepiej wiecie które domeny nadają sie do ww modelu a które są absolutnie nie do ruszenia w ten sposób.

Nie mam w tym żadnego interesu, nie chcę aby KTOKOLWIEK czuł się pouczany, bo nie mam takiej intencji ani zwyczajnie nie wypada.

Podjąłem temat bo wydaje mi się, że może czasem łatwiej domenę wydzierżawić, niż sprzedać. Zresztą ta kwestia chyba była już podnoszona w załącząnym wyżej przez Domainera linku - temacie.

 

Nadal będę wdzięczny za info i uwagi co do minusów dzierżawy, zwłaszcza interesuje mnie Wasza opinia co do zagrożeń płynących z dzierżawy. Ale dzierżawy w prostym ujęciue a nie szeroko rozumianej współpracy, która jak wcześniej Zauważyliście jest trudna w realizacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat jest przyszłościowy i warty analizy.

Osobiście kolekcjonuję domeny z zakresu dzierżawy i wynajmu i powoli pewien model biznesowy się wyłania. Nie ma jeszcze wielu doświadczeń ale zgadzam się z przedmówcą - jest cała masa domen, które na siebie nie pracują a mogłyby dla obu stron przynosić dochody.

Istnieją widełki dla zarobku pomiędzy ceną dla końcowego klienta a ceną dzierżawy na określony czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×