Jump to content
b66

rynek co.uk

Recommended Posts

mam kilka pytanek prywatnie do doswiadczonych inwestorow na tym rynku zanim zasiegne porad accountant-a

czy ktos sie bawi w domenki UK ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Anglii rządzi .com. Lepiej poczekać aż będzie można rejestrować .uk.

W Anglii nie rządzi .com. A co do .uk - nawet jeśli kiedyś zostanie wprowadzona (co jest bardzo prawdopodobne, tylko termin ciężko określić), to zapewne prawo pierwokupu .uk dostaną obecni właściciele .co.uk.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
.... to zapewne prawo pierwokupu .uk dostaną obecni właściciele .co.uk.

DD

 

Zastosowano to już gdzieś jako zasadę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdrowy rozum to podpowiada.

 

No mi właśnie nie bo jeśli co.uk uznać za firmową a uk nie. Utrzymać obowiązek, że firmy mogą mieć tylko co.uk. To mam się nad czym zastanawiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No mi właśnie nie bo jeśli co.uk uznać za firmową a uk nie. Utrzymać obowiązek, że firmy mogą mieć tylko co.uk. To mam się nad czym zastanawiać.

Ale .co.uk nie oznacza, że jest to domena firmowa. To taka już "inność" Anglików, która również w domenach się objawiła ;) Poza tym wiele przykładów, w tym przykład Polski, pokazuje, że ludzie zawsze będą dążyć do krótszej nazwy, więc po wprowadzeniu .uk firmy też oczywiście chciałaby się na nią przesiąść lub korzystać z obu.

 

Taki proces miał już miejsce w przypadku domen w Indiach (.in, .co.in). Z tego co pamiętam najpierw były domeny co.in (naleciałość imperium brytyjskiego), ale obecnie chyba już popularniejsze są .in. Tam chyba jednak nie było opcji pierwokupu, bo i rynek domen praktycznie nie był rozwinięty. W przypadku .co.uk to już zupełnie inna bajka i na tak rozwiniętym rynku brak możliwości nabycia nazwy w .uk, jeśli posiada się .co.uk, byłby niedopuszczalny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki proces miał już miejsce w przypadku domen w Indiach (.in, .co.in). Z tego co pamiętam najpierw były domeny co.in (naleciałość imperium brytyjskiego), ale obecnie chyba już popularniejsze są .in. Tam chyba jednak nie było opcji pierwokupu, bo i rynek domen praktycznie nie był rozwinięty. W przypadku .co.uk to już zupełnie inna bajka i na tak rozwiniętym rynku brak możliwości nabycia nazwy w .uk, jeśli posiada się .co.uk, byłby niedopuszczalny.

 

DD

 

Właśnie na bazie co.jp i jp pytałem, Japonia ma chyba nadal obowiązek co.jp dla corporation.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Anglii nie rządzi .com. A co do .uk - nawet jeśli kiedyś zostanie wprowadzona (co jest bardzo prawdopodobne, tylko termin ciężko określić), to zapewne prawo pierwokupu .uk dostaną obecni właściciele .co.uk.

 

DD

w Anglii rządzi .co.uk, w żadnym wypadku .com ;)

Wpiszcie sobie nazwy wiodących marek w Anglii. Większość (tesco.co.uk, marksandspencer.co.uk, standardcharteredbank.co.uk, natwest.co.uk, reuters.co.uk, smirnoff.co.uk, Burberry.co.uk) przekieruje was na .com. Kilka marek posiada obie domeny, ale spora ilość tylko .com np. (bp.com). Świadczą też o tym osiągane ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wpiszcie sobie nazwy wiodących marek w Anglii. Większość (tesco.co.uk, marksandspencer.co.uk, standardcharteredbank.co.uk, natwest.co.uk, reuters.co.uk, smirnoff.co.uk, Burberry.co.uk) przekieruje was na .com. Kilka marek posiada obie domeny, ale spora ilość tylko .com np. (bp.com). Świadczą też o tym osiągane ceny.

1. Na takiej podstawie możnaby udowodnić, że w Polsce najpopularniejsze jest .com, bo lot.pl przekierowuje na lot.com.

2. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego BP nie ma bp.co.uk?

3. I dlaczego nikt inny nie ma bp.co.uk?

4. Słyszałeś kiedyś jakimi sposobami Google rozróżnia strony brytyjskie od amerykańskich?

 

Sylyx, ja wiem, że lubisz .com, ale niech to już nie będzie ślepa miłość. ;) (też lubie .com ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Na takiej podstawie możnaby udowodnić, że w Polsce najpopularniejsze jest .com, bo lot.pl przekierowuje na lot.com.

2. Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego BP nie ma bp.co.uk?

3. I dlaczego nikt inny nie ma bp.co.uk?

4. Słyszałeś kiedyś jakimi sposobami Google rozróżnia strony brytyjskie od amerykańskich?

 

Sylyx, ja wiem, że lubisz .com, ale niech to już nie będzie ślepa miłość. ;) (też lubie .com ;))

Ad1. Nie wybrałem wybiórczo jednej firmy.

Ad2. Nie.

Ad3. Dlaczego?

Ad4. Tak. I właśnie też z tego względu .com są lepsze, gdyż z .co.uk nie podziałasz w stanach, a z .us nigdzie.

 

Może to jest ślepa miłość, ale ze wzajemnością. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-10%, ale co ma piernik do wiatraka? W Polsce .com nie jest popularna, a Polacy jak zwykle się obudzą z ręką w nocniku.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
5-10%, ale co ma piernik do wiatraka? W Polsce .com nie jest popularna, a Polacy jak zwykle się obudzą z ręką w nocniku.

Pewnie, dlatego, że Polacy to patrioci ;)

 

Tylko, że z tego co się orientuję, to jest odwrotnie - inne narody się budzą i zaczynają rejestrować domeny krajowy ;) Vide .fr.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polska weszła późno do "strefy online" i na szczęście ominęła nas "comenomania" - serwisów na .com jak na lekarstwo, myślisz że one.pl i wp.pl obudzą się z ręką w nocniku ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To mnie rozłożyło ^_^ pozatym strata ruchu też jest mocna jak mocny full :D

Cabona brniemy w OT.

 

Polacy mieszkają nie tylko w Polsce. I na pewno lepiej kierować do nich serwisy na .com niż .eu. Jesr tak również w przypadku wersji angielskojęzycznych. Do tego dochodzi sprawa wizerunkowa. Strata ruchu przekłada się na realne pieniądze i każdy z nas zapłacił by dużo za polskie odpowiedniki dużych portali w .com. Dla tych portali przekłada się to jednak na wiele większe pieniądze.

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
5-10%, ale co ma piernik do wiatraka? W Polsce .com nie jest popularna, a Polacy jak zwykle się obudzą z ręką w nocniku.

to ja jeszcze dodam od siebie małe OT:

 

niektórzy pewnie posikają się ze śmiechu ale pewnie niektórzy sami wiedzą dobrze że w pl dla klienta firmowego ( nie korporacyjnego ale tego mniejszego, małej sp z oo lub dg ) ciagle większą popularnością cieszy się com.pl niż .com - doświadczyłem tego na własnej skórze, łatwiej sprzedać com.pl niż .com ( mowa oczywiście o transakcjach z małą liczbą X , w co nie wszystkim chce się bawić - mi się chce ^_^ )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×