Jump to content
Sign in to follow this  
ZeDe

Domeny .DE

Recommended Posts

Wlasnie, jestem ciekaw waszej opinii dotyczacej rejestrowania angielskich nazw w domenie .DE? Faktem jest, ze nazwy angielskie w domenie .de sa o wiele bardziej popularniejsze od domen w naszych koncowkach .PL. Wiadomo, ze proste, popularne nazwy sa duzo warte, np. office.de sprzedana za $50,540. Jednak ja zastanawiam sie nad angielskimi nazwami utworzonymi, np. z dwoch wyrazow. Co o tym myslicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wlasnie, jestem ciekaw waszej opinii dotyczacej rejestrowania angielskich nazw w domenie .DE? Faktem jest, ze nazwy angielskie w domenie .de sa o wiele bardziej popularniejsze od domen w naszych koncowkach .PL. Wiadomo, ze proste, popularne nazwy sa duzo warte, np. office.de sprzedana za $50,540. Jednak ja zastanawiam sie nad angielskimi nazwami utworzonymi, np. z dwoch wyrazow. Co o tym myslicie?

 

To ja odpowiem, ze nazwy angielskie w .de oplaca sie rejestrowac, ale wlasciwie choc na swiecie jest ponad 10 mln. .de to jednak musisz zdawac sobie sprawe, ze z .de grasz tylko na rynku niemieckim lub niemieckiego obszaru jezykowego bez wzgledu na to czy nazwa jest niemiecka czy angielskobrzmiaca...

 

office.de co innego, sa pewne golden-names ktorymi sie handluje dla samego handlowania i rozne firmy po prostu podkupuja lub skupuja takie nazwy rarytasy by tylko odsprzedac i nigdy bnie wiadomo, czy naprawde pod takimi nazwami powstanie serwis...

 

Jak chcesz domene dla firmy dzialajacej globalnie to .com - jak tylko w niemczech to .de, ewentualnie .eu

 

W niemczech moja rada uwazaj na nazwy marek i znakow towarowych...nie masz szans w sadzie i bedziesz musial oddac domene ..w ogole niemiecki rynek domen jest jakis taki bardziej uregulowany a nie jak w Polsce dzungla. kazdy robi co chce.

 

prawda jest taka, ze z koncowkami .pl i .de jestes ograniczony w pewnym sensie do kogo sa skierowane te domen...Ja sam sie ostatnio zastanawiam nad rejestracja domen z Indii .in, bo wiele atrakcyjnych nazw (angielskich i polskich tym bardziej) jest wolnych, ale czy to ma sens? ok,l wydam te 12euro na domenke .in, ale po co? dla kogo? co z tego, ze w Indiach mowia po ang. skoro kazdy od razu pomysli ze to dla hindusow. choc z drugiej strony gdy widze domenke z koncowka .ca, to od razu mi sie z Kalifornia kojarzy, he he, a nie z Kanada

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kto normalny (tzn. nie siedzący na tym forum ;) ;) ;) ) wie, że .in to Indie. Parę osób rozróżni .fr, .de, .ru, .it i to wszystko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×