Jump to content
Sign in to follow this  
networker

zmiany na sedo

Recommended Posts

hej

 

od kiedy sa zmiany na sedo przy sprzedazy domeny, kiedyś wystarczyło odesłać authinfo, a teraz wydziawiają jakies:

 

disable the domain locking function

change the administrative email address to"...."

 

OCB ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

e tam zablokowane to pewnie standardowe procedury nowe, nie mam zadnej info (gdzie tego szukać ) o blokadzie do transferu

 

bardziej chodizlo mi o to, od kiedy sa zmiany i czy ktos juz ta nowa procedure przechodził. bo

 

a: nie mam u zadnego rejestratora ( w tym droppped ) opcjł blokady/odblokowania transferu

b: administrative email address rozumiem, że to e-mail abonenta ?

c: jesli tak, to niektórzy rejestratorzy kod wysyłają mailem, wiec po zmianie nie dostałbym go, tylko poszedłby na nowy e-mail, a jeżli wezme kod wczesniej, potem zmienie e-mail to czy kod po jakichkolwiek zmianach w danach abonenta dalej ejst ważny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
e tam zablokowane to pewnie standardowe procedury nowe, nie mam zadnej info (gdzie tego szukać ) o blokadzie do transferu

 

bardziej chodizlo mi o to, od kiedy sa zmiany i czy ktos juz ta nowa procedure przechodził. bo

 

a: nie mam u zadnego rejestratora ( w tym droppped ) opcjł blokady/odblokowania transferu

b: administrative email address rozumiem, że to e-mail abonenta ?

c: jesli tak, to niektórzy rejestratorzy kod wysyłają mailem, wiec po zmianie nie dostałbym go, tylko poszedłby na nowy e-mail, a jeżli wezme kod wczesniej, potem zmienie e-mail to czy kod po jakichkolwiek zmianach w danach abonenta dalej ejst ważny ?

 

Przechodziłem tę procedurę kilka tygodni temu. Nie wiem jak było wcześniej bo to była moja 1sza transakcja na Sedo ale nie było to specjalnie

uciążliwe.

 

a) nie ma, ale Registrar może taki status (client_Transfer_prohibited) na domenie ustawić - teoretycznie może taką funkcję klientom udostępnić - stąd pewnie zastrzeżenie Sedo'

b ) tak, to adres abonenta. średnio mi się ten pomysł podoba, ale jestem to w stanie zrozumieć.

c) dokładnie nie wiem, o co Ci chodzi. podajesz kod Sedo (musisz go mieć wcześniej), zmieniasz adres e-mail i jak kasa pojawi się na koncie Sedo oni

inicjują transfer, mail idzie do Sedo i go potwierdzają. Ot cała filozofia. Co zmiany kodu: to system wymusza zmianę przy transferze inne to raczej nie. ale

Registrar ma taką możliwość.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×