Jump to content
Sign in to follow this  
maker5

template monster licencja ?

Recommended Posts

Witam.

 

Jak to jest na tym serwisie bo nigdzie po polsku nie moge znaleźć informacji a propo regulaminu.

 

Jeśli kupie tam jakiś szablon strony internetowej za np 65 dolarów to mogę taką stronę wykorzystać jednorazowo na swój

serwis internetowy ? Wiadomo że wiele innych osób mogło kupić ten sam ale czy jeśli zapłacę tam za jakiś szablon to jest na moją wyłączność i wszystko jest legalne ?

 

Jakie oni dają potwierdzenie że jestem jej właścicielem ? Jakiś kod na maila czy co ?

 

 

pozdrawiam

 

ps. to o wiele lepsza opcja niż kupienie strony u kogoś kto je robi :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupisz za 65$ to możesz wykorzystać na swojej jednej stronie, jak kupisz za 1.500-3.000$ to jest na wyłączność :excl: Masz licznik pobrań - wiesz ile razy szablon się sprzedał. Jak kupisz na wyłączność to wycofują szablon z oferty. Dostajesz kod na maila. Szablony są faktycznie piękne, ale jeszcze ktoś je musi pociąć/wyedytować/przerobić i dostosować do Twoich wymagań.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest na tym serwisie bo nigdzie po polsku nie moge znaleźć informacji a propo regulaminu.

 

Nie ma po polsku, bo to serwis w języku angielskim :excl:

 

Jeśli kupie tam jakiś szablon strony internetowej za np 65 dolarów to mogę taką stronę wykorzystać jednorazowo na swój

serwis internetowy ? Wiadomo że wiele innych osób mogło kupić ten sam ale czy jeśli zapłacę tam za jakiś szablon to jest na moją wyłączność i wszystko jest legalne ?

 

Nie korzystałem z tego serwisu, ale z tego co widzę są dwie opcje:

1) Non-unique purchase (cena podana po prostu jako Price) oznacza, że inne osoby mogą później kupić ten sam szablon, który Ty wybrałeś, czyli jest to licencja niewyłączna

2) Unique purchase (cena podana jako Unique Price) oznacza, że będziesz ostatnią osobą, która może kupić ten szablon, natomiast Ci co już wcześniej kupili mogą nadal używać tego szablonu, zwykle jest to cena dużo wyższa 850 - 4000 i więcej $

 

Jakie oni dają potwierdzenie że jestem jej właścicielem ? Jakiś kod na maila czy co ?

 

After you complete the payment via our secure form you will receive a confirmation email with link(s) to download .zip(s). The .zip file(s) contain the following: PSD file(s), HTML file(s), fonts and advanced clipart library.

 

Oznacza to, że po zapłacie otrzymasz email z linkiem do pliku .zip zawierającego pliki .psd, .html, czcionki i biblioteki clipart

 

ps. to o wiele lepsza opcja niż kupienie strony u kogoś kto je robi :excl:

 

A to już zależy od Twoich wymagań i potrzeb :excl: Przy prostej stronce pewnie taki szablon wystarczy, jednak przy specyficznych potrzebach programista jest zwykle niezbędny :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam.

 

Jak to jest na tym serwisie bo nigdzie po polsku nie moge znaleźć informacji a propo regulaminu.

 

Jeśli kupie tam jakiś szablon strony internetowej za np 65 dolarów to mogę taką stronę wykorzystać jednorazowo na swój

serwis internetowy ? Wiadomo że wiele innych osób mogło kupić ten sam ale czy jeśli zapłacę tam za jakiś szablon to jest na moją wyłączność i wszystko jest legalne ?

 

Jakie oni dają potwierdzenie że jestem jej właścicielem ? Jakiś kod na maila czy co ?

 

 

pozdrawiam

 

ps. to o wiele lepsza opcja niż kupienie strony u kogoś kto je robi :excl:

 

u 'kogoś kto je robi' zapłacisz ~500zł (u profesjonalnego freelancera / grafika ceny od 1,5k w górę) i masz layout na wyłączność. Tutaj za wyłączność płacisz w granicach ~6000zł i do tego niespodzianka - płacisz na wyłączność ale dopiero od momentu wykupienia za ~6000zł (wcześniej jeszcze masa osób zdążyła pobrać owy szablon). Do tego należy doliczyć koszta dopasowania szablonu na Twoje potrzeby (nikt Ci tego za darmo nie zrobi, a zakładam, że decydując się na szablon sam nie masz o tym zielonego pojęcia). Reasumując - "ps. to o wiele lepsza opcja niż kupienie strony u kogoś kto je robi :excl:" to BARDZO BŁĘDNE STWIERDZENIE

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reasumując - "ps. to o wiele lepsza opcja niż kupienie strony u kogoś kto je robi :excl:" to BARDZO BŁĘDNE STWIERDZENIE

 

Kocham Cie :*

 

a tak poza tym punkt myslenia zalezy od punktu siedzenia :excl:

 

wesolych swiat Misiaczku :excl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

z szablonami z Template Monster jest ten ból że teoretycznie mogą być setki identycznych stron... np. żadna normalna firma która chce stronę korporacyjną nie zgodzi się na taka opcję, w internecie trzeba się przecież wyróżniać:excl:

 

Kupno na wyłączność tak jak było napisane powyżej po prostu blokuje sprzedaż nowych licencji... więc wcześniej równie dobrze ten szablon mogło kupić wiele osób

 

Ponadto pirackie szablony z template monster krążą w sieci, więc trzeba uważać na zbyt tanich grafików (czyli amatorów - kompozytorów).

 

Jestem właścicielem agencji interaktywnej i już nie raz widziałem takich cfaniaczków którzy po lekkim podrasowaniu projektu z TM sprzedają go jako swój, a nie świadomi klienci się cieszą że mało zapłacili:)

(na allegro takich patentów jest co nie miara)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×