Jump to content
jamesbond

domena .it + platnosc paypal

Recommended Posts

Czesc.

 

1. Gdzie znajde taka mozliwosc jak w temacie?

2. Jak wyglada transfer dla .it? I czy jest cos platne typu transfer, zmiana abonenta itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. eurodns polecam, możesz zarejestrować na ich kontakt i wtedy sami wysyłają papiery do włoskiego rejestru

2. myślę że na nic.it albo na eurodns.com się dowiesz wszystkiego

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. eurodns polecam, możesz zarejestrować na ich kontakt i wtedy sami wysyłają papiery do włoskiego rejestru

2. myślę że na nic.it albo na eurodns.com się dowiesz wszystkiego

 

Tak bardzo chwaliłeś eurodns, że postanowiłem spróbować.

Ceny wysokie ale trudno, ważniejszy był sukces i zarejestrowanie domeny gdziekolwiek.

Jednak musze powiedzieć, że się mocno rozczarowałem na EuroDNS.

 

Próbowałem zarejestrować domenę .it która była wolna: złożyłem zamówienie, zapłaciłem kartą, przefaksowałem LARa i im scan na maila.

Niestety nie udało im się zarejestrować domeny dla mnie, przypadła komu innemu.

 

Ale nie to jest powodem mojego rozczarowania. Zawiodłem się bo myślałem że w przypadku nieudanej rejestracji eurodns zwróci mi na kartę wpłacone środki. Owszem zwrócił ale na mój panel w eurodns. Mam tam więc 10 Euro które za bardzo nie wiem jak wykorzystać, bo ceny w eurodns sa koszmarnie wysokie - coś ala polski NetNames

 

I co teraz mogę zrobić z tymi pieniędzmi? Za przelanie środków z powrotem życzą sobie haracz ok 12 Euro.

Standardowe ceny domen odstraszają a nie będę przecieć portfolio do nich przenosił żeby mieć lepsze ceny i wykorzystać 10 euro.

Jednym słowem: czuje że mimo nieudanej rejestracji - 10 euro w plecy.

 

NIE POLECAM

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem zarejestrować domenę .it która była wolna: złożyłem zamówienie, zapłaciłem kartą, przefaksowałem LARa i im scan na maila.

czy wczesniej sprawdzales status domeny na http://www.nic.it/en/SR ?

 

kilka razy tak mialem, ze domena widoczna byla jako wolna, a w w/w  linku jako zamowiona/zarezerwowana.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. Domena nie była zarejestrowana i żaden wniosek nie czekał w kolejce.

Powtarzam: nie chodzi mi o nieudaną rejestracje, chodzi o brak zwrotu środków na kartę w przypadku nieudanej rejestracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mialem podobna sytuacje dwie domeny do zarejestrowania, zamowione w Edns (jedna ta bardziej wartosciowa)

na drugi dzien przypadła komu innemu kasa została w panelu, drugą zarejestrowali mi po ponad 2tyg,

rejestr .it jest zacofany z tymi wnioskami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poszukaj "EuroDNS coupons" na zagranicznych forach. Cena spadnie do (w miare) normalnego poziomu i dasz radę kupić jedną lub dwie zagraniczne domeny (może literówki? ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszukaj "EuroDNS coupons" na zagranicznych forach. Cena spadnie do (w miare) normalnego poziomu i dasz radę kupić jedną lub dwie zagraniczne domeny (może literówki? ;)).

A co potem przy transferze? Dopłace im 32 Euro do .pl? Niestety ja nie rejestruje domen pod zarobki z parkingu i myślę o długoletnim utrzymywaniu domen.

Już się dogadałem z kimś z forum, że mu regne coś jak będzie potrzebował bo on własnie rejestruje zwykle pod parking.

Innej możliwości wykorzystania środków nie znalazłem.

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest kupon na .it -70% off i wychodzi 8,4E za sztukę

 

Mało tego jeśli interesuje Cię długoletnie utrzymywanie domen możesz przy tym kodzie wybrać sobie period na 10 lat i zapłacisz 84 euro. Jeśli chodzi o zwrot kasy no to myślę, że bez problemu możesz się z kims dogadać, zarejestrować domenę i przerzucić do niego do panelu albo spróbować jakąś inną. Eurodns z kodami to jeden z najtańszych rejestratorów cctlds ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×